Проблем с финки.

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Амадини (Финки) : Развъждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Windey
Нов
Нов


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Авг 2008
Мнения: 14

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Август 2008, 18:08:46    Заглавие: Проблем с финки. Отговорете с цитат

Здравейте! От известно време имам чифт зеброви финки. Днес им взех гнездилка и от кълбетата с конци, които се продават в зоомагазините, за д амогат сами да си направят гнездо. Проблема е, че щом вземат конеца го слагат в една от хранилките им, а не в гнездилката. Баща ми махна хранилката, и там сложи гнездилката, за да види дали ще слагат конците там.

Възможно ли е да не им харесва гнездилката, или просто им трябва малко повече време за да я обикнат? И правилна ли е била постъпката на баща ми да я мести? Дайте ми съвет. Благодаря предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Август 2008, 18:08:46    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Август 2008, 15:30:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Възможно е и да не им харесва гнездилката. Каква беше - с покрив или без? Моите амадинки повече от година имаха едно гнездо (откирто) в клетката, но снасяха без да мътят яйцата си. Отгледаха пиленце, едва когато ги оставих сами да си изберат място - в една саксия в къщи.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

krokodil22
Нов
Нов


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 13 Юли 2008
Мнения: 11

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Септември 2008, 17:21:49    Заглавие: Re: Проблем с финки. Отговорете с цитат

Windey написа:
Здравейте! От известно време имам чифт зеброви финки. Днес им взех гнездилка и от кълбетата с конци, които се продават в зоомагазините, за д амогат сами да си направят гнездо. Проблема е, че щом вземат конеца го слагат в една от хранилките им, а не в гнездилката. Баща ми махна хранилката, и там сложи гнездилката, за да види дали ще слагат конците там.

Възможно ли е да не им харесва гнездилката, или просто им трябва малко повече време за да я обикнат? И правилна ли е била постъпката на баща ми да я мести? Дайте ми съвет. Благодаря предварително.


Задължително им вземи закрита гнездилка, ако тази не е... не е трябвало да им даваш веднага след поставяне на гнездилката и гнездилковия материал. Остави ги да я поопознаят, ден два и като започнат да влизат и излизат свободно им дай материала... финките не харесват гнездото си(когато е закрито) най-често защото отвора(входа) му е малък, може да не харесат и разположението му, затова е добре то да се разположи на възможно най-високото място в клетката... така се чувстват на сигурно място!
Поздрави
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Windey
Нов
Нов


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Авг 2008
Мнения: 14

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Септември 2008, 14:04:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте отново.
Гнездилката е от капковидните, закрита. Сложихме я на предишното и място. Женската снесе две яйца, и вчера се излюпи едното, очаквам и другото.

Казаха ми, че за да могат да направят каша за малките, е нужно да махна просото от менюто им (понеже може да убие малките) и поне една седмица менюто им да бъде от твърдосварени яйца (с черупките) и хляб. Вярно ли е?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Септември 2008, 14:39:25    Заглавие: Отговорете с цитат

За просот не бях чувал, но поне за канаретата знам, че не се дава зелена храна, докато са още малки. Сигурно важи и за амадинките.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Windey
Нов
Нов


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Авг 2008
Мнения: 14

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Септември 2008, 15:41:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисълта ми е такава, че ако им махна просото няма да им стане нищо за една седмица.. или ще..?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

krokodil22
Нов
Нов


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 13 Юли 2008
Мнения: 11

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Септември 2008, 17:20:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Windey написа:
Мисълта ми е такава, че ако им махна просото няма да им стане нищо за една седмица.. или ще..?

Ако им смениш храната рискуваш да спрът да ги хранят... давай им допълнително яйце, като го настържеш и премесиш с галета, но не махай просото. Мишо е прав за зеленината, като започнат да се хранят сами мойе да им се дават и листа от глухарче, маруля и т.н.
P.S. Между другото разнообразявай менюто на родителите, продават различни смески за тях, ако не ти сама си прави... обикновено просо, лудо просо, нигер, канарено семе и т.н. Успех с мъничетата!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Windey
Нов
Нов


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Авг 2008
Мнения: 14

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Септември 2008, 20:22:43    Заглавие: Отговорете с цитат

сам* Smile

Иначе мерси много.. ако има нещо ще пиша Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Windey
Нов
Нов


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Авг 2008
Мнения: 14

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Септември 2008, 16:04:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте отново!
Другото яйце се оказа че не е оплодено и до хвърлихме. Малкото амадинче е добре, вече е извън гнездилката от 5 дни и може да лети. И двата родителя още го хранят, но проблемът е че много често майката го бие и го кълве. Мислех да го отделя от тях, но то все-още не може да се храни само. Какво да правя?

ПП: От друга страна, в гнездилката майката (вчера и днес) е снесла нови две яйца.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nEpOTo_
Потребител
Потребител




Offline
Регистриран на: 05 Апр 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Септември 2008, 18:24:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Кълве го,защото иска да му оскубе пелушината за да направи гнездото!Поне при канарите,това е срещано явление!Незнам не съм много компетентен от страна на отглеждане на амадини!Нека и другите да дадат мнение и аз ще си дам моето!Специално хората оглеждащи амадини,нека пишат!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Септември 2008, 21:57:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Това наистина е така защото женскат се готви да снесе наново и да постели гнездото. Сложи още гнездов материал защото има доста тъжни случаи когато само за един ден майката може да го направи като пиле за грил. П ри теб ситуацията се е получила понеже пилето е само едно и така  истинкта за доизхранване на изхвръкналите малки не е толкова силен и вече бавно угасва .Аз съм поставял такива пилета в захлупена гнездилка и  родителита  сполучливо са доизхранвали малките докато укрепнат достатъчно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nEpOTo_
Потребител
Потребител




Offline
Регистриран на: 05 Апр 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Септември 2008, 9:45:46    Заглавие: Отговорете с цитат

И това е доста добър и използван вариянт!Сещото го правя и с канарите,когато се наложи!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Windey
Нов
Нов


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Авг 2008
Мнения: 14

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Октомври 2008, 22:18:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Леле от колко време не съм влизал... Very Happy

Вече нямаме проблеми.. пилето порастна, вече си е в отделна клетка, яде, пие и си живее... В момента вече отглеждат второ люпило, 2 от 4 птичета от 5 яйца. Яко, а? Другите две още на 2-3 ден след излюпването са изпаднали от гнездилката, явно е твърде малка.. ще им взема по-голяма.. а петото яйце се оказа неоплодено.

Можете ли да ми пуснете снимка на женска зеброва амадина, да знам как изглеждат, защото моите са обикновена, мъжка, и бяла, женска?
И също до колко люпила на година да ги ограничавам?

За сега съм им махнал гнездилката и мисля да им слагам по-голямата чак март месец, напролет..

Поздрави, Тиш Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Windey
Нов
Нов


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Авг 2008
Мнения: 14

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Октомври 2009, 16:50:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Амадините са добре, но имам проблем с яйцата.


Преди 2 седмици женската снесе 3 яйца, всяка вечер по 1, но след като ги снесе всяка вечер изчезваше по 1 и най-накрая всички изчезнаха. Нямаше нито следи от черупки - нищо. Сега женската снесе преди няколко дни отново 4 яйца, но за 1 вечер едно от тях изчезна по същия начин. Другите 3 все-още се държат.


Искам да отбележа, че и двете финки бяха от 2 разл. чифта, но сега са заедно.

И двете са зеброви, албиноси.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Октомври 2009, 19:34:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди година-две имах същия проблем (темата). Това продължи няколко месеца (броих ги до към 50-60 яйца). През ден или всеки ден женската снасяше яйце и най-късно до другия ден го изяждаше. Ако има следи, обикновено са от жълтъка, тъй като най-много харесваха черупката. Каква ли не се чудих, че е причината - дадох им пясък, кост от сепия, после реших, че може яйцата да не са оплодени, но спря да си ги яде, когато я пуснахме сама да си прави гнездо. Тогава отгледа и едно пиленце. От тогава с малки изключения спря да снася толкова често.
Така че, може яйцата да не са оплодени или условията да не им се виждат подходящи, или нещо друго.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Windey
Нов
Нов


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Авг 2008
Мнения: 14

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Октомври 2009, 23:46:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Нямаше абсолютно никакви следи.. за сега вече втори ден се задържат на бройка 3. Дано издържат докрая, искам бебета - албиноси
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

генератор
Нов
Нов


Години: 44
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 29 Дек 2009
Мнения: 2
Местожителство: kazanlak

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Декември 2009, 11:08:37    Заглавие: Отговорете с цитат

от скоро гледам три чифта но забелязах че и моите финки ми изхвърлиха едно от двете яйца!Забелязах че женската кълвеше вече счупеното яйце.Винаги им давам яйца и черупки!Защо така?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Развъждане Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети