Какви птици имате?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : За всички птици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

shushon
Нов
Нов


Години: 32

Offline
Регистриран на: 02 Апр 2008
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Април 2008, 17:17:46    Заглавие: ... Отговорете с цитат

КАЖЕТЕ НЯКАКВИ ИГРАЧКИ , коита папагалите обичат . Само без огледалца . Че докато съм на училище корелката ми скучае л

RE:
Ето снимки на животинките ми : Папагала ми е от скоро. Кучето от 4 године. Сивата котка от 6 години. Другата от 1 година
Гари - http://i.data.bg/08/04/14/905588_orig.jpg
Теси - http://i.data.bg/08/04/14/905621_orig.jpg
Ушаков - http://i.data.bg/08/04/14/905605_orig.jpg
Никита - http://i.data.bg/08/04/14/905634_orig.jpg
Ама ме притеснява това че корелката през повечето време спи . Инече си хапва и си пиива . Ипее свири понякой път


RE:
.. Знаете ли нещо  за Clecker Training .... незнам дори как се пише . Ако знаете нещо пишете и кажете от каде може да се закупи .

Админ: Не пиши тлокова мнения едно след друго! Ползвай бутона edit!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Април 2008, 17:17:46    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

alex66
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 13 Мар 2008
Мнения: 37
Местожителство: варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Април 2008, 12:33:21    Заглавие: птици Отговорете с цитат

atanas  ,
знам,само че тази ивица излиза в период от1 до 3 години,сега като смени перата ще проличи,то е само на 1 годинка
_________________
ние сме отговорни за тези когото опитомих ме
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

denkata_2808
Потребител
Потребител


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Апр 2008
Мнения: 68
Местожителство: pleven

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Април 2008, 21:39:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз имам 2 вълнисти папагала- Поли и Дейзи и едно мини зайче-Пухи
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

watson
Потребител
Потребител


Години: 38
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Апр 2008
Мнения: 54

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Април 2008, 14:04:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето моите корели:
Аполо и Старбък Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

gab1to
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 06 Май 2008
Мнения: 19
Местожителство: Xramnali

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Май 2008, 22:59:31    Заглавие: Отговорете с цитат

vanko1 написа:
OO никак не сте сами и у нас наиш кав цирк е

Да както каза у нас е голем цирк ни сме братовчеди и живем в една къща там има папагали,котки,кучета,гълаби,патпадъци цял зоопарк
МОДЕРАТОР: НЕ Е НУЖНО ДА ДАВАШ МНЕНИЕ ПО ВСЯКА ТЕМА ТУК! СПАМИШ! ЩЕ ЗАПОЧНА ДА ТРИЯ ПОСТОВЕТЕ ТИ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger

ToNio
Нов
Нов


Години: 33
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Май 2008
Мнения: 4
Местожителство: Sliven

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Май 2008, 19:11:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Ем здравейте ! Днес случайно намерих този форум от един сайт, поразгледах го и се регистрирах. Та отностно темата ...
Баща ми се занимава с отглеждане и продаване  на декоративни птици от много време, и от както се помня и аз така
- В момента имаме две ята Вълнисти папагали от около 100 броя ятото, от които  имаме
вече отделени малки. Някои даже отлетяха за Турция
- Имаме голямо ято корели, повечето от чифтовете са на път да излюпът своите малки
- Маскови и Неразделни папагали.
- Имаме и от всички видове Розели без Пенантови - 10 чифта
Някои от тях излюпиха малки за втори път вече
- Имам три годишен, женски ротвайлер, на име Хера.
В момента е бременна за втори път и трябва съвсем скоро да ражда  
- Останалото е един черен сирийски хамстер и дългокосместо морско свинче
70 литров аквариум с няколко принцеси, големи сомчета, гупи и хелери от които от
скоро имам малки
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

piqnica
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Мар 2008
Мнения: 72
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Май 2008, 13:20:40    Заглавие: Отговорете с цитат

ToNio написа:
Ем здравейте ! Днес случайно намерих този форум от един сайт, поразгледах го и се регистрирах. Та отностно темата ...
Баща ми се занимава с отглеждане и продаване  на декоративни птици от много време, и от както се помня и аз така
- В момента имаме две ята Вълнисти папагали от около 100 броя ятото, от които  имаме
вече отделени малки. Някои даже отлетяха за Турция
- Имаме голямо ято корели, повечето от чифтовете са на път да излюпът своите малки
- Маскови и Неразделни папагали.
- Имаме и от всички видове Розели без Пенантови - 10 чифта
Някои от тях излюпиха малки за втори път вече
- Имам три годишен, женски ротвайлер, на име Хера.
В момента е бременна за втори път и трябва съвсем скоро да ражда  
- Останалото е един черен сирийски хамстер и дългокосместо морско свинче
70 литров аквариум с няколко принцеси, големи сомчета, гупи и хелери от които от
скоро имам малки

Как се грижите за всичко това ?

Да се похваля пак! И на нашите домашни любимци им се увеличава бройката.
От вчера вече си имаме Аратинга Яндая на име Сара Smile Предишния собственик я е закупил от Entel - мин. год. Пилето е много готино и социално и постоянно търси нашата компания.
Поздрави на Entel за красивите птици, както и на предишната собственичка на Сара!

Edit: Снимка на Сара

_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

denkata_2808
Потребител
Потребител


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Апр 2008
Мнения: 68
Местожителство: pleven

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Май 2008, 23:01:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито да ти е жива и здрава много е сладка
_________________
Имам две вълнити папагалчета едното зелено-Поли(мъжко) на 4 години и дрогото е светло синьо-Дейзи(женско) на 2 години и едно мини заиче няма годинка казвасе Пухи черно и бяло е
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Nikolai Chankov
Нов
Нов


Години: 33

Offline
Регистриран на: 15 Май 2008
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Май 2008, 0:01:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте всички! Аз отскоро чета форума и намирам много интересни и полезни теми за което благодаря на тези които са го създали. Моят домашен зоопарк може да се похвали със следните видове: двойка вълнисти папагали, корела (която се продава), гугутки смехурки и гълъби (фенерлии). За сега това са ми животните, като за догодина обмислям покупката на двойка Диамантови Гургулички. Пожелавам на всички успешна година с птиците.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Май 2008, 10:21:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Да се похваля, от петък си имам още едно вълнисто папагалче - Чоки Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Емо
Потребител
Потребител


Години: 58
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 10 Ное 2007
Мнения: 68
Местожителство: Благоевград

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Май 2008, 12:08:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние имаме 4 нови птици - прекрасни хибриди които пеят страхотно !

И разбира се 2-ро люпило от нашите канарчета
_________________
БЕЛИ ПАУНИ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

gargara
Нов
Нов


Години: 42
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 20 Юни 2008
Мнения: 6

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Юни 2008, 23:25:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте , аз съм най-новият член на Вашето общество , имам малък , супер психиран Александър. До колкото знам е женска , но нямам и представа как са опредили това. По не потвърдена информация птицата е на неопределена възраст , или както са казали на сестра ми в магазина - на 5-6 месеца , за което аз силно се съмнявам , съдейки по стадия на стрес и депресия в която я взех. Въпреки вси4ко съм решен да си я отглеждам и да се грижа за нея  , като за най-скъп приятел , понеже самата и болка ме кара да я съжалявам много. С искренно задоволство съм длъжен да Ви се похваля , че Поли се чуства страхотно в новият си дом , далеч от кучета и деца , приспособява се  , и днеска ве4е направи първите си кръгчета из стаята (уроци по летене Smile ) На всичко нови членове на форума , бих искал да кажа - Моля Ви , прочетете първо всичко което намерите за папагалите в интернет и след това задавайте въпроси , лично аз съм възхитен от сайта - http://www.papagalibg.com/index.html , в който са описани много важни и наистина полезни неща за хората които са решени да отглеждат едно животинче , не защото "искат да говори" , а защото искат приятел в къщата си или просто обичат и другите животни (понеже и ние сме такива).
  Скоро ще кача и снимки на Поли , за да могат по-знаещите от мен членова на сайта , да си кажат професионалното мнение относно това на колко години е и дали наистина може да се определи пола. До тогава просто ще се радвам на компанията на това невероятно жизнено и трудно за отглеждане животно , чийто характер много силно ми допада въпреки това , че все още се плаши от мен. Аз лично мисля , че отглеждането на папагал е страхотно преживяване за всеки , който наистина обича животните и по-точно такива , които трудно се доверяват , понеже няма по-голяма радост от това да спечелиш доверито на такова животно!







Моля , пишете на кирилица до колкото можете правилно Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Юни 2008, 9:13:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Полът при папагалите от вида Малък Александър става ясно изразен едва на възраст 2-3 години, когато на индивидите от мъжки пол се появява герданче от разноцветни перца около врата, а при женските индивиди няма промяна в окраската.

Прочети тези 2 статии:
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=13
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=27
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

gargara
Нов
Нов


Години: 42
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 20 Юни 2008
Мнения: 6

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Юни 2008, 12:18:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Entel ,  благодаря за вниманието  което ми отделяш , напълно съм наясно за това  кога се определя пола при тези  папагали . Лично мен ме интерисуваше в действителност на каква възраст  е приятеля ми , понеже не съм го купувал аз. Нагледно дължината на папагалчето е около 30-40 см. (все още не съм го мерил , понеже не искам да го стресирам) когато направя снимки , ще Вин ги пусна и ще се мъчем да отгатнем възрастта. И още веднъж искам да ти благодаря на Entel , за това , че ми отдели време за отговор.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

eff_love
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 24 Юли 2008
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Юли 2008, 21:42:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Е, аз пък си имам само един вълнист сладуран - Коко.
Много е самотен и си търси приятелка. Надявам се, скоро да му намеря.
Ето го и Коко, позира за снимка (:


http://i.data.bg/08/07/24/1068807_orig.jpg

Иначе всички имате големи сладуранковци, така де, всяка птица сама по себе си е уникална.

_________________
... something real ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

kiko_vd
Нов
Нов


Години: 27

Offline
Регистриран на: 05 Авг 2008
Мнения: 24
Местожителство: vidin

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Август 2008, 21:57:39    Заглавие: Отговорете с цитат

аз имам един валнист папагал мъжки е на цвят е сины  бяло и 4тири черни петенца казва се джоко ! Но ште си взема и една женска штото комшията ми има женски и постоянно си пеят и моят като я чуе полудява
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

black_parrot
Нов
Нов


Години: 28
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 8

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Август 2008, 15:28:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм с: Коко иКики Коколинови.Вълнисти са.

Започвам с  Кики:
Мързелива, заядлива, хапеща, много умна... и още има ама не ми се пишат романи. Няма смисъл да описвам външния и вид, като има снимка ^. 1/3 от живота и е пощенето, втората 1/3 е съня... а 3тата 1/3 е обръщането нахранилките. Чува се като се мъчи да я обърне и като се мръдна надясноот бюрото да я видя тя веднага се качва отгоре на хранилката и почва да яде. И това се повтаря много пъти. Пък втората хранилка влиза в нея и почва да рови с крака. Мъжкия си спи най-невинно и тдя бяга от клон на клон при него и почва да издава звуци като скимтене за да почне да я пощи. Толкова за нея.

Сега е Коко:
Той е мил, добричък, връзва се на акъла на Кики , само 1 път ме ухапа и то когато им давах храна от ръка и Кики го подгони за да отиде при повечето. Той горкия се изплаши и без да иска ме хапна. Когато са вън от клетката той лети до клетката, прибира се за да хапне и като отиде при нея тя пък иска той да я храни. Пак издава звуци като скимтене ама с по-кратки тонове. Няма какво повече да кажа.

Коколинови:
Това е фамилията им. Не знам как ми хрумна.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Lexso
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 24 Авг 2008
Мнения: 72
Местожителство: гр.Смолян

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Август 2008, 15:24:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз имам чисто ново вълнисто папагалче    
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

dark_messiah1
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 30 Авг 2008
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Август 2008, 18:57:39    Заглавие: Отговорете с цитат

A aз имам 4 хъскита 1 каракачанка 1 пинчер 1 чихуахуа 1 червенобузеста костенурка 1 ангорски заек 2 корели имах и 10 валнисти папагалчета но половината избягаха а др. умряха
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

stosa
Нов
Нов


Години: 34
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 09 Сеп 2008
Мнения: 4
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Септември 2008, 23:59:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз си имам два вълнисти папагалчета Поли и Коко и кученце на име Роко просто е голяма лудница кучето лае пилетата а пилетата като почнат да свиркат кученцето се скрива и почва да скимти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : За всички птици Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 4 от 7

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети