Храна за вълнисти папагали

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

HoUs3
Потребител
Потребител


Години: 30
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Април 2008, 10:19:27    Заглавие: Храна за вълнисти папагали Отговорете с цитат

Искам да ви попитам какви храни давате на вашите вълнисти сладури! Моите папагали са стращно капризни!Ама нали си ги обичам!Много страмно защото навсякъде пише,че папагалите обичат много ябълки,яйца и бисквитки.Моите не пипат тези храни.Най-много обичат от онези пръчките с различните семена и сушени плодове по тях.Купувам храна само на VITACRAFT.Знаят какво да искат.Едната пръчка е 2лв.  Така успях и да си ги опитомя.Много хора ми казаха,че по време на размножителен период не могат да бъдат опитомени  Сега ми бъркат по ушите,по главата,в чинията(в момента ми е на ухото)  Но не искат да ядат мека храна.Защо?Благодаря предварително!  

П.П.  Знам,че не е за тази тема,но нормално ли е да се сбиват по време на размножителния период?Ама след това се пощат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Април 2008, 10:19:27    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Април 2008, 10:37:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Едната ми женска редовно кълве другата, а после се обичат, чурулукат си и се пощят.....ама мъжкият седи в отделна клетка, защото него го кълве по-сериозно...
За храната....аз я редувам, гледам да е разнообразна. Вземам на Витакрафт, Скалар, Коко нещо си о още една немска, на която не помня името.....скалар най-рядко вземам защото му нямам твърде много доверие....а и моите папагали предпочитат просо пред едрите семена...
Иначе най-любимото и едновременно най-кошмарно за мен е просо на клонка / не крекер/ ......откачат като го видят, голяма радост, голямо чудо......и после как се чисти ... не е истина.... Smile
Рядко им давам плодове и зеленчуци, защото се сдобивам с такива само от пазара, а те са доста нитратни и ме е страх.....сега съм пуснала малко от просото е една саксийка и вече са покълнали няколко тревички, мисля след няколко дни да им ги включа в менюто Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

piqnica
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Мар 2008
Мнения: 72
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Април 2008, 11:16:33    Заглавие: Отговорете с цитат

И мойте откачат по кракерите Един кракер изчезва за 30-40 секунди зависи как го нападнат..
После наистина трудно се чисти, а и не може да го боднеш по средата на клетката.. просто няма как
А иначе им купих една жълта от фантастико 500 гр. около 3 лв и нещо беше. Пишеше +вита нещо си.. демек че е с мн. витамини, ама още не са яли от нея. Кефи ме как ядът от сегашната им (тя е няква по-скъпа...)
Купих им и перли за оперение, че гледам нещо яко перушина в нас

HoUs3, я разкажи по-подробно за какво опитомяване говориш
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

HoUs3
Потребител
Потребител


Години: 30
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Април 2008, 11:34:33    Заглавие: Опитомяване Отговорете с цитат

Исках да кажа че благодарение на кракера ги опитомих.Те като го видят откачат и аз ги примамих с него на праста ми и после почнаха сами да ми се катерят по главата
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

HoUs3
Потребител
Потребител


Години: 30
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Април 2008, 11:38:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Вашите папагали ядат ли бисквитки и плодове?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Април 2008, 11:51:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Бисквити на сегашните не съм давала, но старата ни папагалка сама си вземаше. Плодове обичат, ама и тях давам рядко и по малко, заради нитратите...
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

piqnica
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Мар 2008
Мнения: 72
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Април 2008, 14:15:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Я кажи как точно ги примами с кракера, че и мойте са луди по него ама не трябва да са яли преди това ли? Как точно, дай подробности
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

HoUs3
Потребител
Потребител


Години: 30
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Април 2008, 16:24:06    Заглавие: дфса Отговорете с цитат

сега преди малко пак ги пусках.значи взимащ кракера и им даваш да хапнат в клетката.от мой личен опит мога да кажа че ако пуснеш повече от едно папагалче няма хващане подаваш и го и на двете.след това си избираш кое ще пускаш и го галиш нежно с кракера.побутни го по гърдичките.пробвай се няколко пъти.Aко не стане зависи от клетката,защото моята може отдолу целия под ,заедно с пластмасата може да се свали и така отдолу остава празно.Сега ще ти кажа какво точно направих първия път:
   1.Леко разделих едното папагалче от другото като го подплаших на пода.
   2.Така другото остана на самата стойка(стойката е прикрепена към самата клетка)
   3.След това отделих клетката от долната част(поде/пластмасата)
   4.Така ги разделих,защото като ги пуснах заедно те ходеха едно след друго и не ми обръщаха внимание.
   5.След като едното е върху пода то е свободно.
   6.Първоначално папагалчето не се усеща че е отделено,но след като другото го извика,
то се плаши и започва да хвърчи
   7.През това време ти стой на едно място и не мърдайю
   8.То ще хвърчи докато има сила и ще кацне на високо.
   9.Тогава го остави още 5-10 минути да се успокои,защото може да му се пръсне сърчицето от страх.
   10.След това вземи кракера и му дай да хапне(1 мин. макцимум,защото ще се наяде) и го побутвай леко по коремчето като казващ "качи се"(без да го казваш силно за да не се стряска)
   11.То ще се качи,защото е уплашено и гладно(защото е изразходвало много енергия)
   12.Приближи го към рамото си или главата си,но не на ръката защото ще се изплаши от пръста ти.
   13.Ако не успееш от първия път то ще хвръкне и ти повтори процедурата с кракера докато не седи спокойно на рамото ти.
   14.Като се застои приближи кракера за да го поущриш
   15.След това го прибери докато е казцнало на кракера(приближи кракера до вратата на  клетката и то ще влезне)
   16.На следващия ден повтори процедурата
   17.Опитай се да го примамиш на вън без да разглабяш клетката
   18.Ако продължиш няколко дни подред то ще кацваи без кракер на пръста ти


   Надявам се  да съм бил полезен!

   Пишете дали е имало резултати
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

piqnica
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Мар 2008
Мнения: 72
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Април 2008, 9:09:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Едва ли ще стане с кракера, само като го пипна и се разпада..Твоя ква марка е? Иначе като идея, не е лошо, но ми се струва малко насилствено, защото като се приближа към клетката и мойте папагалчета се обръщат на другата страна. Демек още ги е страх от мен
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Април 2008, 9:58:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Моите не ядат крекери, а и ако се приближа извън клетката към тях веднага бягат /става въпрос за женските/......
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

HoUs3
Потребител
Потребител


Години: 30
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Април 2008, 16:53:52    Заглавие: dfфгдфд Отговорете с цитат

На витакрафт са.Не е въобще насилствено,защото сега са ми на рамото,а ако беше насилствено нямаше да свикнат.Поне според мен де
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

denkata_2808
Потребител
Потребител


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Апр 2008
Мнения: 68
Местожителство: pleven

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Април 2008, 23:04:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Моите папагали ядат всичко.Плодове,зеленчуци но не ядат кракери,като им го сложа и стои няколко дни, натрошавам го в хранилките и веднаго го изяждат
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

alex66
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 13 Мар 2008
Мнения: 37
Местожителство: варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Април 2008, 15:22:46    Заглавие: Отговорете с цитат

HoUs3 написа:
Вашите папагали ядат ли бисквитки и плодове?
не ти препоръчвам да даваш бисквити,и вообще хлебни изделия,може само парченце сухар като лакомство и не много често
_________________
ние сме отговорни за тези когото опитомих ме
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

gab1to
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 06 Май 2008
Мнения: 19
Местожителство: Xramnali

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Май 2008, 23:56:34    Заглавие: Re: Храна за вълнисти папагали Отговорете с цитат

HoUs3 написа:
Искам да ви попитам какви храни давате на вашите вълнисти сладури! Моите папагали са стращно капризни!Ама нали си ги обичам!Много страмно защото навсякъде пише,че папагалите обичат много ябълки,яйца и бисквитки.Моите не пипат тези храни.Най-много обичат от онези пръчките с различните семена и сушени плодове по тях.Купувам храна само на VITACRAFT.Знаят какво да искат.Едната пръчка е 2лв.  Така успях и да си ги опитомя.Много хора ми казаха,че по време на размножителен период не могат да бъдат опитомени  Сега ми бъркат по ушите,по главата,в чинията(в момента ми е на ухото)  Но не искат да ядат мека храна.Защо?Благодаря предварително!  

П.П.  Знам,че не е за тази тема,но нормално ли е да се сбиват по време на размножителния период?Ама след това се пощат.

VITACRAFT е хубава храна тя има много работи вътре като кажем 12 витамина,храни го с тая храна
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger

david_67
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Сеп 2007
Мнения: 84
Местожителство: Кюстендил

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Май 2008, 0:22:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Основната храна на вълнистия папагал е просото овеса и канареното семе.Ябълката моркова глухарчето са допълнителен приход на витамини .Може да давате варено яйце накиснат хляб несолена извара също като допълнително меню.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

bubu
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 19 Апр 2008
Мнения: 27
Местожителство: Прага

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Май 2008, 10:07:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди доста време намерих на един форум рецепта за домашни кракери.
1 яйце
2 с.л мед
брашно колкото да се получи лепкава смес. Не се пичи какжо брашно, предполагам, че може да се даде пълнозърнесто, царевично... Постепенно придаваме смес от зърното докато получим хомогенна смес, не трябва да се рони. Сместа от зърно е в зависимост от това какъв папагал имаме. За вълнисто папагалче би било достатъчно просо, канарено семе може и овес. За по-големи папагали смес от бял и черен слънчоглед, царевица, просо, овес,шафранка(http://bg.wikipedia.org/wiki/Шафранка) , ....
От получената смес правим различни формички. Mожем да си направим тубос от по-дебел картон ,който да напълним с част от сместа, по средата да промушим парче пръчка и така да печем. Пече се в средно загрята фурна около 20мин. Не пише на колко градуса. Целта е сместа да изсъхне и да остане светла, не трябва да изгаря.
Рецептата съм я пробвала и мисля ,че на Бъфи и хареса. Докато не раздроби кракера не миряса Smile Не знам дали яде от него, но пък си поигра Smile
Ети и няколко снимки за инспирация.

http://www.bubu.cz/Pictures/Perulina/tubos.jpg
http://www.bubu.cz/Pictures/Perulina/mimo.jpg

Моето вълнисто папагалче обичаше да яде и яица от мравки. Предполагам, че не всеки има възможност да им ги достави, но за мен не беше проблем да скоча до Аязмото и да разровя някой мравуняк Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети