Шоколадът-убиец

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Октомври 2007, 20:28:52    Заглавие: Шоколадът-убиец Отговорете с цитат

Току що попаднах на статия в един често посещаван от мен сайт, където се казваше, че шоколадът освен на кучета, котки и пр. вреди и на птиците.Всъщност, "вреди" не е точната дума, истината е,че ги УБИВА! До скоро не е имало проведени изследвания за влиянието на шоколада върху пернатите, но едно Жако което успяло да си открадне 1-2 блокчета шоколад, умряло въпреки спешните мерки за спасение. Оказва се,че кофеинът, който при нас също предизвикава възбуда на централната нервна система, играе лоша шега на птиците, които така или иначе имат много по-учестен пулс и дишане. Някои от симптомите на шоколадова интоксикация са: мускулен тремор (треперене), диария, повръщане,свръх активност, некоординираност, повишаване или понижаване на пулса и др. Появата на такива признаци, отделяне на кръв с урината, почти сигурно предшестват кома и смърт. В статията съветват също, ако подозирате, че птицата ви е яла шоколад веднага да се обърнете към ветеринар!!! Exclamation
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Октомври 2007, 20:28:52    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

nikolai
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 41

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Октомври 2007, 20:37:05    Заглавие: Отговорете с цитат

ЛОЛ таман докато четох статията ти ядох шоколад и докмато прочетох парвите изречения го избутах леко кам ватрешноста на бирото.Смятай то на нас ни вреди камоли на птиците пак и едвали някой би давал шоколад на птиците си се пак  Confused  Shocked  Crying or Very sad  Arrow
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Октомври 2007, 20:39:23    Заглавие: Отговорете с цитат

nikolai написа:
ЛОЛ таман докато четох статията ти ядох шоколад и докмато прочетох парвите изречения го избутах леко кам ватрешноста на бирото.Смятай то на нас ни вреди камоли на птиците пак и едвали някой би давал шоколад на птиците си се пак  Confused  Shocked  Crying or Very sad  Arrow

може би хората, които ги оставят да се блъскат в прозорците? или някой неопитен? знаеш, че животните обичат сладко и никое не би отказало шоколад, а освен това не забравяй, че не е нужно да им го даваш, за да си го вземат.......
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nikolai
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 41

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Октомври 2007, 20:44:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Да има нещо такова моя папага ле доста опитен ако не бях купил кафезс заклучващи се вратички без проблем щеше да си отваря и да изиза ,не че ще избяга ,но питаш ли го явно обича да лети и да е наван.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Октомври 2007, 20:50:40    Заглавие: Отговорете с цитат

nikolai написа:
Да има нещо такова моя папага ле доста опитен ако не бях купил кафезс заклучващи се вратички без проблем щеше да си отваря и да изиза ,не че ще избяга ,но питаш ли го явно обича да лети и да е наван.

свободата Санчо........... Very Happy  Very Happy  Very Happy така си е Ники, искат да си поживеят навън птичките то си им е в природата
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Октомври 2007, 21:01:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Казваш кофеинът, ама в шоколада не се съдържа кофеин (или аз съм в грешка). И до колкото съм наблюдавал кофеинът не пречи на птиците. Преди няколко години преди Жака (едно от Жаката ни, което гледахме вкъщи) всяка сутрин пиеше кафе заедно с майка ми. Жака нямаше никакви проблеми, даже тази година стана майка на 6 бебета Smile
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

nikolai
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 41

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Октомври 2007, 21:01:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Е ти ме разби..... Very Happy  Very Happy  Very Happy такаси е се пак и ние да сме затворени ще тарсим начин да излезем.Моята Киара сам я изваждал на терасата докато е на ракатами и тя много добре знае че там е свободата  Very Happy  ,но не излиза.Незнам как се сприятелих с това папагалче но аз и давам нужната свобода де никога не я лишавам от поне малко летене или чист ваздух...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Октомври 2007, 21:11:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Entel написа:
Казваш кофеинът, ама в шоколада не се съдържа кофеин (или аз съм в грешка). И до колкото съм наблюдавал кофеинът не пречи на птиците. Преди няколко години преди Жака (едно от Жаката ни, което гледахме вкъщи) всяка сутрин пиеше кафе заедно с майка ми. Жака нямаше никакви проблеми, даже тази година стана майка на 6 бебета Smile

стига бе Ентел, та той е съставен почти изцяло от кофеин!! та в едно ПАРЧЕ шоколад се съдържа 30мг кофеин, а в една ЧАША кафе около 180мг! смятай!В шоколада има още и теобромин, който наред с кофеина възбужда сърдечно-съдовата и централната нервна система. не знам за вашето Жако, аз просто казвам, че хората там някъде по света препоръчват или дори възбраняват даването на шоколад на птиците. ако някой иска да дава на своята-това си е лично негово решение, аз лично- няма да го правя!
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Октомври 2007, 22:32:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Да права си, че съдържа, аз съм се заблудил нещо. Може би нашата Жака не е изпивала толкова кафе, че да й влияе. Съгласен съм, че не трябва да се дава шоколад на птиците.
Впрочем и солта също е много вредна за птиците, защото уврежда бъбреците им.

Офф: Впрочем веднъж когато бях при баща ми в зоомагазина дойде една жена, която каза, че храни морското си свинче със салам, защото го ядяло с голям апетит... Very Happy
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Октомври 2007, 22:38:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Entel написа:
Да права си, че съдържа, аз съм се заблудил нещо. Може би нашата Жака не е изпивала толкова кафе, че да й влияе. Съгласен съм, не трябва да се дават.
Впрочем и солта също е много вредна за птиците, защото уврежда бъбреците им.

Офф: Впрочем веднъж когато бях при баща ми в зоомагазина дойде една жена, която каза, че храни морското си свинче със салам, свинчето много го обичало... Very Happy

абе знаеш че както например някой твой приятел може да изпие кофа кафе и да му няма нищо, така и друг може да се разтрепери от една чашка...всичко е индивидуално и в природата. може твоето жако да е било резистентно към кофеина, просто да не и е влияел. за солта си прав и аз съм го чела,не трябва да се дава. а за жената която си хранела свинчето със салам...абе думи нямам разни хора, разни идеали.... въобще.....на някои трябва да им заБранят да отглеждат животни... Very Happy
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nikolai
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 41

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Октомври 2007, 0:01:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Very Happy  Very Happy  Very Happy Ако имаше анимал полиция както в америка да видиш колко добре щяха хората да се грижат за животните си,та да видим дали ще ядат шоколад. Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Октомври 2007, 10:12:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Entel написа:

Офф: Впрочем веднъж когато бях при баща ми в зоомагазина дойде една жена, която каза, че храни морското си свинче със салам, защото го ядяло с голям апетит... Very Happy



Разни хора разни идеали..... Аз съм за разнообразието.Обаче да не се прекалява.Чочо хапна веднъж малко шоколад и ме побърка.Стана много жизнен и пееше дори на тъмно. Rolling Eyes  Той по принцип обича да опитва от това което ям.Данеби да е нещо много вкусно и да пропусне случайно.Хапва си кашкавал, хляб, кисело мляко, бискивити ... но опитва по веднъж и после не опитва отново.Сякаш знае това го ям, а другото не.Кашкавала му е любимSmile.


ПП. Не съм давала на морското си свинче салам, но явно много го ядат.
Entel този магазин на пазара ли е на бащати?
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Октомври 2007, 10:12:59    Заглавие: Отговорете с цитат

bubulina написа:
...на някои трябва да им заБранят да отглеждат животни... Very Happy


Съгласен съм!
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Октомври 2007, 10:31:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз давам на канречатата кекс. В него има какао, но това не им пречи.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Февруари 2008, 16:41:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Ей, ама недейте така Sad Старото ни папагалче си хапваше всичко, което докопа когато лети...включително веднъж си потопи главата в чашата ми и засмука бира...даже май доста и хареса, защото после падна голяма борба да скрия  чашата...все пак лети...не можем да ги държим непрекъснато в клетка, а само да се стараем да ги пазим...това означава ли, че не трябва да гледам животни ??? Така и не разбрахме от какво почина, въпреки че я водихме при двама ветеринари, но определено не беше от храната, защото когато се разболя не е яла нищо човешко.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vanko1
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 23 Окт 2007
Мнения: 91

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Февруари 2008, 19:50:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми то това което казваш ,че е яло всичко което докопа дори и 'бира" е оставило отражение в организма му.Така ,че може и от храната да е.Трябва да сме малко по бдителни когато е навън птичето.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Февруари 2008, 22:38:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Не бива да се оствя да яде каквото си иска. Все пак ние сме всеядни и не е проблем, но за тях трябва да има малко ограничения. Когато лети птичката може просто да не оставяш храни и няма от къде да си вземе.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Февруари 2008, 9:34:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Е, ние не сме я оставяли да си яде безразборно.......обаче докато прехвъркваше от моята глава към нечия друга просто понякога директно си скачаше на масата и си вземаше по нещичко......естествено не сме и позволявали, но е успявала да си открадне по един клюн вкуснотийки.....и беше най-жизненото и щастливо папагалче, което съм виждала....сегашните ми определено не биха ни обикаляли главите и не биха се засилили към масата.....просто характер.... Аз например имам и котарак на близо 18 години Smile той също си краде каквото му падне, дори неща , които не са полезни....после се караме...затваряме врати....ама все пак е живо същество и понякога успява да се промъкне...
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Февруари 2008, 12:02:59    Заглавие: Отговорете с цитат

От моите само канарчетата се престрашават да дойдат на масата. Даже веднъж излязох от стаята за няколко секудни, и като се въпнах ги намерих в салатата със зеле. А и лимнадата им е интересна и винаги я обикалят и искат да куста, но за сега не са успявали.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Февруари 2008, 12:10:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Ооо, нашата сладурка хич не си поплюваше........с такава скорост кацна на масата и си заби главата в халбата с бира, че ние се втрещихме...и през ум не ни беше минавало, че може да налети на алкохол...а пък кацането в чиниите и беше станало доста неприятен навик...няма салата, няма кашкавал...всичко трябва да се опита поне по веднъж...пък ние да си я гоним, на нея не и пречеше Smile като те целуне с клюнче и забравяш, че си искал да и се скараш Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети