Как да си купя Корела от Развъдник(не от магазин).

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Julia&Korina
Нов
Нов


Години: 46
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 04 Май 2008
Мнения: 2
Местожителство: Sofia

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Юли 2008, 21:46:54    Заглавие: Как да си купя Корела от Развъдник(не от магазин). Отговорете с цитат

Здравейте,
Имам приятели , коитно на два пъти попадат на болни папагалчета, закупени от различни магазини.

Как може да се свържем с човек който отглежда Корели и който може да ни помогне да си изберем здраво папагалче?
Дали това е верен подход?
Някой купувал ли си е по-този начин папагал?
Не държа да е от конкретен град - ако ми препоръчате наистина добър ръзвъдник.

Много ще ми помогнете със съвет, защото не смея просто така да отида без мнение от някой ... познавач
_________________
Minalija mart v grad Kozlodui , papgala kum koito bjahme mnogo privurzani i toi kum nas se zagubi kato izletja prez terasata.Mujka Korela e kazva se Kutri-tcelija e jult (s cherveni buzi de). Molja ako njakoi go e nameril -da mi pishe , ahte ni e muchno za nego.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Юли 2008, 21:46:54    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

NIKOLAY
Нов
Нов


Години: 38
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Фев 2008
Мнения: 21
Местожителство: Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Юли 2008, 23:11:33    Заглавие: Отговорете с цитат

По принцип корелите масово се внасят от Сърбия и от Унгария !!! Поне в Пловдив е така до колкото знам а мисля че знам добре , мисля че единствения ти начин е да си на 100% сигурна е от приятел, но до колкото разбирам ако имаш такъв с корели няма да питаш.Моят съвет е от някой голям реномиран магазин в София или Пловдив, но в момента има дефицит от към Корели поне в Пловдив магазините са така имат по няколко бройки.Даже не всички имат.
_________________
Да се грижиш за животни не може да стане от само себе си,то е вродено.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Юли 2008, 23:53:15    Заглавие: Re: Как да си купя Корела от Развъдник(не от магазин). Отговорете с цитат

Julia&Korina написа:
Здравейте,
Имам приятели , коитно на два пъти попадат на болни папагалчета, закупени от различни магазини.

Как може да се свържем с човек който отглежда Корели и който може да ни помогне да си изберем здраво папагалче?
Дали това е верен подход?
Някой купувал ли си е по-този начин папагал?
Не държа да е от конкретен град - ако ми препоръчате наистина добър ръзвъдник.

Много ще ми помогнете със съвет, защото не смея просто така да отида без мнение от някой ... познавач


Трудно ще намериш "развъдник", който да се отглежда корели. Вероятно е да намериш отглеждач на корели, но няма как да бъдеш сигурна, че птицата, която ще закупиш, е в добро здраве. Задължително ли търсиш корела за домашен любимец, или се интересуваш и от други птици?
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

Julia&Korina
Нов
Нов


Години: 46
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 04 Май 2008
Мнения: 2
Местожителство: Sofia

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Юли 2008, 10:48:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Въпросът ми беше за "Корела", защото преди имаха папагал Корела  - 5 години , който се загуби и им липсва.
Като цяло може и друга порода - но да е пак средно голямо  и да  се  привързва към хората...
_________________
Minalija mart v grad Kozlodui , papgala kum koito bjahme mnogo privurzani i toi kum nas se zagubi kato izletja prez terasata.Mujka Korela e kazva se Kutri-tcelija e jult (s cherveni buzi de). Molja ako njakoi go e nameril -da mi pishe , ahte ni e muchno za nego.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

NIKOLAY
Нов
Нов


Години: 38
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Фев 2008
Мнения: 21
Местожителство: Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Юли 2008, 10:48:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж ако толкова много желаеш корела и се притесняваш дали е здрава след като е вземеш има ветеренарни клиники.Моите сега имат 2 яйца но какво ще стане незнам ако излезнат може да се свържем евентуално но това е далеч след около 2 месеца.Но пак казвам ако има нещо което те притеснява отиваш в ветеринарна клиника.
_________________
Да се грижиш за животни не може да стане от само себе си,то е вродено.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

akvadum
Нов
Нов


Години: 38
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 08 Сеп 2008
Мнения: 11

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Септември 2008, 21:37:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Еи пичове    , Аз мойте корели си ги взимах от две изложби  едната бе на  Сливенските минерални бани  , другите  от Н. загора   Три от едната и три от другата , много съм доволен  , иначе от  зоомагазините никога не бих взел.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Георги
Нов
Нов


Години: 31
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Авг 2008
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Септември 2008, 21:25:37    Заглавие: Отговорете с цитат

akvadum написа:
Еи пичове    , Аз мойте корели си ги взимах от две изложби  едната бе на  Сливенските минерални бани  , другите  от Н. загора   Три от едната и три от другата , много съм доволен  , иначе от  зоомагазините никога не бих взел.


Те от изложби не са ли доста по-скъпи? Поне така съм чувал. И второ-може ли да ми обясниш какво точно означава изложба на птици?
_________________
skype-todorovi26
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

andreidoch
Нов
Нов


Години: 50

Offline
Регистриран на: 25 Авг 2008
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Септември 2008, 10:28:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако все още търсите Корели отидете на съботния пазар на Подуене. Аз ходих две съботи подрет и имаше много птици вкл. и Корели. Цената им беше 18-20лв и са млади. Има вносни има и български ( поне така казват продавачите) а за сравнение на цената проверявах в няколко магазина и там беше 50-55-58лв. за бройка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

akvadum
Нов
Нов


Години: 38
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 08 Сеп 2008
Мнения: 11

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Септември 2008, 20:51:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Изложба на птици  , това значи че преобладават само птици , гълъби , папагали , кокошки , фазани ,пауни  канари абе птичито общество ,   и цените са на половина от тези в зоомагазините
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jurassic park
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 06 Авг 2008
Мнения: 6
Местожителство: Сливен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Септември 2008, 7:45:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Георги написа:
akvadum написа:
Еи пичове    , Аз мойте корели си ги взимах от две изложби  едната бе на  Сливенските минерални бани  , другите  от Н. загора   Три от едната и три от другата , много съм доволен  , иначе от  зоомагазините никога не бих взел.


Те от изложби не са ли доста по-скъпи? Поне така съм чувал. И второ-може ли да ми обясниш какво точно означава изложба на птици?


При изложбите е важи термина "който както свари за добре" По принцип на изложбите се изкарват птици от двете крайности (добри и лоши).
А за изложбите, това вече е един вид пазар, на който отиваш разглеждаш и ахкаш
Между другото днес има изложба в Н.Загора
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети