Искам да си взема Корела, но...

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Dian4o
Нов
Нов


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 05 Май 2008
Мнения: 11
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Май 2008, 20:34:33    Заглавие: Искам да си взема Корела, но... Отговорете с цитат

Здравейте! Smile Нов съм във форума от 2 дена го чета и много ми хареса, много неща научих. Като по малък имах 2 вълнисти папагала и бях много доволен от тях, живееха си супер, но вече не са сред живите. Та ето ме след 5 години без домашен любимец пак искам да си взема от тези прекрасни същества. Искам този път да взема Корела и то една, мъжка, възможно най млад.

Имам няколко въпроса преди със сигурност да събера кураж да си взема:

Значи живея в апартамент, лятото ще му е добре на тераските, но.... предните ми папагали първите пъти като ги пусках на остъклените тераси се блъскаха в прозорците и ми беше много кофти за тях и гледах да не ги пускам, но след време установих че са свикнали и вече не се блъскат и там си стояха по цял ден в летните дни. Има ли начин с който да предотвратя това отначалото докъто свикне папагала с прозорците ?

Също така другото което ме притеснява е зимата, съмнява ме че имам добри възможности да му осигуря благоприятната за него среда. Казаха ми че не е хубаво папагала да бъде на климатик, това вярно ли е ? Знам само че не трябва да е на течение, но ако го сложа на място където не му духа, ще бъде ли наистина проблем ?

Четох теми и статии как се разпознават белезите на корелите, но пак да питам, на каква възраст започват да им се отличават добре белезите дали са мъжки или женски ? Аз каквото прочетох за определянето на пола им, после като гледах снимки така и не разбрах... някой ако му се занимава ще се радвам да покаже няколко снимки на мъжки и женски корели та да съм сигурен че съм разбрал. Надявам се също в магазина да не ме подведат като си вземам.

Като казах магазин се сетих, знаете ли някое хубаво магазинче във Варна където отглеждат Корели или някоя птицеферма наблизо или каквото и да е Smile

Също така ме интересува как бих разбрал дали папагалчето е здраво ? До колкото разбрах мн не може да се разбере, гледа се да е здраво с добро оперение, ама то като е младо как да му разбера дали е проскубано или просто не са му поникнали.

Как мога да разбера дали наистина е младо ? (Преди като си бях вземал вълнисти папагали ми казаха че са били млади папагалите, а единия се оказа доста възрастен)

Напърво време ще му бъде ли достатъчна старата клетка с размери ШхДхВ 38х25х30, защото в момента нямам възможност и клетка да му вземам.
По принцип ако е като старите ми папагали ще я държа постоянно отворена след като свикне и ще се прибира в нея само за да се храни или спи.

Други въпроси нямам като че ли, ще ви бъда много благодарен ако ми отговорите на въпросите които ме притесняват Smile

П.С. Пак искам да похваля форума много е готин или по точно хората в него са готини които го правят форум. Отначалото идеята да си взема пак папагал си беше само като идея, след като изчетох темите ме убедихте вече поне на 75% да си взема. Ако нямам пречки ще си взема със сигурност Smile.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Май 2008, 20:34:33    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

bubu
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 19 Апр 2008
Мнения: 27
Местожителство: Прага

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Май 2008, 8:20:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Значи живея в апартамент, лятото ще му е добре на тераските, но.... предните ми папагали първите пъти като ги пусках на остъклените тераси се блъскаха в прозорците и ми беше много кофти за тях и гледах да не ги пускам, но след време установих че са свикнали и вече не се блъскат и там си стояха по цял ден в летните дни. Има ли начин с който да предотвратя това отначалото докъто свикне папагала с прозорците ?


За прозорците съм чела, че се препоръчва да се "поукрасят" с рисунки или с цветно тиксо.Временно, само докато птичката свикне, че там има розорец. В офиса, където работя заради гълъбите, да не се блъскат в прозорците, нелепиха на всеки втори прозорец по една черна ваденка на летяща птица.  Не знам до колко помага, никога не съм пробвала, но идеиата ми изглежда добра...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

piqnica
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Мар 2008
Мнения: 72
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Май 2008, 9:10:29    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?p=2274#2274

Мойте папагалчета още не са свикнали с мен, но когато съм вкъщи клетката им винаги е отворена.Е не винаги излизат, но като излязат и опознават терена, кацат по леглото до мен да ме огледат от по-близко, а иначе си седят в/у клетката ако не летят.А иначе кацат и по пердето

А пък пердето винаги е дръпнато, защото не са мн. добри летци мойте и ме е шубе да не се треснат в прозореца.. По-натам може и да измисля нещо да им покажа, че не се минава от там.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

denkata_2808
Потребител
Потребител


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Апр 2008
Мнения: 68
Местожителство: pleven

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Май 2008, 9:13:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Dian4o написа:
Значи живея в апартамент, лятото ще му е добре на тераските, но....предните ми папагали първите пъти като ги пусках на остъклените терасисе блъскаха в прозорците и ми беше много кофти за тях и гледах да не гипускам, но след време установих че са свикнали и вече не се блъскат итам си стояха по цял ден в летните дни. Има ли начин с който дапредотвратя това отначалото докъто свикне папагала с прозорците ?


Или просто сложи едно перде.                                                                                                 

Dian4o написа:
Също така другото което ме притеснява е зимата, съмнява ме че имам добри възможности да му осигуря благоприятната за него среда. Казаха ми че не е хубаво папагала да бъде на климатик, това вярно ли е ? Знам само че не трябва да е на течение, но ако го сложа на място където не му духа, ще бъде ли наистина проблем ?


Ако не духа срещо него няма проблем!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Май 2008, 12:01:18    Заглавие: Re: Искам да си взема Корела, но... Отговорете с цитат

Добре дошъл във форума!

Dian4o написа:
Също така другото което ме притеснява е зимата, съмнява ме че имам добри възможности да му осигуря благоприятната за него среда. Казаха ми че не е хубаво папагала да бъде на климатик, това вярно ли е ? Знам само че не трябва да е на течение, но ако го сложа на място където не му духа, ще бъде ли наистина проблем?


Аз гледам моите папагали на климатик и нямам проблеми. Важно е само да не са срещу климатика, за да не им става течение и да не стоят до осварен прозорец или врата.
Dian4o написа:
Също така ме интересува как бих разбрал дали папагалчето е здраво ? До колкото разбрах мн не може да се разбере, гледа се да е здраво с добро оперение, ама то като е младо как да му разбера дали е проскубано или просто не са му поникнали.


В повечето зоомагазини хигиената не е много добра и птиците са доста изцапани, но когато си избираш папагалчето гледай да не е много проскубано и да не стои накокошинено. Ако е жизнено и изглежда горе-долу добре няма проблеми. Скоро ще му се оправи перушината, а и можеш да му дадеш да се изкъпе.

Dian4o написа:
Как мога да разбера дали наистина е младо ? (Преди като си бях вземал вълнисти папагали ми казаха че са били млади папагалите, а единия се оказа доста възрастен)


Няма конкретни белези, по които да разбереш, но когато е младо птичето си личи. Изглежда по-дребо.
Dian4o написа:
Напърво време ще му бъде ли достатъчна старата клетка с размери ШхДхВ 38х25х30, защото в момента нямам възможност и клетка да му вземам.
По принцип ако е като старите ми папагали ще я държа постоянно отворена след като свикне и ще се прибира в нея само за да се храни или спи.


Ако е само папагалче ще му е достатъчна. Все пак колкота по-голяма, толкова по-хубаво за него. Отначало не го пускай, докато свикне с новат обстановка, за да не го стресираш допълнително. Можеби седмица ще му е достатъчна, за да привикне и да научи че това е новия му дом. Ако го пуснеш веднага е много вероятно да не иска да се прибере само, а хващането не е за предпочитане. Ти сам можеш да прецениш дали вече се е отпуснало и не се плаши много от теб.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Dian4o
Нов
Нов


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 05 Май 2008
Мнения: 11
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Май 2008, 19:20:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси много за отговорите които ми дадохте, бяха ми полезни!

Днес разглеждах корелите в някои зоомагазини, но само 2 магазина ми се сториха свестни. В единия ми казаха че сега нямат, но като получат докарвали само млади.

В другия имаше 3 корелки. Двете от тях добре изглеждаха, а 2-рата уж ми изглеждаше мъничка, но много проскубана. И забелязох че под човката на гушката изобщо нямаше пера. Даже по едно време се драпаше там нещо. След известно време наблюдение забелязох че другите два добре изглеждащи папагала и го нападаха като им се пречка. Дали е болно не знам, но ми се стори най мъничко или освен да няма перошина и затова да ми се е сторило. Човека ми каза че според него въпросния папагал си е врял някъде главата затова е бил така... Уж доста компетентно се изказваше но не знам... До колкото разбрах са били внос от Словакия.

Ще следя1-вия магазин да видя какви ще докарат и сигурно ще се реша.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

watson
Потребител
Потребител


Години: 38
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Апр 2008
Мнения: 54

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Май 2008, 19:55:57    Заглавие: Re: Искам да си взема Корела, но... Отговорете с цитат

Dian4o написа:

Как мога да разбера дали наистина е младо ?
Напърво време ще му бъде ли достатъчна старата клетка с размери ШхДхВ 38х25х30, защото в момента нямам възможност и клетка да му вземам.


Не е гаранция, но гледай гребена на птичката - при възрастните достига до 14-16 см.
Корелата достига до около 33 см дължина (гребен - опашка). Тази големина достигат след 10-12 месеца. По принцип в хубав магазин не биха те излъгали, е могат да ти спестят няколко месеца.
Ако можеш си вземи по-голяма клетка - опашката на папагала не трябва да докасва стените на клетката, когато стои на кацалката. И трябва да може спокойно да си резперва крилата напълно.
Успех
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

kyynadd
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 34

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Май 2008, 22:24:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Вече 9 години съм с корела. Спокойно, няма какво да те притеснява. За прозорците по-нагоре е обяснено, едни перденце, докато свикне птицата и после няма да имаш проблеми. За климатика, ако не е под него не е никаъв проблем, поня на моя папагал никога не му е пречил. За болестите най-важна е хигиената. За 9 години моят папагал никога не е боледувал. Дано и никога да не боледува. Сменяй му веснтницте през ден-два, водата и храната всеки ден и наистина няма да имаш проблеми. Също така го къпи - харесва им много. В магазина търси жизнени корели и да изглеждат по-малки. Мисля че вече е задължително да са с пръстени, на някои там пише някаква дата. На моя пише датата когато е роден затова съм сигурен във възраста му, а и видях как расте. Така че и това може да ти помогне.
Като цяло корелите са идеални домашни любимци. Не са претенциозни, а при една добра дресировка стават отлични приятели.
Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Dian4o
Нов
Нов


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 05 Май 2008
Мнения: 11
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Май 2008, 19:48:11    Заглавие: Отговорете с цитат

kyynadd написа:
Мисля че вече е задължително да са с пръстени, на някои там пише някаква дата.


От папагалите които гледах в зоомагазините никъде не видях да имат пръстени.
Те трябва да са на крачетата им, нали ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

go
Напредва
Напредва


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Апр 2008
Мнения: 30

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Май 2008, 8:40:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Dian4o написа:
kyynadd написа:
Мисля че вече е задължително да са с пръстени, на някои там пише някаква дата.


От папагалите които гледах в зоомагазините никъде не видях да имат пръстени.
Те трябва да са на крачетата им, нали ?

И двете ми папагалчета са БЕЗ пръстени
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Май 2008, 9:48:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Пръстените не са задължителни за поставяне, основната им цел е да информират собственика за произхода на птицата и нейната възраст.
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

kyynadd
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 34

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Май 2008, 15:12:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Моя грешка. Мислих че са задължително. Явно съм извадил късмет като съм взимал моя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Май 2008, 17:46:29    Заглавие: Отговорете с цитат

В Германия по закон не можеш да развъждаш птици, ако не си член на някой от клубовете и нямаш разрешително за развъждане. Там отглеждачите са задължени да поставят пръстени на всички развъдени птици.
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети