Дайте съвет за две мъжки патици

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

bushkata
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 12 Май 2008
Мнения: 23

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Май 2008, 15:38:29    Заглавие: Дайте съвет за две мъжки патици Отговорете с цитат

Имам две патици, и двете мъжки. Съжителстват прекрасно няколко години вече.
Обаче от няколко месеца единия започна постоянно да качва другия. Качва се върху него, захапва го за шията и го натиска на долу.
Повечетопъти това става, когато плуват в езерото. Държи го много време подводата, имам чуството, че някой ден ще го удави. Виждала съм няколкокачвания едно след друго, след което "пострадалия" едвам има сила да сеизкопчи и да излезне на брега.
На брега пък се бият и кълват. Отношенията им се влошават все повече.
Единственото което ми хрумна е да се кастрират и двамата, но нямам идея дали изобщо се извършва подобна операция на патица.  
Иначе ще се избият или ще намеря единия удавен някой ден.
Едит:
И още: Друго ми хрумна, че вече имаме записан час за кастрация, а не съм сигурна, че постъпвам правилно.
Някой,който е гледал повече време патици и е имал и езеро, достатъчнодълбоко, че да бъдат удавени. Да не би пък да е нормално това катерене- сексуално насилие и по-точно натискането на главата на долния подводата? Може би така си се сношават патките и просто изглежда страшноот страни? Или пък хормоните на тоз моя са "избили" и няма мярка инаистина ще вземе да удави събрата си? Държи го под водата почти поминута... А като се повтори няколко пъти едно след друго пострадавшияедвам излиза понякога от водата.


Дано тук намеря хора с опит, които да дадат съвет.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Май 2008, 15:38:29    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

bushkata
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 12 Май 2008
Мнения: 23

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Май 2008, 15:42:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Съжалявам, ама чак сега видях, че някой друг е задал питането ми по темата  http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=616
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Май 2008, 18:32:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Поразрових се и намерих информация ,че кастрацията би решила проблема.
Самата кастрация не е толкова трудна, трудно  е възстановяването на патока и анестезията му. Ако познаваш добър ветеринар и ти се рискува опитай. И на мен ми е интересно дали ще се получи,но не на нечий патешки гръб.
Мисля че преди време е била разпространена кастрацията на петли. Причината е била подобряване вкусовите качества на месото им. Ако намериш вет койото е правил нещо подобно, ще може да ти обясни всички ЗА и ПРОТИВ.


Можеш ли да се опиташ да ги разделиш? Например да преградиш дворчето им? Така всеки ще си има територия и няма да могат да се борят за надмощие?
Моя опит с патиците не е много голям. Имам един паток с две патици. Понеже ги излюпихме и се оказаха 3 патока, най-едрия биеше другите два и патиците. После оставихме само него и всичко се успокои.
Есента нещо подивя и започна да си тормози двете жени и понеже живеят близо до кокошки почти не уби петела. Принудихме се да ги разделим. Той остана сам , а патиците останаха с кокошките в общ двор. Сега е по спокоен особено след като едната легна да мъти и спря с агресивното си поведение.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bushkata
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 12 Май 2008
Мнения: 23

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Май 2008, 20:27:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Много ти благодаря за отговора.
Няма как да ги разделя. Езерото е едно, а то основното им "местообитание" - цял ден се цамбуркат вътре. И да разделя дворчето - езерото няма как.
А дали пък това поведение на качващия се не е нормално? Т.е. дали би могъл да удави настина другия, или на мен така ми се струва? Имаш ли наблюдение на съешаващи се патици във вода? Защото извън езерото не се закачат един-друг. Не се бият. Проблема е само когато са във водата и единия катери другия.
Намерих лекар, който има инхалационна анестезия и е правил това при петли. И все пак ако има шанс бих искала да го избегна.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Май 2008, 23:16:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Нямам наблюдение над сексуално поведение във вода. Моите патета си имат корито, нямам място за езеро.
Зачетох се в една книга за патици и пишеше че мъжките съзряват по късно от женските. Половото съзряване може да е от 1 до 5 годишна възраст в зависимост от породата и геогравската ширина. Явно за това са съжитествали дълго време без проблеми.
Дано лекаря е добър и няма усложнения. Дръж ни в течение дали е имало проблеми и как се е променило поведението на патоците.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bushkata
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 12 Май 2008
Мнения: 23

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Май 2008, 23:26:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Ok, мерси.
Имам още няколко дена да го мисля. Датата ми е за другата седмица. Тия дни са доста по-кротки. Ако продължат така май ще отложа кастрацията, макар че много се чудя още - то за това и питам и разпитвам на длъж и на шир.
Ако знаеха какво им мисля да се кротнат - ама не щат да разберат
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bushkata
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 12 Май 2008
Мнения: 23

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Май 2008, 19:13:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Говорих с д-р Боби Велев - той е спец по птиците.
Той ми отговори нанай-важния въпрос, а именно: че това е нормално поведение присъвокупление. Разбира се, в случая са два мъжки, което е отклонението,но идеята е, че едва ли ще има удавени.
Така че няма да ги кастрирам за сега, дано не им се влошат отношенията.  
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

david_67
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Сеп 2007
Мнения: 84
Местожителство: Кюстендил

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Май 2008, 20:46:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Не се притеснявай оплождането при водоплаващите става във водата и няма опастност този дето е отдолу да се удави това е им в природата . Това ще трае докато им е развъдния период.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

bushkata
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 12 Май 2008
Мнения: 23

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Май 2008, 0:32:06    Заглавие: Отговорете с цитат

david_67 написа:
Не се притеснявай оплождането при водоплаващите става във водата и няма опастност този дето е отдолу да се удави това е им в природата . Това ще трае докато им е развъдния период.

Благодаря и на теб. Дано омине скоро
Слава богу, че не сгреших и да ги оперирам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bushkata
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 12 Май 2008
Мнения: 23

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Юни 2008, 20:43:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Да си кажа - мина им на патоците. Както ми казахте тук, а и д-р Велев - това е нормално поведение по време на размножителен период.

Сега са си ок - приятелчета, без неудачни сексуални намеци.
Благодаря ви още веднъж.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети