Проблем

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

NIKOLAY
Нов
Нов


Години: 38
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Фев 2008
Мнения: 21
Местожителство: Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Август 2008, 8:37:06    Заглавие: Проблем Отговорете с цитат

Здравейте от 3 дена женската ми корела и се е подула областа между краката и към дупето Smile кажете какво може да е поне ако някой предполага за да видя дали да я водя веднага на клиника
_________________
Да се грижиш за животни не може да стане от само себе си,то е вродено.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Август 2008, 8:37:06    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

NIKOLAY
Нов
Нов


Години: 38
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Фев 2008
Мнения: 21
Местожителство: Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Август 2008, 9:36:23    Заглавие: Отговорете с цитат

днес видях че има едно снесено яйце.дали е възможно да се е поддула от това.дайте съвет
_________________
Да се грижиш за животни не може да стане от само себе си,то е вродено.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Август 2008, 10:07:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, подуването е заради снасянето..
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

NIKOLAY
Нов
Нов


Години: 38
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Фев 2008
Мнения: 21
Местожителство: Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Август 2008, 12:04:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря Entel  дано да е заради това
_________________
Да се грижиш за животни не може да стане от само себе си,то е вродено.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

NIKOLAY
Нов
Нов


Години: 38
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Фев 2008
Мнения: 21
Местожителство: Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Август 2008, 15:02:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Два дена се изхождаше рядко ок това е заради снасянето,днес и вече по добре коремчето има 2 яйца снесени, но има друг проблем явно току що е видях да се изхожда много течно със кръв и то доста какво да правя пак ли може да е от яйцеснасянето ?
_________________
Да се грижиш за животни не може да стане от само себе си,то е вродено.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Август 2008, 16:17:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Заведи я на ветеринар, сигурно има вътрешен кръвоизлив..
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

kiko_vd
Нов
Нов


Години: 27

Offline
Регистриран на: 05 Авг 2008
Мнения: 24
Местожителство: vidin

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Август 2008, 20:53:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравеите! Папагалат ми не е ял почти цял ден чак кам 7:30 но малко,само вода пие,изпразненията са течни  и седи на едо място me перушината му е бухнала! Никога не е правил това нешто! моля ви ако знаете кажете какво му има!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Август 2008, 21:13:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е добре! Може да е болен или да има друго яйце, което неможе да снесе.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

kiko_vd
Нов
Нов


Години: 27

Offline
Регистриран на: 05 Авг 2008
Мнения: 24
Местожителство: vidin

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Август 2008, 21:29:12    Заглавие: Отговорете с цитат

да но тои е мъжки
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Август 2008, 22:03:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Обърках се с другия въпрос с яйцето. Ветеринар!
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

kiko_vd
Нов
Нов


Години: 27

Offline
Регистриран на: 05 Авг 2008
Мнения: 24
Местожителство: vidin

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Август 2008, 22:18:14    Заглавие: Отговорете с цитат

ок мерси ште го следа утре какво правии ако е в съштото състояние ште го заведа
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

kiko_vd
Нов
Нов


Години: 27

Offline
Регистриран на: 05 Авг 2008
Мнения: 24
Местожителство: vidin

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Август 2008, 14:21:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравеите! папагалат ми се вноши  повече от вчера беше по добре а сега нито е ял нито е пил вода.Аз мисля ,че се е задавил защото мн често си вдига главата на горе отваря си човката и чак тогава преглъшта , и перушината постоянно му е бухнала
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Август 2008, 20:14:43    Заглавие: Отговорете с цитат

kiko_vd написа:
Здравеите! папагалат ми се вноши  повече от вчера беше по добре а сега нито е ял нито е пил вода.Аз мисля ,че се е задавил защото мн често си вдига главата на горе отваря си човката и чак тогава преглъшта , и перушината постоянно му е бухнала

Мисля, че Админа вече те посъветва- нужен е ветеринар! Не разчитай на това, че птицата ще се оправи сама, колкото повече отлагаш, толкова по-лошо може да стане!
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

goshawk
Потребител
Потребител


Години: 43
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 06 Авг 2008
Мнения: 52
Местожителство: някъде из България

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Август 2008, 23:56:27    Заглавие: Отговорете с цитат

А, някой да се е замислил, че хайванчето може да му е жега?
Описаното е нормално поведение, когато им е горщо.
Извинявайте, но в последните няколко дни температурата, реално не е паднала под 30º С, не гледайте какво показават по телевизиите.
Вече, станха доста годинки от както имам различни любимци, вкл. паппагали и те така си се държат в големите жеги.
Хората, трудно се оправяме с тези горещини, пък какво остана за едно папагалче?
Моя съвет е да го преместиш на по "дебела" сянка и да го пулвелизираш.
Дава ефект.
_________________
hawk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Август 2008, 1:31:55    Заглавие: Отговорете с цитат

goshawk написа:
А, някой да се е замислил, че хайванчето може да му е жега?
Описаното е нормално поведение, когато им е горщо.
Извинявайте, но в последните няколко дни температурата, реално не е паднала под 30º С, не гледайте какво показават по телевизиите.
Вече, станха доста годинки от както имам различни любимци, вкл. паппагали и те така си се държат в големите жеги.
Хората, трудно се оправяме с тези горещини, пък какво остана за едно папагалче?
Моя съвет е да го преместиш на по "дебела" сянка и да го пулвелизираш.
Дава ефект.
       На птица на която и е жега никога не се държи така. Вижте какво е написал: ''Здравеите! Папагалат ми не е ял почти цял ден чак кам 7:30 но малко,само вода пие,изпразненията са течни  и седи на едо място me перушината му е бухнала! Никога не е правил това нешто! моля ви ако знаете кажете какво му има! '' .......               Когато  е много топло птиците не  настръхват и не разрошват перушината си а точно обратното  прилепват силно перата към тялото си, разтварят леко криле и в повечето случаи човката си.По този начин те увеличават своята  повърхност което спомага за топлоотделянето.Да не говорим че в субтропичният климат на Австралия от където е този папагал + 55  градусовите жеги са си нещо нормално.Ако не се почуства до ден два по добре,е за специалист.Движенията които прави с глава говорят за чуждо тяло в гърлото му.Пускан ли е   из стаята преди това??? Много често се случва  да си хапнат някой кламер,кърфица или нещо друго.При всички положения  папагалът му е зле и трябва да вземе мерки.Но ако пита мен да не отива при първият ''конски доктор '' ами при някой  специалист.    Това с извинения към  докторската гилдия но си е заслужено .  С много малки изключения птиците се справят много по- лесно с горещините от колкото  бозайниците.  Ако не беше така  малките щъркелчета които са изложени на преките слънчеви лъчи докато са в гнездото си набърже да са загинали. Или пък тези които обитават откритите пространства.  Ти сам си написал статията за птиците от семейство синявици.Тогава знаеш,че синята гарга стой с часове кацнала на някой електрически стълб за да дебне своите жертви  долу в тревата. Там е минимум + 60 градуса. Или пчелоядите по жиците.Въпреки палещите слънчеви лъчи те не са се одрискали или накукошинили.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

goshawk
Потребител
Потребител


Години: 43
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 06 Авг 2008
Мнения: 52
Местожителство: някъде из България

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Август 2008, 7:50:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Да не забравяме, че говорим все пак за папагал, идващ от някой развъдник.
Да дивите птици се оправят чудесно с условията на средата.
Но т. нар. "кафезни птици", отдавна са загубили много от "дивите" си привички т.к. са излюпени и отглеждани в сравнително контролирани условия.
Затова е много погрешно, да се отнасяме по един и същи начин към диво и питомно канарче, например.
_________________
hawk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

kiko_vd
Нов
Нов


Години: 27

Offline
Регистриран на: 05 Авг 2008
Мнения: 24
Местожителство: vidin

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Август 2008, 11:00:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Папагалат ми се оправи всичко е наред !Вече си яде както трябва и всичко е наред
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jokolinka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 26 Апр 2008
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Август 2008, 14:12:34    Заглавие: Отговорете с цитат

радвам се,че се е оправил
Интересно ми е при кой ветеринар мислеше да го заведеш?
Питам понеже и аз съм от Видин и ми се наложи да отида до Костов/нали е ''най-добрия''/и като му обясних какво искам,той ми каза-ела да ти продам куче,не се занимавай с глупости.моят отговор беше-ясно ми е,че за нищо не ставаш,щом за първи път чуваш за това което ти говоря,а помияра си го продавай на друг
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

kiko_vd
Нов
Нов


Години: 27

Offline
Регистриран на: 05 Авг 2008
Мнения: 24
Местожителство: vidin

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Август 2008, 19:57:18    Заглавие: Отговорете с цитат

на мен ми каза че самичак щте се оправи аз му казах кво му има и тои направи неква визиономия и каза че самичак щте се оправи  (ништу му нямя)просто не разбира ра на един приятел му е убил папагала  с неква инжекция за кучета ра тои и от кучета не разбира беше отровил кучето на един колега на баща ми (шарпеи които стр четири хиляди лв)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jokolinka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 26 Апр 2008
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Август 2008, 20:10:26    Заглавие: Отговорете с цитат

М да,то тука са едни разбирачи,думи нямам.....
Дано повече да нямате такива случки!

п.п.Между другото,ти от къде го купи???

Модератор: Ще те помоля да си спестяваш подобни коментари за в бъдеще!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети