Аратинга Яндая и Вълнисти ?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

piqnica
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Мар 2008
Мнения: 72
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Май 2008, 12:07:32    Заглавие: Аратинга Яндая и Вълнисти ? Отговорете с цитат

Не намерих подобна тема и искам да попитам тук.
Дали според вас могат да съжителстват в една стая за известно време всичките ми папагалчета? Понеже те са свикнали да са винаги навън (особено Сара, която само се кара от клетката) , обаче ме е страх да пусна Сара, защото един път се качи на клетката на вълнистите(тогава бяха затворени) и те доста се стреснаха, все пак тя е доста по-голяма от тях.
Жал ми е да я гледам как седи в клетката, защото вече свикна с нас и даже ми дава да я галя по главата и прави странни физиономии
Та въпроса ми е дали няма да се сбият или пък вълнистите да се стреснат, както миналия път..
А и не знам дали ще ми обърне някакво внимание, ако я извикам при мен, за да не ги плаши..? Някакви идеи как да постъпя, при положение,че в другите 2 стаи също не мога да я пусна?
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Май 2008, 12:07:32    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Май 2008, 14:13:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Съжитеството на два вида папагали не е проблем. Има много случаи на Жака живеещи с вълнисти папагали. Защо да не може и при теб да се получи?
Измисли начин да не се стряскат много. Например пускай ги винаги поотделно. Така ще избегнеш нежелани срещи.
Вълистите са много приспособими пилета. Не се тревожи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

piqnica
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Мар 2008
Мнения: 72
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Май 2008, 8:43:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи Сара, отива на клетката на вълнистите и отначало малко ги стряска, но после свикват, даже ядът от един кракер (вълнистите от вътре, Сара отвън). Не знам дали няма да се сбият, ако се видят от близо, или пък Сара да влезе в клетката на вълнистите, че тогава кво ще стане ...
Според вас дали да ги пусна по едно и също време?
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Май 2008, 9:51:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Може и да ги пуснеш, но поне в началото не ги оставяй сами. Трябва да си при тях, ако нещо не се получи както трябва и да можеш да реагираш. Иначе поне моите вълнисти не се притесняват от по-големи животни, дори и от котарака ми Smile Той не разбира, че те са птици и трябва да ги гони, а те не разбират, че трябва да бъдат гонени и всичко е ОК Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети