Отново въпроси за вълнистите папагалчета
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

lea_rusiana
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 20 Май 2008
Мнения: 9
Местожителство: Някъде там...

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Май 2008, 18:54:48    Заглавие: Отново въпроси за вълнистите папагалчета Отговорете с цитат

Преди 2 дена ми подариха вълнисто папагалче,женско,казва се Леа .Има си поилка,хранилка,люлка и една пръчица.Също и камъче,прочетох,че си острят клюновете в него.Но ме е страх да не се нарани на гореспоменатото камъче.Има ли такава опастност?
И за броят на пръчиците -  една  малко ли е?Също  и за пясъка,спомагащ   храносмилането,още не съм и  сложила  такъв .Прави ми впечатление,че се пощи постоянно,и се чудя -  да няма паразити.Иначе е много жива,щурее в клетката,храни се нормално и си издава разни нейни си звуци.Още се плаши доста от мен,но се надявам,че с времето ще свикне.Последно искам да питам за огледалце - да и сложа ли,щом е сама?Нещо специално ли е или може да го взема не от зоомагазин?Някои въпроси мойе да ви се сторят глупави,обаче аз съм новак в отглеждането на папагал .Благодаря предварително за отговорите.
_________________
Имам 2 вълнисти папагалчета - Леа и Иги.Леа е жълто - зелена, а Иги е лилаво - бял.Имам и сиамски котарак - Емил(Емо).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Май 2008, 18:54:48    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

gyzmo
Нов
Нов


Години: 41
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 29 Фев 2008
Мнения: 22

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Май 2008, 20:30:12    Заглавие: Re: Отново въпроси за вълнистите папагалчета Отговорете с цитат

lea_rusiana написа:
Преди 2 дена ми подариха вълнисто папагалче,женско,казва се Леа .Има си поилка,хранилка,люлка и една пръчица.Също и камъче,прочетох,че си острят клюновете в него.Но ме е страх да не се нарани на гореспоменатото камъче.Има ли такава опастност?
И за броят на пръчиците -  една  малко ли е?Също  и за пясъка,спомагащ   храносмилането,още не съм и  сложила  такъв .Прави ми впечатление,че се пощи постоянно,и се чудя -  да няма паразити.Иначе е много жива,щурее в клетката,храни се нормално и си издава разни нейни си звуци.Още се плаши доста от мен,но се надявам,че с времето ще свикне.Последно искам да питам за огледалце - да и сложа ли,щом е сама?Нещо специално ли е или може да го взема не от зоомагазин?Някои въпроси мойе да ви се сторят глупави,обаче аз съм новак в отглеждането на папагал .Благодаря предварително за отговорите.

Колкото до огледалцето има в зоомагазинете теса си пригодени да се закачат в клетката а можеш и да и купиш другарче да има с кой да се заяждаSmileпощенето си е нещо нормално според мен
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Май 2008, 20:30:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Една пръчица е малко. Трябват му поне 3-4, но да има място и за движение. Пясъка трябва да е много добре измит, ако не е купен. Пощенето е нормално - сресва се. Огредалцето ще му е интересно и ще се занимава. Можеш да разгледаш в оомагазините - има много огледалца, пръчици, люлки.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Май 2008, 8:28:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито да ти е папагалчето Smile Съфорумниците вече са ти казали за другите неща, аз само да добавя, че е хубаво да направиш дървена кацалка. Намери си от някъде клонче от овошка или липа, измий го добре с вряла вода и ще видиш каква радост и чоплене ще настане Smile
Ако можеш да снимаш Леа ще се радвам да я видя /със сигурност не само аз/ Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

lea_rusiana
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 20 Май 2008
Мнения: 9
Местожителство: Някъде там...

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Май 2008, 20:43:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Мария написа:
Честито да ти е папагалчето Smile Съфорумниците вече са ти казали за другите неща, аз само да добавя, че е хубаво да направиш дървена кацалка. Намери си от някъде клонче от овошка или липа, измий го добре с вряла вода и ще видиш каква радост и чоплене ще настане Smile
Ако можеш да снимаш Леа ще се радвам да я видя /със сигурност не само аз/ Smile


http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=248098
Това е папагалката Леа!

Админ: Линка е сгрешен:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=248098
_________________
Имам 2 вълнисти папагалчета - Леа и Иги.Леа е жълто - зелена, а Иги е лилаво - бял.Имам и сиамски котарак - Емил(Емо).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

denkata_2808
Потребител
Потребител


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Апр 2008
Мнения: 68
Местожителство: pleven

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Май 2008, 23:31:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако искаш да свикне по бързо с теб по добре не и зимай сега приятел а за камъчето спокойно тя си знае
_________________
Имам две вълнити папагалчета едното зелено-Поли(мъжко) на 4 години и дрогото е светло синьо-Дейзи(женско) на 2 години и едно мини заиче няма годинка казвасе Пухи черно и бяло е
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Май 2008, 9:38:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Нещо не ми излиза снимката, а само сайт-а.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

lea_rusiana
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 20 Май 2008
Мнения: 9
Местожителство: Някъде там...

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Май 2008, 14:37:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Мария написа:
Нещо не ми излиза снимката, а само сайт-а.

Ами,ако ти се занимава,влез в категория Животни,там на първата страница има албум папагалчето Леа.Ще я видиш.(може и на 2 страница да е)Извинявам се,явно не съм копирала добре линка.

Админ: Вече сложих работещ линк към снимката и албума - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=248098
_________________
Имам 2 вълнисти папагалчета - Леа и Иги.Леа е жълто - зелена, а Иги е лилаво - бял.Имам и сиамски котарак - Емил(Емо).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Май 2008, 15:25:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Ауу, много сте красиви Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

denkata_2808
Потребител
Потребител


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Апр 2008
Мнения: 68
Местожителство: pleven

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Май 2008, 22:16:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Много е сладка
_________________
Имам две вълнити папагалчета едното зелено-Поли(мъжко) на 4 години и дрогото е светло синьо-Дейзи(женско) на 2 години и едно мини заиче няма годинка казвасе Пухи черно и бяло е
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

piqnica
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Мар 2008
Мнения: 72
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Май 2008, 23:14:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Много красиво папагалче, но му сложи по-дебели клонки (кацалки) !

_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

lea_rusiana
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 20 Май 2008
Мнения: 9
Местожителство: Някъде там...

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Юни 2008, 13:55:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам   проблем!!!Пуснах я и  взе че почна да се удря по стените и се озова на земята.Не знам дали падна или кацна.Хванах я и я сложих в клетката.Около 10 мин стоя и се оглежда.
Много ме е страх да не и има нещо.
П.П. Преди това я пусках два пъти и си стоеше само на клетката.
_________________
Имам 2 вълнисти папагалчета - Леа и Иги.Леа е жълто - зелена, а Иги е лилаво - бял.Имам и сиамски котарак - Емил(Емо).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

piqnica
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Мар 2008
Мнения: 72
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Юни 2008, 14:57:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Те и моите се докосват до стените, ама чак пък да се удрят и да падат на земята, не е ставало   Огледай го хубаво! Ще си личи ако нещо не е наред. А иначе е нормално да седи 10-тина минути, защото се е изплашило много.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

lea_rusiana
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 20 Май 2008
Мнения: 9
Местожителство: Някъде там...

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Юни 2008, 16:47:39    Заглавие: Отговорете с цитат

За сега сме добре за щастие! Много се бях уплашила,но Леа яде и си е както обикновено.Благодаря за отговора piqnica!
_________________
Имам 2 вълнисти папагалчета - Леа и Иги.Леа е жълто - зелена, а Иги е лилаво - бял.Имам и сиамски котарак - Емил(Емо).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Юни 2008, 9:28:57    Заглавие: Отговорете с цитат

И моето ново папагалче Чоки винаги се блъска в стените и пада....вече два пъти се заклещва зад гардероба...с другите не ми се е случвало, ама явно с него ще трябва да свиквам и да го пускам само когато съм в стаята, че иначе не се знае къде и в какво състояние ще го намеря
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

VIP...
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Юни 2008
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Юни 2008, 22:50:43    Заглавие: Проглем Отговорете с цитат

Имам 2 вълнисти папагала от 4 дена теса  на 1,2 години мисля.Мога ли  даги науча да казват някоя дума.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Юни 2008, 22:58:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Вълнистите могат да се научат да говорят, но много трудно. А и щом са двама вероятността е млака.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

VIP...
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Юни 2008
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Юни 2008, 23:09:56    Заглавие: Отговорете с цитат

А знаете ли как мога да ги опитомя защото не дават да ги пиптнеш освен по опашката.Някой път немого и дасе доближа до зеления жалко че немого да кача картинка да ги видите че нерьботи функцията.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

lea_rusiana
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 20 Май 2008
Мнения: 9
Местожителство: Някъде там...

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Юли 2008, 16:11:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля да взема другарче на Леа ,и отново имам няколко въпроса :
Задължителна ли е гнездилката?
Предполагам,трябва да взема още 1 хранилка и поилка ?
Как ще пренеса  папагалчето до у дома?Не ми се ще да нося клетката с Леа до магазина от който ще го купувам,защото той е доста далече.
Ами ако се сбият,ако не се харесат,какво да правя?
Сега пък ми се мярна една мисъл,не е ли късно да и взимам приятелче? Все пак я имам
вече от два месеца.Причината,поради която реших да купя още един папагал е , че често ни няма вкъщи и тя е сама.
Благодаря предварително за отговорите на въпросите ми!

П.П.:Благодаря и  за комплиментите,относно снимките на Леа!
_________________
Имам 2 вълнисти папагалчета - Леа и Иги.Леа е жълто - зелена, а Иги е лилаво - бял.Имам и сиамски котарак - Емил(Емо).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Юли 2008, 16:35:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Гнездилката не е задължителна, разбира се ако не искаш да си имат малки. Вземи им още една хранилка и поилака, за да не се карат. Не е нужно да носиш клетката с папагалчето до магазина. Там ще ти дадът кутийка, в която да го сложиш. Може да се уплаш малко, че е затворено и натъмно, но предполагам ще го занесеш в къщи веднага.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети