Условия за отглеждане на папагали!?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

buku
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 06 Апр 2008
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Април 2008, 20:21:27    Заглавие: Условия за отглеждане на папагали!? Отговорете с цитат

Здравейте!
Изчетох много статии за папагали и искам да си взема, но мисля, че домът ми няма подходящи условия. Разбрах, че не се препоръчва да се отглеждат от деца, но въпреки това съм положително настроена, защото обичам животните.
Като за начало ще кажа, че живея в апартамент. Притеснявам се как ще пускам пернатите приятелчета да летят свободно из апартамента. Ами ако минат зад секцията няма как да ги извадя? И още безброй спънки... Дали домът ми е подходящ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Април 2008, 20:21:27    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

vanko1
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 23 Окт 2007
Мнения: 91

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Април 2008, 20:47:16    Заглавие: Отговорете с цитат

По относно първия вапрос не съм съгласен,защо да не се отглеждат от деца. А относно секциите и другите работи ами когата са пуснати ще ги наблудаваш.
Мисля ,че няма проблеми да гледаш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

buku
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 06 Апр 2008
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Април 2008, 20:55:16    Заглавие: Отговорете с цитат

В няколко сайта пишеше, че не е препоръчително да се отглеждат от деца, защото менят отношението си и т.н. Въпреки това и аз не съм съгласна.
Мой познати ги бяха пуснали за 1 път и след това една ги извадиха. Бяха се мушнали зад голям шкаф и седяха там 1 ден докато не го подместиха. От този ден започнаха да ги гледат само в клетка, а аз не искам да ги лишавам от свобода. Именно за това и правя тема, за да разбера как стоят нещата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Април 2008, 8:46:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Предполагам, че се има предвид да не се оставя малки деца да се грижат за тях. За да не забравят да ги нахранят или просто да не решат, че вече не им харесва животното. На едни познати детето им хвърлило рибкити в тоалетната, защото му омръзнали.

Опастност да падне зад някой щкаф има най-вече при първите пускания. След това ще научи нещата в стаята (предмети, прозорци) и вече няма да има проблеми. можеш да сложиш един картон върху секцията, за да запушиш дупката и да не падне отзад.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

piqnica
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Мар 2008
Мнения: 72
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Април 2008, 14:44:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Мойто едното както си върви над клетката и другото от вътре го клъвна и го стресна и онова отгоре падна зад секцията, на която им е клетката обаче съм предвидлив и имаше педя и половина разстояние, та не падна на земята Прелетя си спокойно, че даже и два пъти мина от там..  Малко е кофти така и няма да ги пускам скоро, да се успокоят още в новия им дом и тогава
Обаче са много яка гледка като кацнат и двете на пердето..
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

denkata_2808
Потребител
Потребител


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Апр 2008
Мнения: 68
Местожителство: pleven

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Април 2008, 23:12:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Папагалите могат да живеят с малки деца ,но не оставяи децата да се грижат за тях.Първия път когато пуснах моите много се блъскаха ,но вече на 2 и 3 път свикнаха с обстановката за да не паднат зад шкафа сложи някаква дъска или нещо подобно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

alex66
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 13 Мар 2008
Мнения: 37
Местожителство: варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Април 2008, 15:17:35    Заглавие: Отговорете с цитат

buku написа:
В няколко сайта пишеше, че не е препоръчително да се отглеждат от деца, защото менят отношението си и т.н. Въпреки това и аз не съм съгласна.
не се препоръчва да се отглеждат от малки деца защото децата порастват,появявятся нови интереси,заминават в друг град да учат,и папагалчето(което обикновенно много се привързва към стопанина си)остава захрърлено на грижи на родители или подарено на някого
_________________
ние сме отговорни за тези когото опитомих ме
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

gab1to
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 06 Май 2008
Мнения: 19
Местожителство: Xramnali

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Май 2008, 23:59:59    Заглавие: Re: Условия за отглеждане на папагали!? Отговорете с цитат

buku написа:
Здравейте!
Изчетох много статии за папагали и искам да си взема, но мисля, че домът ми няма подходящи условия. Разбрах, че не се препоръчва да се отглеждат от деца, но въпреки това съм положително настроена, защото обичам животните.
Като за начало ще кажа, че живея в апартамент. Притеснявам се как ще пускам пернатите приятелчета да летят свободно из апартамента. Ами ако минат зад секцията няма как да ги извадя? И още безброй спънки... Дали домът ми е подходящ?

Несам сагласна че папагали несе гледаи от децаИмам един фр кадето гледа 4 папагала в апартамент и ги пуска в стаята ама ги набюдава,един пат му се заклещи единия зад секциата но се пак го извади.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger

bubu
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 19 Апр 2008
Мнения: 27
Местожителство: Прага

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Май 2008, 13:11:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Не се препоръчва да се гледат от деца, защото децата са буйни и правят резки движения, с които плашат папагалите. Иначе няма причина да не може да отглеждаш папагал. Аз започнах с вълнисто папагалче. Последното, което имах беше купено направо от човека, който ги развъждаше. Когато го купих, не можеше още да лети. До толкова свикна с мен, че постоянно ми седеше на рамото. Пишехме заедно домашни, хранехме се заедно вършехме всичко заедно. А когато не му давах да яде, ме щипеше по ухото, беше папагал с характер Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

2Good4You
Нов
Нов


Години: 29

Offline
Регистриран на: 05 Май 2008
Мнения: 15

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Май 2008, 20:15:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Ауе приятел аз сам на 14 и кво като не сам маж нали гледам папагали.Не ми ли препоръчваш самняваме да ги плаша!!!(Зависи на колко год. казваш деца)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jokolinka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 26 Апр 2008
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Май 2008, 10:16:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Незнам защо не се препоръчва отглеждането от деца,но ние в къщи нямаме проблеми с детето/3г/и папагала...Още от самото начало му обяснихме,че не трябва да го дърпа и плаши и нямаме никакви проблеми...От време на време му се иска да го хване и като започне да обикаля покрай него и Джоко почва да прави едни такива движения,хем се закача,хем бяга/защото още не дава да го пипаме/...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети