моля за спешна помощ за намерена птица

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици : Диви птици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

drink
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 05 Авг 2008
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Август 2008, 18:02:33    Заглавие: моля за спешна помощ за намерена птица Отговорете с цитат

Здравейте вчера намерих птица която на пръв поглед прилича на гълъб, ама май не е, защото издава други звуци и човката и по-различна и завита леко отпред, опашката е малка по-къса от на гълъб ама иначе като шарки е като сиво черен гълъб ох незнам дали разбрахте нещо, но пилето е много зле- има опадала перушина в областта под крилата и нещо едното око го няма а другото е слепнало та въобще не вижда. също човката изглежда странно-някак е релефна отгоре. Незнам какво да правя, а на всичкото отгоре може би тази вечер ще пътуваме извън София и няма на кого да го оставя. днес пи вода и се опита да яде слънчогледови сурови семена, но май-не успя да си ги клъвне-май заради слепотата. Моля ви ако знаете какво да правя -дали има вет в София който работи до късно или още по-добре ако някой го вземе да се погрижи за него. пишете ми на мейла и ще дам терефон за връзка Предварително благодаря.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Август 2008, 18:02:33    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Август 2008, 19:31:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Да не би да е гугутка!? Дай снимка на птичето! На котки съм капал капки (сулфацетамид) във възпалено око, но не знам дали са подходящи за птици. Пробвай да го нахраниш, ако не може само, но внимавай да не се задави. С такива случай се занимават в "Спасителния център за диви животни" към "Зелени Балкани". С това мога да помогна. Дано се оправи!
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Август 2008, 21:22:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Внимавай като пипаш такава птица.Гълъбите са приносители на доста болести някой от които са опасни за човека.А конюктивитът е силно заразен.Казваш че човката е релефна.МММММ в комбиназия със слепнали очи това говори за рахит в късна форма.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

drink
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 05 Авг 2008
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Август 2008, 9:15:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте отново, вчера водих пилето на ветеринар тук в нашия квартал  и той каза че пилето си е съвсем здраво  - гълъбче е, имал е гурели и той ги изчисти - сега си гледа и с 2-те очи. А нямало пера навсякъде, защото е още малко и също не може да лети. Остава проблема, че не мога да го нахраня, предлагах му смачкан хляб, варен ориз, но сякаш търси храната -много и мило като започне да ми се гали в ръцете- ама не яде, поне вода пи. Ако някой знае как да се грижи за него може да ми се обади на 0899280172 и да се разберем да го вземе- в Суха река съм. Или поне да ми обясните как да го нахраня, пък дано скоро да се оправи и да излети.

Тази сутрин пак имаше гурели, почистих ги - надявам се наистина да няма конюктовит-щото си имам бебе на почти 6м. надявам се да му намеря дом докато отлети, че ми предстои пътуване скоро-може би утре.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Август 2008, 10:03:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей ,Гълъбовите малки птици се хранят като пъхнат дълбоко човката си в тази на родителите си.Когато го направят възрастните повръшат полусмляна храна .Те не се хранят като врабчетата и лястовиците например/не кълват/   Правиш от хляб малки топчета отваряш му човката внимателно и  си готов. Не е сложно да се отхранват на ръка .Аз лично съм го правил  доста пъти.     Успех
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

drink
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 05 Авг 2008
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Август 2008, 10:58:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за бързия отговор, успях да му дам малко намокрен и смачкан черен хляб. Но ме е страх да не го убия като го държа и той ми се изплъзва- а по колко трябва да изяжда на ден? Също да кажа, че го държа на терасата а тя се нагрява през деня- доста и ме е страх да не му стане нещо от топлото- макар, че има сянка все пак е мн. горещо. Но нямам къде другаде да го сложа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

drink
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 05 Авг 2008
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Август 2008, 15:50:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
взехме гълъбчето с нас, вече се храним много лесно и е станал много жизнен и яде все повече. Само дето още му се слепват очите и ги чистя два пъти дневно- днес сутринта бяха по-добре - имаше гурел само на едното и то малко, възможно ли е тези гурели да са били в следствие намалена имунна защита и сега като си хапва редовно да се оправи?
Много съм ви благодарна за съветите, ще очаквам да ме напътствате и за в бъдеще.
Мъжът ми ме снима как го храня и ако има начин да ви пратя клипчето кажете, че аз не съм много в час.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Август 2008, 21:29:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Да като се храни добре  ще е по здраво и имунната му система ще се засилва . Проблемите с гурелите постепенно ще изчезнат. Радвам се за теб и питомица ви.Човек  изпитва едно особенно чуство на удовлетворение,  когато спаси един живот или се е погрижил за здравето на една животинка.Радвам се. И УСПЕХ .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Диви птици Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети