Пуснах си жакото :)?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

gyzmo
Нов
Нов


Години: 41
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 29 Фев 2008
Мнения: 22

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Май 2008, 16:59:47    Заглавие: Пуснах си жакото :)? Отговорете с цитат

Пуснах си жакото и сега стои на терасата като гръмнато 2 ри ден  и не мърдаSmile сложил съм му клетката пред него за да се сети да влезе вътре да яде ама засега няма намерение да влиза и ме притеснява не е ял от вчера от както го пуснах.Пилето   е дивичко но някъде бях чул че е добре да го пускам за да свиква.Сега се надявам някой с опит да каже какво мисли по въпроса
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Май 2008, 16:59:47    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Май 2008, 17:11:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Надявам се тереста да е затворена?
Според мен трудно ще се сети сам да влезе. Ако терасата ти е затворена, няма ли начин да го оставиш да си живее на нея?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

gyzmo
Нов
Нов


Години: 41
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 29 Фев 2008
Мнения: 22

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Май 2008, 17:27:54    Заглавие: Отговорете с цитат

jo написа:
Надявам се тереста да е затворена?
Според мен трудно ще се сети сам да влезе. Ако терасата ти е затворена, няма ли начин да го оставиш да си живее на нея?

Терасата е затворенаSmileзатова съм спокоен че няма къде да отидеSmileмогада го остава за сега там ама целта ми беше да посвикне с мен там е изолиран малко но май ще седи там няколко дни май май
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Май 2008, 17:42:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Опитай се да го залъжеш с лакомство. Може просто да си стоиш на терасата без нищо да му правиш да посвикне стеб. Почети книга или списание. Моите обичат да им говоря. Предполагам че ако му четеш ли говориш без да го застрашаваш ще свикне с присъствието ти.
Жаката са социални птици и имат нужда от контакти .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

gyzmo
Нов
Нов


Години: 41
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 29 Фев 2008
Мнения: 22

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Май 2008, 17:55:24    Заглавие: Отговорете с цитат

jo написа:
Опитай се да го залъжеш с лакомство. Може просто да си стоиш на терасата без нищо да му правиш да посвикне стеб. Почети книга или списание. Моите обичат да им говоря. Предполагам че ако му четеш ли говориш без да го застрашаваш ще свикне с присъствието ти.
Жаката са социални птици и имат нужда от контакти .

Ясно ще опитам и така но до утре ако не се сети да влезе в клетката ще му дам да яде
че ще пукяса от гладSmile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubu
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 19 Апр 2008
Мнения: 27
Местожителство: Прага

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Май 2008, 18:02:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Жакото е консервативна птичка и ще му трябва врема за да свикне, особено ако е малко диво. Не го оставяй без ядене и вода. Ще се дехидратира и може после да получи и здравословни проблеми. Сложи купичка с вода и храна близо до него. Приказвай му, варти се около него, тананикай му. Ако не успееш да го прибереш до вечерта, когато се стъмни се приближи бавно, но не неочаквано за да не го стреснеш, хвани го и го прибери в къщичката му. Ако се наложи използвай и хавлия при хващането.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

gyzmo
Нов
Нов


Години: 41
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 29 Фев 2008
Мнения: 22

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Май 2008, 20:27:02    Заглавие: Отговорете с цитат

bubu написа:
Жакото е консервативна птичка и ще му трябва врема за да свикне, особено ако е малко диво. Не го оставяй без ядене и вода. Ще се дехидратира и може после да получи и здравословни проблеми. Сложи купичка с вода и храна близо до него. Приказвай му, варти се около него, тананикай му. Ако не успееш да го прибереш до вечерта, когато се стъмни се приближи бавно, но не неочаквано за да не го стреснеш, хвани го и го прибери в къщичката му. Ако се наложи използвай и хавлия при хващането.

мерси за съвета за сега успях да го кротна върху клетката Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

piqnica
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Мар 2008
Мнения: 72
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Май 2008, 0:36:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам от колко време имаш папагалчето , но трябва да го оставиш известно време в клетката, за да се научи къде са му храната и водата. Въпреки това обаче аратингата ни Сара също не се прибира сама в клетката, само 2-3 пъти я видях от външната кацалка да яде от храната, а ако не я стига не яде. По принцип свикна да я храна, когато е навън, което е лошо и вечер се налага аз да я прибирам..
Но иначе гледай да не го оставяш гладно и жадно по цял ден, защото е опасно! Ако трябва му сложи наблизо храна и вода и се махни да не му пречиш  Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

gyzmo
Нов
Нов


Години: 41
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 29 Фев 2008
Мнения: 22

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Май 2008, 10:50:28    Заглавие: Отговорете с цитат

piqnica написа:
Не знам от колко време имаш папагалчето , но трябва да го оставиш известно време в клетката, за да се научи къде са му храната и водата. Въпреки това обаче аратингата ни Сара също не се прибира сама в клетката, само 2-3 пъти я видях от външната кацалка да яде от храната, а ако не я стига не яде. По принцип свикна да я храна, когато е навън, което е лошо и вечер се налага аз да я прибирам..
Но иначе гледай да не го оставяш гладно и жадно по цял ден, защото е опасно! Ако трябва му сложи наблизо храна и вода и се махни да не му пречиш  Smile

Като цяло само един ден и половина е седял гладен като си мислех че ще се сети какво да направи но за съжаление не стана и се намесих сега като му сложа клетката пред него близо и сам се качва отгоре сложил съм му храна и вода такаче съм намерил някакво средно положение Smile.Имам го от около 2 месеца но като го пусна и се ошашква  просто никога май не се е разхождал такаSmile надявам се с времето да свикне и с свободата и с мен защото ме съска сериозно ощеSmile.попринцип преди да го пусна взимаше фъстуци от мен сега е нервен и неще но съм оптимист.надявам се това да помогне при социализирането.Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

piqnica
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Мар 2008
Мнения: 72
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Май 2008, 11:02:51    Заглавие: Отговорете с цитат

И аратингата като е много време в/у клетката на вълнистите и после не иска да дойде при мен и не ми обръща особено внимание..Давам и ябълка и няколко семки, които много обича да чопли
Иначе като е в другата стая сама и не ми дава да изляза от стаята освен ако не е в/у рамото ми.. Във форума можеш да намериш много полезна информация, относно това как да се сближиш с папагалчето ти! Ако не можеш да ги намериш ще ти дам линк. Но гледай да прекарваш повече време до него, говори му с мек глас.Дори се храни до него! Когато направи нещо хубаво го похвали. Когато направи нещо лошо не прави нищо, просто го игнорирай! Храни го повече от ръката ти, дори да е в клетката.
Надявам се да свикне по-скоро с теб. Сара беше 2-3 дена в нас и вече ми даваше да я пипам, а веднъж даже я хванах и цялата, но 4-5 секунди и се изплаши Smile
Много обича да я галя отгоре по врата, затваря си очичките и почва да се гали още повече и перушината и се наежва
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubu
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 19 Апр 2008
Мнения: 27
Местожителство: Прага

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Май 2008, 18:43:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Не се притеснявай, ще свикне. Много зависи от това дали ти си му първия стопанин и от възрастта му. Могат да минат месеци дори година, докато свикне с тебе, но не губи надежда. Може да опиташ и кликър тренинга. Нямам личен опит с него, но съм чела много положителни резултати за този вид обучение. Бъди спокоен и весел, когато си около него, обичай го с цялото си сърце и ще видиш за колко бързо време ще има положителен резултат. Жакото е много умна птица и ако, когато си край него си отчаян и песимиста а външно се усмихваш то той чувства това и за него е много объркващо. Давай му не само фъстъци, но и орехи ,грозде, нар. Мойто жако направо ги обожава. Също съм забелязала, че много обича печени семки. Kато ме види, че чопля пощръклява, вади ми ги направо от устата. Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jokolinka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 26 Апр 2008
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Май 2008, 18:08:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Днес излязохме извън града и като се прибрахме,ха какво да видиме-Жоки седи и гледа от горе върху клеткатаНезнам какво по точно е направила,но ми се чини,че си е измъкнала крайщата там дето са захванати и си е направила дупчица колкото да излезе....Сега стои до гардероба и от там се качва по стълбичката върху клетката и наблюдава...Сложих и храна пред нея в клетката,но няма изгледи за прибиране....Дано и се допие вода и влезе сама,но няма гаранция че пак няма да реши да се разходиМай ще трябва да махнем тази мрежа и да сложим от онази градинската,че е по здрава.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети