горска чучулига

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици : Диви птици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

mytanta
Нов
Нов


Години: 145
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 11 Май 2008
Мнения: 19

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Юли 2008, 16:29:03    Заглавие: горска чучулига Отговорете с цитат

интересува ме какво и е хранителното меню при отглеждане в домашни условия,някои тънкости. има ли разлика между мъжките и женскита птици.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Юли 2008, 16:29:03    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Юли 2008, 17:46:08    Заглавие: Отговорете с цитат

По окраската  двете птици са почти неразличими.Най сигорен начин да ги различиш е да имаш две/мъжка и женска/ и да сравниш дължината на първостепенните махови крила.При мъжките те са по дълги а и самите те са малко по едри и с по големи шпори.Менюто е приблизително: 60% от животински произход 35% зърнена смеска/без коноп/ и 5% плодове и покълнеци. От всичките чучолиги те са най капризни в отглеждането ,но като цяло не са проблемни птици и не изискват някакви по специални грижи.Пясъчната къпалка е задължителна както и за другите видове.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

mytanta
Нов
Нов


Години: 145
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 11 Май 2008
Мнения: 19

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Юли 2008, 18:07:20    Заглавие: Отговорете с цитат

разглеждал съм около 6,7 птици едновремено и  няма никаква разлика в големината или в шпорите., за перата незнаех и не съмобърнал внимание.
интересува ме в домашни условия какво се дава на птицата/ярма,мелена смеска за канари,брашнян червей,бял червей

,др.насекоми/ има доста хора канарджии които гледат и ме интересува някоя тънкост за тях.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Юли 2008, 18:22:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Шпорите са малко по масивни и дълги.Разликата е минимална но все пак е различима.Някъде имам таблица колко е маховото перо при зрял мъжки екземпляр,ще я потърся.Мляна ярма и смеска за канари става да,бръшнян червей също,бял червей няма да ядат със сигорност/поне от мой опит/ Стартер за пилета  става също. Но като цяло просото го предпочитат най много.Славеевата смес също се приема добре а и е за предпочитане ако искаме птицата да пее редовно.Може да се използва и чернодробна храна за рибки като допълнение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Юли 2008, 23:03:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Kакто бях написал преди ,половете при тези птици се разпознават няй вече по дължината на първостепенните махови пера.Ето размерите при двата пола:  при женските  87-94мм.    при мъжките 95-103 мм.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Диви птици Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети