ПНЕВМОНИЯ

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Канарчетата : Болести / Здравословни проблеми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

nnikita3636
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 19 Юни 2008
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Юни 2008, 15:08:21    Заглавие: ПНЕВМОНИЯ Отговорете с цитат

Здравейте,
имам спешна нужда от съвет.
Канарчето ми дълго време - около половин година все като диша от време на време се чува някаво свистене. Не виждам да се сополи. Диша с отворена човка напоследък и мн учестено. Лекарите мислят, че може би е пневмония, която вече е станала хронична. Давах му мн антибиотици ама нищо не помага. Дайте идея какво да правя. Почнах да му давам хомеопатично фосфор 9ch ама и от него не виждам ефект. Напоследък много му се учести дишането и посна да свисти и диша с отворена човка повечето време. А до преди няколко дни дишането с отворена човчица и учестеното дишане беше основно нощеска и сутрин. Моля някой който се е сблъсквал с подобен проблем да ми пише.
Някаде из форума бях чела за лук с калиев перманганат някой пробвал ли го е?

Ще съм благодарна на всички дали полезна информация!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Юни 2008, 15:08:21    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

sandan
Напредва
Напредва


Години: 48
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 19 Мар 2008
Мнения: 31
Местожителство: Сандански

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Юни 2008, 2:41:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Здрасти,симптомите които описваш говорят за често разпространената сред канарите болест микоплазма или по- позната сред канаровъдите като кънкане или хъркане.За съжаление повечето лекарства подтискат само външните симптоми на болеста и при стрес или промяна на сезона се появяват пак.Решението е да не събираш тази птица с други канарчета за да не се заразят и те ,и да я изключиш от размножаване.
Нека и други колеги си кажат мнението ,дано да греша.
_________________
www.canarybg.dir.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Юни 2008, 9:25:40    Заглавие: Отговорете с цитат

sandan написа:
Здрасти,симптомите които описваш говорят за често разпространената сред канарите болест микоплазма или по- позната сред канаровъдите като кънкане или хъркане.За съжаление повечето лекарства подтискат само външните симптоми на болеста и при стрес или промяна на сезона се появяват пак.Решението е да не събираш тази птица с други канарчета за да не се заразят и те ,и да я изключиш от размножаване.
Нека и други колеги си кажат мнението ,дано да греша.

За съжаление и аз съм на твоето мнение...и в повечето случаи,изхода от болестта не е добър Дано тази  птичка има късмет
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nnikita3636
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 19 Юни 2008
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Юни 2008, 13:36:27    Заглавие: ПНЕВМОНИЯ Отговорете с цитат

ЗДРАВЕЙТЕ,

БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРИТЕ.

АКО НЯКОЙ МОЖЕ ДА МИ КАЖЕ КАКВО МОЖЕ ДА ГО ЛЕКУВАМ КАНАРЧЕТО НЕКА МИ ПИШЕ.

КАКВА Е ТАЗИ БОЛЕСТ МИКОПЛАЗМА И ОТ КАКВО СЕ ПОЛУЧАВА.
КАНАРЧЕТО МИ ЗАПОЧНА ТАКА ДА КИХА ПОВЕЧЕ И ДА СВИСТИ ОТ ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ ЗИМАТА КАТО БЕШЕ СТУДЕНО. И НЕ ВКЛЮЧВАХ НЕПРЕКЪСНАТО ПАРНОТО А САМО ПО МАЛКО И НОЩЕСКА ОСНОВНО. ВСИ СИ МИСЛЕХ ЧЕ Е НАСТИНАЛО. АМА ТЕМПЕРАТУРАТА ЗИМАТА НЕ БЕШЕ ПАДАЛА ПОД 12 ГРАДУСА А МНОГО ХОРА СА МИ КАЗВАЛИ ЧЕ ДО 0 ГРАДУСА НЯМА ПРОБЛЕМ ЗА  ПРИЧКИТЕ.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Болести / Здравословни проблеми Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети