ВЪПРОС

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

merilynm
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Сеп 2007
Мнения: 27

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Октомври 2007, 9:43:34    Заглавие: ВЪПРОС Отговорете с цитат

какви зелени работи да давам на кори да гризе? не знам коя трева му е полезна и коя не. мога ли да му давам котешка трева? Котката Дари си я гризе за прочистване на коремчето. Знам,че и птиците трябва да си пасат Smile някакви растения.Ако някой помогне ще съм благодарна!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Октомври 2007, 9:43:34    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Октомври 2007, 9:52:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Глухар, маруля...
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

kyynadd
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 34

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Октомври 2007, 21:17:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Не му давай акация - преди 3 години някъде дадох акация на Коки и почна да повръща.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

atanas
Активен
Активен


Години: 31

Offline
Регистриран на: 09 Окт 2007
Мнения: 110

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Октомври 2007, 17:13:06    Заглавие: Отговорете с цитат

здравейете отново парво да кажа аз какво давам на моя Додо значи той обожава ябалка даже му давам полвин ябалка и тои си я яде (то тва е плод но е полезен) давам и маруля(тва давай и на тфоя папагал) сащо така може да му даваш и обелки от ябалка и морков и както каза генади може да му даваш и глухар тфа е по вапроса
_________________
Едно кралско жако - Додо Smile
И едни валнисти папагалчета - Кики и Коко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nikolai
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 41

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Октомври 2007, 21:15:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Ммм и мойте неща не са зеленички но стават на Киара давам:Маруля,диня,грозде,черешки,ягодки,зеле, краставичка,морковче,ябалчици,разни други по-рядко срещани зеленчуци и плодове сащо и  давам,но няма да ги изброявам.Всичко сам написал в умалителни именца  Very Happy  защото трябва да се дава в ограничени количества особенно гроздето.Надявам се да сам ти помогнал
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

atanas
Активен
Активен


Години: 31

Offline
Регистриран на: 09 Окт 2007
Мнения: 110

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Октомври 2007, 23:54:36    Заглавие: Отговорете с цитат

абе ники ограничени количестфа е за малки папагали ама моя си изяжда както казах полвин ябалка(off topic)
_________________
Едно кралско жако - Додо Smile
И едни валнисти папагалчета - Кики и Коко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nikolai
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 41

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Октомври 2007, 11:38:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Е даде  Very Happy аз говоря за Киара  Very Happy  Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fridolina
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 103

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Октомври 2007, 22:31:09    Заглавие: Отговорете с цитат



Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

michondi64
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Декември 2007, 22:07:03    Заглавие: Въпрос Отговорете с цитат

Имамам огромно желание да си взема папагал.Насочил съм се към розелата,щото много ми харесва.Бихте ли ми казали,как се познава пола,възрастта и за колко мога да си го закупя? Предварително ви благодаря
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Декември 2007, 0:00:00    Заглавие: Re: Въпрос Отговорете с цитат

michondi64 написа:
Имамам огромно желание да си взема папагал.Насочил съм се към розелата,щото много ми харесва.Бихте ли ми казали,как се познава пола,възрастта и за колко мога да си го закупя? Предварително ви благодаря


Пенантова розела
Жълтоглава розела
Тези неща важат за всички розели, различават се само по цвят. У нас има от тези видове, но може би най-разпространената е Пъстра розела.Възрастта може да се определи само от специалист, но принципно младите и здрави птици имат по-лъскава перушина, бистър поглед и кожата на краката не е толкова набръчкана. По принцип.Трудно ще попаднеш на стара розела в магазин, никой няма сметка да ги отглежда вечно.
Цените им са до 100лв, варират в зависимост от вида и мутацията.Най-евтини са Пъстрите розели. Прегледай обявите в нета, можеш да намериш и двойка до 100лв, от собственик.
btw Поздравления за избора!
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!


Последната промяна е направена от bubulina на 13 Декември 2007, 10:01:15; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nikigeen
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 29

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Декември 2007, 9:09:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Възрастта доста трудно може да бъде определена.В страната ни има от всички видове розели и всички техни мутации.Друг е въпроса ,че по зоомагазините може по-често да се срещнат от пъстрите ,пенантовите и жълтоглавите.Останалите видове може да се видят или само при птицевъдите любители или на изложби.По-добре е птицата да се вземе от производител .Цените варират много в зависимост ,отново от вида и мутацията.При розелите няма изразен полов диморфизъм.Успех при намирането и отглеждането
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

michondi64
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Декември 2007, 18:09:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Много ви благодаря! Информацията е доста подробна.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети