Венецуелски Амазон. Горд собственик :)

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

vivahit
Нов
Нов


Години: 46
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 19 Юли 2008
Мнения: 13
Местожителство: Sofia

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Юли 2008, 5:07:05    Заглавие: Венецуелски Амазон. Горд собственик :) Отговорете с цитат

Привет на всички Вас. Много се радвам, че този форум е факт. Благодаря на екипа му Smile

Аз съм съвсем нов тук в отглеждането на папагали.

Вчера реших да си купя един, направих си чудесна разходка до Хасково и от фермата за папагали там закупих "Венецуелски Амазон" женска на 1.5 години.

Тя ми се видя най-спокойна и най-тиха от всички кресливи породи като "Жако", "Какаду" и т.н.

Решил съм да я настаня в голяма стая от 20 квадрата само за нея.

Там ще сложа палми, малки шадраванчета и естествено дървета и клони.

Бих искал да си направя мини джунгла Smile

След време може и една АРА Макао да си купя.

Въпроса ми към Вас е следния:

Ако Амазона живее в такова наподобяващо естествената му среда място, има ли опастност да си остане завинаги дива ?

За 10-те часа откакто е в клетката си не чух гласните и струни в действие.

Само когато я хванах да я сложа в кафеза, тогава заграчи като гарга и до там.

Явно преживява стрес от транспортирането и от новото място.

Благодаря Ви за вниманието Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Юли 2008, 5:07:05    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Юли 2008, 10:02:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре дошли сред нас!
Чесно да си призная не съм виждала такъв тип папагалска стая и нещо не ми се нрави. Не мисля че 20 квадрата ще я зарадват собено. За да му харесва на пилето според мен трябва да лети, ако имаш възможност направи и и голяма волиера.
В няколко чуждестранни сайтове съм виждала стая само за папагала. Там хората бяха сложили много кацалки по стените, клони, играчки и клетката на папагала.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vivahit
Нов
Нов


Години: 46
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 19 Юли 2008
Мнения: 13
Местожителство: Sofia

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Юли 2008, 14:46:16    Заглавие: :) Отговорете с цитат

Благодаря ти за съвета Smile В смисъл тази стая няма да е в апартамент, а в къща. Ще може отлично да си лети. Лятото с широко отворени прозорци с мрежи и така Smile
Сега отивам да купя малко плодове да и предложа на дамата Smile


RE:

Определено адски бързо се адаптира към обстановката и към мен. Вече не се плаши толкова, а гласа ми и действа приспивно. Започна да яде и пие. Май дивото бързо става питомно (от 24 часа сме заедно)

Админ: Ползвай функцията edit!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

jokolinka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 26 Апр 2008
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Юли 2008, 23:53:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито!
Качи някоя снимка да го видим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vivahit
Нов
Нов


Години: 46
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 19 Юли 2008
Мнения: 13
Местожителство: Sofia

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Юли 2008, 9:50:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси Smile Днес ще го снимам и ще кача снимки Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

jokolinka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 26 Апр 2008
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Юли 2008, 10:51:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Снима ли го?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vivahit
Нов
Нов


Години: 46
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 19 Юли 2008
Мнения: 13
Местожителство: Sofia

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Юли 2008, 16:06:45    Заглавие: :) Отговорете с цитат

Снимах го, но не мога да кача снимките. За съжаление Админа е премахнал леката функция за качване на снимки незнайно защо. Предполагам или за да се пести място на сървъра или заради трафика. Аз другия начин за качване не го знам. Защо всичко трябва да е толкова сложно не е ясно.

Админ: Наистина това са причините - най-вече за мястото. За повече място се плаща. И не е толкова сложно. Там където ти пише, че функцията не работи е описано и как да се качват снимките. Ако имаш проблеми пиши ми ЛС.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

jokolinka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 26 Апр 2008
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Август 2008, 20:37:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво става с папагала?Как е?Свикна ли вече стеб
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vivahit
Нов
Нов


Години: 46
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 19 Юли 2008
Мнения: 13
Местожителство: Sofia

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Август 2008, 22:19:25    Заглавие: :-)))))) Отговорете с цитат

Привет Smile Да, Амазона определено бързо свикна с мен но все още не се и опитва да понтира звуци, песни или говор. Може би по-натам Smile Къпя го вече като детенце, е поне има на кого да тренирам пък после и детенце
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

jokolinka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 26 Апр 2008
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Август 2008, 22:27:09    Заглавие: Re: :-)))))) Отговорете с цитат

vivahit написа:
Къпя го вече като детенце, е поне има на кого да тренирам пък после и детенце


хихихихих,е аз пък тренирам на другото,понеже Жоки не желае да се понамокри сама
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

anka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 02 Апр 2010
Мнения: 32

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Май 2010, 9:17:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Закачи снимките тук, след това ще видиш вляво адреса на снимката и кода за да я поставиш във форум:
http://tinypic.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети