Опастност от ХЛАМИДИИ. ИМА ЕПИДЕМИЯ !!!!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Опасности : Болести
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

sheni_6
Нов
Нов


Години: 45
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 05 Май 2008
Мнения: 2
Местожителство: Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Май 2008, 0:29:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Мария написа:
А тези секрети как изглеждат??? Доста тъпо ми звучи въпросът, ама на старото ми папагалче му се струпваше нещо по роговичката и според един ветеринар било секрет, обаче не беше течно, ами твърдо, като самата роговичка.


Здравейте!! Същият проблем го имам и аз - и на моят женски  папагал восковицата му е  една такава , не гладка като нормалните , а като наслоена изглежда   Иначе мъжкият си изглежда перфектно ... Гледам ги вече 4.5 години , не ми се вярва да им има нещо , ама все пак...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Май 2008, 0:29:14    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

go
Напредва
Напредва


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Апр 2008
Мнения: 30

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Май 2008, 9:40:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Това ти го давам от книга за обучение на папагалите
Болестни признаци:Бяло-сив налеп по горната получовка и восъчната кожа(восковица),по рубовете на очите,краката и клоаката
Възможни причини:Краста(шуга)

Ако наистина е заболяло от това сменяйте по-често водата му,давайте прясна добре балансирана храна и мултивитаминен препарат.Дезифенкцирайте налепите и подутините(но първо се консултирай с лекар).Ветеринарите препоръчват с успех "одилен"(някакво лекарство но не знам дали го има в България защото книгата не е писана от българи)

Пожелавам ви и двете папагалчета да се оправят
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

gab1to
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 06 Май 2008
Мнения: 19
Местожителство: Xramnali

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Май 2008, 0:29:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Както си седят в клетката едва ли ще хванат тази болест

Админ: Добре ще е да прочетеш предходните мнения преди да пишеш. макар и вероятността да е малка, папагалчета може да е болно още когато е в гнездото и да не прояви симптоми дълго време!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger

sheni_6
Нов
Нов


Години: 45
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 05 Май 2008
Мнения: 2
Местожителство: Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Май 2008, 0:59:49    Заглавие: Отговорете с цитат

gab1to написа:
Както си седят в клетката едва ли ще хванат тази болест

И аз така си мисля... Пък и за толкова години все щеше да се прояви нещо ... За моя радост посочените симптоми не са характерни за моят папагал , по- скоро си мисля , че е някаква гъбичка , да видим... Иначе ги гледам по възможно най- добрият начин - винаги на свобода в огромна волиера , постоянно им давам витамини , за водата да не говорим - абе голяма угодия !!!! Имат си и играчки , ваничка за къпане , е , само отвреме - навреме си ги постисквам ,ама то пълно щастие и безплатен обяд няма !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

go
Напредва
Напредва


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Апр 2008
Мнения: 30

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Май 2008, 16:05:48    Заглавие: Отговорете с цитат

gab1to написа:
Както си седят в клетката едва ли ще хванат тази болест

Админ: Добре ще е да прочетеш предходните мнения преди да пишеш. макар и вероятността да е малка, папагалчета може да е болно още когато е в гнездото и да не прояви симптоми дълго време!

Ами то дори и да не е излизало този акар,който причинява болестта живее пасивно в папагалчето още от времето на излюпването му и чак след месеци или години може да се прояви.

Радвам се че папагалчето ти не е болно от това.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Болести Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети