Агресия при вълнисти папагали
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Април 2008, 23:13:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво Мария !!! А какво става като цяло с папагалите ,ще има ли малки?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Април 2008, 23:13:59    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Април 2008, 8:32:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Уви, за това няма никакви изгледи Sad Не мога да ги събера.......вчера пак пробвах и отново го нападнаха Sad почват да го кълват яко пред очите ми.....направо ми се къса сърцето, той толкова много иска при тях.......като го пусна и все върху тяхната клетка каца.......а те даже и през решетките го кълват....
Модератор: Това е Офтопик, продължете обсъждането в нужния раздел. Всъщност мисля, че ако искаш малки е по-добре, да събереш мъжкия само с едната женска, а другата да оставиш сама. Ако не искаш, събери го отново първо с едната и след това пусни другата. Иначе ще продължат да си пазят територията.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Април 2008, 18:12:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Жалко Sad Мария!!!
Ами ако иска те я преместе те темата аз няма на идея къде да я местя
И се извенявам за не удобството Sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Април 2008, 14:22:04    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз се извинявам за офтопика, не се усетих.
За съжаления женските не мога да ги разделя и за 5 минути, защото униват веднага...свикнали са заедно и много се обичат. Това с пускането първо на едната, а после на другата съм го пробвала, обаче пак си го кълвът...
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Април 2008, 15:38:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Мария написа:
И аз се извинявам за офтопика, не се усетих.
За съжаления женските не мога да ги разделя и за 5 минути, защото униват веднага...свикнали са заедно и много се обичат. Това с пускането първо на едната, а после на другата съм го пробвала, обаче пак си го кълвът...

сигурна съм, че ги "жалиш" и избързваш. Пусни му едната. Нека го покълве.Моите преди да се чифтосат, става само бой и перушина. Ако искаш малки-остави ги двамата, те ще свикнат, бъди сигурна. както и самотната женска /на нея сложи играчки/. Ако не искаш потомство, след не по-малко от 2-3 седмици, пусни при двойката другото момиче. Ако отново не се получи,изход пак има, да купиш по-голяма клетка и още едно момче
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Април 2008, 16:57:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз си мисля за още едно момче, ама нали има някакви проблеми с вноса и почти никъде няма вълнисти. Понеже имам жълта, синя и зелен ми се иска един бял мъжкар за да са от всички цветове Smile
Ама наистина много жестоко го кълват горкия....пада му перушина и си личи къде му раздират клюнчето....
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Април 2008, 17:18:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Да най - добре още един мъжки и да ги разделиш в отделни клетки Smile на две двойки
Smile и да им даваш варени яйца всеки ден Smile с галета и по две листа от глухарче през ден Smile или да им даваш витамини два пъти в седмицатаа  Smile може да не са развити и затова да го гонят също !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Април 2008, 17:22:40    Заглавие: Отговорете с цитат

В неделя за пръв път им дадох листа от глухарчета Smile Набрах ги от Зоопарка и до сега си имам няколко потопени във вода Smile Много им харесаха Smile
Там също падаше бой между две вълнисти........а като ги видях толкова много на едно място направо ми се прииска да вляза при тях Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Април 2008, 17:30:31    Заглавие: Отговорете с цитат

много ви завиждам за зоопарка Sad и аз искам да има голям зоопарк в Добрич но няма Sad е има ме си един малък зоокът Smile пак е нещо малките деца да се запознаят поне с животните от България стига е да и папагали има Smile . Ами сега е момента да даваш яйцето Smileи да си купиш 1 кг коноп  и да си го попарваш за 4-5 мин в кипяща вода след това да го оставиш да изсъхне на слънце и да даваш в отделна хранилка на папагалите Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Април 2008, 17:37:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще давам, само мир и спокойствие да има, че е нещо страшно като ги събера Smile
Най-странното е, че извън клетката няма проблеми - летят си заедно, говорят си нещо...Нямам търпение вече да се местя в новия апартамент и да им направя една хубава волиера Smile Има да пърхат в нея, да се гонят колкото искат Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Април 2008, 17:42:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Дано да се случи по - скоро Smile и успех с тях Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Май 2008, 16:45:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Само да се похваля, че от снощи съм събрала Нинка и Коки, а Жожи е в съседната клетка. Малко страда, че е сам, но поне Коки още не е тежко ранен и има изгледи Нинка да свикне с него. За любов обаче още не може да се говори.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Май 2008, 1:09:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Дано да успееш да постигнеш нещо с тях Мария Smile от мен късмет и успех !!!
А един ден когато имаш място и възможност да си направиш една волиера и да събереш 3-4 двойки и да имаш малки пилета дори Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Май 2008, 8:23:08    Заглавие: Отговорете с цитат

За съжаление провала ме достигна бързо.......вчера Жожи откачи, почна да блъска по клетката с клюн като луд и трябваше да го върна при Нинка преди да си е направил нещо......естествено като се събраха и веднага нападнаха Коки....оставих ги да пренощуват заедно с надеждата, че ще свикнат, но като видях как още за закуска го кълвът и не посмях да го оставя с тях докато ме няма...
За волиерата наближава времето. Тази сутрин при гледката ми стана лошо и "съвсем леко" и тактично напомних на приятеля ми, че ми е обещал след като се преместим да направи Smile  Той каза, че тези дни ще потърси материали Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Май 2008, 21:58:20    Заглавие: Отговорете с цитат

ЖАЛКо Sad , че така се е получело Sad . А дано да намери добри материали за волиерата , ако успее да намери от точково заварената мрежа ще е супер лесно за изработка Smile от мен успех
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Май 2008, 9:36:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво е точково заварена мрежа? Аз нищо не разбирам от такива неща.....и се притеснявам да не вземе нещо, което не е подходящо за папагалите...някъде из форума бях чела и за някакви токсични и не токсични материали....това в магазина казват ли го или аз трябва да си знам?
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Май 2008, 14:46:02    Заглавие: Отговорете с цитат


Ето на този клип се вижда само че с квадрати 2х2см  има и дриги размери и форми ,а телта е с покритие и няма да раждясва бързо Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Май 2008, 15:21:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Страхотно пиле Smile Да не е това от аватара ти? За мрежата ще питам в една железария до нас, познавам едната продавачка и се надявам да не ме излъже много Smile От клипа ми изглежда като обикновена мрежа и не разбрах кое й е точково завареното
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Май 2008, 16:39:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Мария написа:
Страхотно пиле Smile Да не е това от аватара ти? За мрежата ще питам в една железария до нас, познавам едната продавачка и се надявам да не ме излъже много Smile От клипа ми изглежда като обикновена мрежа и не разбрах кое й е точково завареното


Ами...заварката е на ...точки. Квадратите на мрежата са съединени помежду си посредством капка /точка/. Всяка уважаваща себе си желазария, знае какво е точкувана заварка и никой няма причина да те лъже. Просто рабицата /ситна мрежа/  е прекалено мека за малки ограждения, а обикновената мрежа е с големи отвори и пилците ти, ще почустват свободата. За това отиваш в магазина-Бриколаж например и казваш еди колко си квадрата мрежа с точкувана заварка.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Май 2008, 3:07:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Жалко то е ,че в бриколажа ще гледат като телета Sad защото едва ли ще имат. А точковата заварка е когато съмата мрежа изглежда ,като припоена Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети