Как да отуча папагала си да хапе
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

the_lyken
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 28 Апр 2008
Мнения: 5

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Април 2008, 15:00:44    Заглавие: Как да отуча папагала си да хапе Отговорете с цитат

Имам мъжки Малък Александър на около 7 години.Имам го от близо 5 години.Вече е свикнал с мен и с останалите членове на семейството.Взима от ръката на мен и на останалите.Когато иска се катери по мен и ми се качва на ръката.Проблемът е че не  мога да го отуча от кълването.Знам че по едрите папагали си помагат в катеренето с клюна и това е така,но освен това,когато му подам пръст го стиска силно,а когато му подам ръка (свикнал е да се качва на ръка,а не на пръст) започва да ми кълве дрехите(не обича да се катери на гола ръка,а само когато има дреха отгоре) и тъй като клюнът му е голям нанася известни щети.Искам да помоля за съвет да го отуча от кълването.Иначе Рико (така се казва) е много любопитен любвеубилен и сладък.Научил съм го да казва "Рико" и да свири "Тръгнал кос".Сега го уча да казва и моето име.Харесва ми много когато му подавам нещо го поема с клюна си много внимателно за да не ме клъвне.Искам да го науча да се качва на
ръката ми не само когато той иска,защото това е рядко (по веднъж-два пъти на пускане),а затова ще трябва да го отуча от кълването.Моля за съвет Smile

Админ: Местя темата в раздел Папагали!
Модератор: Променено заглавие!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Април 2008, 15:00:44    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Април 2008, 15:37:33    Заглавие: Re: Трябва ми спешна информация моля ви помогнете Отговорете с цитат

the_lyken написа:

ръката ми не само когато той иска,защото това е рядко (по веднъж-два пъти на пускане),а затова ще трябва да го отуча от кълването.Моля за съвет Smile

Админ: Местя темата в раздел Папагали!

Не можеш да го отучиш, той просто си помага с клюна, не иска да нарани никой. Това е интстинкт и е вродено. Слагай си обикновен напръстник на пръста, който обичайно кълве. Научи се да не показваш че те боли и не си дърпай пръста, за да не възприема реакцията ти като победа в борбата за надмощие.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

the_lyken
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 28 Апр 2008
Мнения: 5

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Април 2008, 15:46:52    Заглавие: Отговорете с цитат

А,това с помагането го знам и постоянно ставам свидетел.Но когато си помага се захваща веднъж леко,колкото да се изкачи,като внимава да не ми причинява болка.А става въпрос за другото вече кълване.Предполагам ако му покажа че аз съм доминиращият ще престане да се опитва да ме кълве,но как да му го показвам без да му причинявам болка или уплах (което не искам и за щастие не съм прибегнал до него).Това с напръстника отпада,защото е свикнал да се качва на ръка,а не на пръст и то на облечена ръка-не на голо.Моля ви да ми кажете начин да разбере кой е по силният и че не трябва да го кълве.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

denkata_2808
Потребител
Потребител


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Апр 2008
Мнения: 68
Местожителство: pleven

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Април 2008, 19:28:17    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз имам същия проблем самоче папагала ми е вълнист като ми се качи на пръста и ме кълве много силно но нищо не помага той е мъжки а женската е много кротка и не ме кълве незнам какво да правя
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

go
Напредва
Напредва


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Апр 2008
Мнения: 30

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Април 2008, 19:38:23    Заглавие: Отговорете с цитат

denkata_2808 написа:
И аз имам същия проблем самоче папагала ми е вълнист като ми се качи на пръста и ме кълве много силно но нищо не помага той е мъжки а женската е много кротка и не ме кълве незнам какво да правя

При мене беше точно обратното Женската беше много дива а пък межкия кротък-никога не ме е хапъл.Аз четох някъде че като те захапе трябва леко да го тупнеш по клюна и да го "накажеш" да не излиза няколко часа от клетката.И такааа...може би скоро ще забрави да те ухапе
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

denkata_2808
Потребител
Потребител


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Апр 2008
Мнения: 68
Местожителство: pleven

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Април 2008, 21:43:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси ще пробвам
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

the_lyken
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 28 Апр 2008
Мнения: 5

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Април 2008, 22:46:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми незнам и тва може да действа.Но мисля че по удачно е като започне да те кълве да изкрещиш силно "не" с груб тон и да гледаш да не си мърдаш ръката с ухапаното място(макар че е много трудно -тези с по големи папагали ще ме разберат напълно).Аз съм наложил от няколко месеца този метод: По принцип му говоря с мек,сравнително тих и нежен тон,а когато направи нещо нередно изкрещявам тактичното "не" (това съм го чел в книга за обучение на папагали.Към него може да се добави и размърдване на свободната ръка за да му отвлечеш вниманието).Проблема при мен е че в последно време наистина май по малко ме кълве но още е много своенравен.Разбира какво искам от него но ако той самият не го иска-въобще не го прави.Как да му покажа че съм доминиращият?????
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Април 2008, 23:24:00    Заглавие: Отговорете с цитат

По-принцип папагалите хапят когато се чувстват застрашени. Досега не съм наблюдавала два папагала да се кълват за да си определят кой е доминиращия. Виждала съм да си съскат да се побутват, но кълване не. Моя м кълве когато правя нещо ''застрашително'' или ако не иска да си влиза в клетката.
Не мисля че наказание като да не излиза за 30мин ще реши проблема.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

alex66
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 13 Мар 2008
Мнения: 37
Местожителство: варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Април 2008, 11:27:00    Заглавие: ! Отговорете с цитат

the_lyken, александрийски папагал е като сиамска котка,прави това което на него му харесва,поскоро ти ще трябва да се приспособиш към него а не той към теб
,чтом е свикнал да хапе ще хапе,с наказание няма да оправиш нещата,най много да те намрази ,просто не му давай повод да те хапе,имай винаги нещо под ръка-стафида,ядка и когато посегне към пръста пъхай му лакомство
_________________
ние сме отговорни за тези когото опитомих ме
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

the_lyken
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 28 Апр 2008
Мнения: 5

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Април 2008, 12:07:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Да,може и да е така,но не винаги имам нещо под ръка пък и след няколко дни като го захранвам по този начин няма ли да му омръзнат лакомствата???По принцип всеки папагал може да се опитоми да не те хапе и т.н. но просто не знам как да постъпя с моя.Все пак различни папагали-различни характери.Точно като хората.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Април 2008, 14:47:57    Заглавие: Отговорете с цитат

the_lyken написа:

По принцип всеки папагал може да се опитоми да не те хапе..


По принцип - да, но в твоя случай става въпрос за доста възрастен папагал и според мен ще е невъзможно да го откажеш от този навик. Пример: имахме диво жако, отглеждахме го повече от десет години вкъщи, стана кротко, но не се отказа от навика си да хапе.
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

watson
Потребител
Потребител


Години: 38
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Апр 2008
Мнения: 54

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Април 2008, 14:15:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Влез на този сайт http://www.birdtricks.com и се регистрирай, за да получиш три безплатни урока. Единият от тях е PowerPause със клипче, където се обяснява как папагалът да ти позволи да го докосваш без да посяга да хапе. Това е стъпка към пълното му отучване от хапане. Успех
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

the_lyken
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 28 Апр 2008
Мнения: 5

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Април 2008, 16:14:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Е брато мерси,ама откъде да ги намеря тея кликъри.Иначе идеята е добра,но не мисля че в България тва може да се осъществи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Април 2008, 16:44:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Кликери се продават по зоомагазините.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

watson
Потребител
Потребител


Години: 38
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Апр 2008
Мнения: 54

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Април 2008, 18:39:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Вместо кликер можеш да използваш нещо, което издава достатъчно рясък метален звук - примерно запалка тип Zippo или нещо, което просто щрака, така че да привлече вниманието на папагала ти.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

gab1to
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 06 Май 2008
Мнения: 19
Местожителство: Xramnali

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Май 2008, 22:36:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако го имаше като малак тряше да го научиш и нямаше да те хапе

Админ: СПАМ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger

bubu
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 19 Апр 2008
Мнения: 27
Местожителство: Прага

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Май 2008, 12:52:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм съгласна, че папагалите хапят само, когато се чувстват засташени. Моята жаколина понякога както си играе ме захапва по ръката много яко, все едно някой ме щипе. Не помага дори , когато и кажа не. Забелязала съм, че има дни в които само хапе, без причина. Иначе е голяма глезана, всяка сутрин си доспива под юргана с мен Smile Понякога, когато думите не помагат със строг тон и обяснявам, че така не се прави, при това я гледам в очите и я затварям в клетката за 15-30мин. През цялото това време се правя на сърдита и не я поглеждам. После става много добричка и не хапе.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

shad
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 19 Сеп 2007
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Май 2008, 9:23:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Моят не хапе,но имам друг проблем като излезе от клетката много ака по земята.Как да се справя с това?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubu
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 19 Апр 2008
Мнения: 27
Местожителство: Прага

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Май 2008, 18:54:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Тренирай го да ака само на определено място. Когато забележиш, че ще ака отнеси го на определеното място и като се изака го похвали и отмени с някакво лакомство. Прави така известно време и той ще свикне и сам ще започне да ходи wc-то си . Разбира се понякога ще се случи да се изака и там, където не трябва, но това ще е изключение. Аз Бъфи така я научих и вече не се налага да ходя постоянно след нея с парцала Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

shad
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 19 Сеп 2007
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Юни 2008, 12:30:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми да,но аз му оставям постоянно отворено и той си излиза когато му е кеф а това означава,че трябва да седя да го гледам постоянно.Няма ли някакъв друг начин?Аз искам се лесното де ама така някак си не ми се вижда да стане.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети