Той я скбуе!

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Амадини (Финки) : Болести / Здравословни проблеми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Май 2008, 13:30:32    Заглавие: Той я скбуе! Отговорете с цитат

Преди час се прибрах от училище и видях, че мъжата ми амадинка е оскубала главаа и врата на женската. и миналата година беше я оскубала, но съвсем малко. Разделих ги.



Какво да и правя раните? Йод ли да слагам?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Май 2008, 13:30:32    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Май 2008, 13:51:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Ужас
Не знам дали йода не е прекалено силен за тях. Защо не пробваш с нещо по-слабичко като чай от лайка или пудричка за рани ?
_________________


Последната промяна е направена от Мария на 28 Май 2008, 14:07:58; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Май 2008, 14:04:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Да сложа на раната чай, нали? Не да пие. А йод имам 10% и Йодасепт. Преди бях слагал на вълнистите на краката, защото им се бяха разранили.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Май 2008, 14:10:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Щом на папагалите нищо им няма сигурно и с амадинката няма да има проблем. Аз тъкмо се чудя за чая....някои казват, че не е хубаво вода върху рана, ама аз мисля, че няма проблем....
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Май 2008, 14:20:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Като каза за пудричка за рани, мисля че ще е най-добре сулфатиацол да и сложа. Но ако го кълве. Нали не е отровен?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

bubu
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 19 Апр 2008
Мнения: 27
Местожителство: Прага

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Май 2008, 14:38:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако беше нямаше да се слага на рани. Нали през раната отива в кравта и пак може да се натрови. Сложи прахче а може да се обтрие и с реванол.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Май 2008, 21:56:00    Заглавие: Отговорете с цитат



Какво е това жълтото, което и се появи?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Май 2008, 10:04:08    Заглавие: Отговорете с цитат

А ти в крайна сметка с какво го намаза? Да не е от това?
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

watson
Потребител
Потребител


Години: 38
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Апр 2008
Мнения: 54

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Май 2008, 11:06:25    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен това ми прилича на гной. Намажи го 10%-овия йод, ако искаш може да го разредиш с вода. Но може би е по добре Йодасепт пастата. Дано се оправи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Май 2008, 13:34:21    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз го помислих за гной. Но тази сутрин вече го нямаше. За сега изглежда добре. ще ги държа отделно, докато и пораснат пера отново.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Май 2008, 14:10:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Ти би ли посмял да ги събереш отново?
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Май 2008, 17:42:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами няка къде да го гледам иначе. Пък и той по цял ден седи върху клетката при нея. И миналата година я беше оскубал, но съмсем малко. Нека се оправи, пък тогава ще мисля дали да ги събирам.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Май 2008, 8:37:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Мишо, по твоя повод вчера се зачетох из нет-а и попаднах на една статия за домашни птици /имам предвид селскостопански някакви/. Пишеше за канибализма. Прочетох, че като видят и една капчица свежа кръв се настървяват и го развиват..... Може би за това се е стигнало и до това положение с амадинката ти. Клъвнал я е и ако се е разкървавило лекичко се  е настървил...
/Розелчото на братовчедка ми така е убил женската/
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Май 2008, 12:55:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди 2 години на едно от вълнистите ми му се разраних крачетата (така и не разбрах от какво) и другите бяха започнали да го кълват и да ближат кръвта от крачетата му.
А женската ми вълниста (и до сега си я имам), също по това време беше оскубала пера от опашката на мъжкия, без да разбера. След няколко дни го видях, че дреми и тогава забелязах, че му се възпалило, но вече беше късно.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Май 2008, 13:21:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Колкото са мънички и сладки, толкова и могат да бъдат жестоки. Надявам се поне да не го осъзнават.
/Offtopic - снощи моите докато летяха новото падна зад гардероба и се заклещи - едва го извадих, а той от стреса така ме накълва, че целия ми пръст се поду и текна кръв/


Какво става с амадинката?
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Болести / Здравословни проблеми Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети