Вълнисти - размножаване

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали : Развъждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

sancho
Нов
Нов


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юни 2008
Мнения: 7

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Юли 2008, 15:45:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Моите вълнисти когато бяха на 2г. им сложих гнездо, но не искаха
Сега вече са на 3г, има ли въобще някакъв шанс да опитам с хралупа вече, или са големи
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Юли 2008, 15:45:58    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Юли 2008, 16:10:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Вълнистите папагали живеят 10-15 години, ако не се лъжа. В никакъв случай не е късно. Сега са напълно развити.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

sancho
Нов
Нов


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юни 2008
Мнения: 7

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Юли 2008, 2:16:07    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
Вълнистите папагали живеят 10-15 години, ако не се лъжа. В никакъв случай не е късно. Сега са напълно развити.
Благодаря ти. Ще им направя чудесно гнездо, имам много време до пролетта... Имам един малък мъжки, няма и годинка...Той е много плашлив, а Коко - големия мъжки, ми идва на пръста дава ми да го хващам и да го разнасям из вкъщи, да го прибирам и др, но малкия не иска, и като излезе се блъска в прозорците, лети много бързо и го е страх - живее при големите, какво да направя
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Юли 2008, 10:14:46    Заглавие: Отговорете с цитат

sancho написа:
Благодаря ти. Ще им направя чудесно гнездо, имам много време до пролетта... Имам един малък мъжки, няма и годинка...Той е много плашлив, а Коко - големия мъжки, ми идва на пръста дава ми да го хващам и да го разнасям из вкъщи, да го прибирам и др, но малкия не иска, и като излезе се блъска в прозорците, лети много бързо и го е страх - живее при големите, какво да направя


Не е нужно да чакаш до следващата пролет, за да им поставиш гнездото. Само, че когато го слагаш, отдели 2-рия мъжки в отделна клетка.
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

sancho
Нов
Нов


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юни 2008
Мнения: 7

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Юли 2008, 3:10:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Страх ме е само да не се разболее от мъка или нещо такова
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

black_parrot
Нов
Нов


Години: 28
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 8

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Август 2008, 14:17:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако може някои да ми помогне за моите вълнисти папагалчета: Имат си къщичка за мътене, не са и малко- имам ги от 3 години, а женския няма никакъв интерес. Ходих до зоомагина и там казаха, че е най-лесно ако имам 2 двойки, а аз имам само 1. Предлагаха ми да сменя мъжкия, ама аз съм се привързала към него. Относно взаимоотношенията на 2та папагала: пощят се, мъжкия храни женската, винаги са заедно. А ето и доказателство, че са мъжки и женски: Коко и Кики Коколинови.
Може би трябва да изчакам още време докато порастнат или д асменя мястото на клетката и къщичката... Ако някои може да ми помогне ще съм му много благодарна
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

goshawk
Потребител
Потребител


Години: 43
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 06 Авг 2008
Мнения: 52
Местожителство: някъде из България

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Август 2008, 10:53:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Чудиш се, защо папагалите ти не искат да си снесат яйца?
Както каза: вече си ходила до зоомагазина и от там са ти казали, че ти трябват минимум две двойки или да смениш мъжкия.
Обаче, дори да смениш мъжкия, пак няма да има ефект, защото вълнистите папагалчета са типично колониални птици и няма да замътят докато не им създадеш колония т.е. да имаш минимум две двойки.
Ако имаш възможност за по - голяма волиера или кафез и финансовите ти възможности позволяват вземи си още един чифт папагали. Така ще си решиш проблема с мътенето, но ще трябва да се грижиш за по - голямо домочадие.
Друг проблем, може и да е къщичката - за вълнисти папагалчета е с размери 15х20х30 см и отвор 4 - 5 см (ориентировъчни размери, не съм сигурен в размера, трябва да хвърля едно око в литературата), това определя и доста по - големи размери на кафеза/волиерата, от стандартните кафезчета, които се продават.
Тук може да прочетеш, по - подробно и да научиш повече!
_________________
hawk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

black_parrot
Нов
Нов


Години: 28
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 8

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Август 2008, 12:08:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Много мерси за отговора. Мисля, че клетката ще стигне за още 1 двойка


http://img.data.bg/i.php?id=1116929


http://i.data.bg/08/08/24/1116946_orig.jpg

но няма 2 вратички-само 1 има. И без това скоро ще ходя до зоомагазина за храни и рязане на нокти.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

goshawk
Потребител
Потребител


Години: 43
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 06 Авг 2008
Мнения: 52
Местожителство: някъде из България

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Август 2008, 12:36:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Помисли за кафез с повечко вратички, че да можеш да прикачиш гнездилките отвън.
Защото две двойки, все пак означават и две - три гнездилки. Нали трябва да имат и избор?
_________________
hawk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Развъждане Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети