Скубане при Жако!

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

jokolinka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 26 Апр 2008
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Септември 2008, 11:35:48    Заглавие: Скубане при Жако! Отговорете с цитат

От няколко дни папагала седи и се скубе,дърпа си пера от опашката от крилете,абе ужас направо.преди време пак се скубеше така,но периодът отмина,а и не беше 4ак толкова много.
Чудя се на какво ли се дължи?На 3-ти до сега от скубане на перо му потичаше кръвКоето мен много ме притесни.
Дали му е скучно?Ако вземем някакво друго папагалче,ще е добре ли?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Септември 2008, 11:35:48    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

watson
Потребител
Потребител


Години: 38
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Апр 2008
Мнения: 54

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Септември 2008, 14:29:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Вземи му повече играчки. Пускай го да се разкарва в стаята. Може и телевизия да гледа. Това би трябвало да помогне, ако е от скука. Но може да има и друга причина. Пуши ли се при папагала?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

jokolinka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 26 Апр 2008
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Септември 2008, 21:11:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Има куп играчки,но не ги поглеждаПостоянно е влючен телевизора и винаги има някой в нас.Клетката стой отворена по цял ден и може да си излиза когато си поиска...
Скубането явно е започнало,по времето когато бяхме на море,защото тогава имаше доста пера в клетката и от тогава само се тегли и скубе
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubu
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 19 Апр 2008
Мнения: 27
Местожителство: Прага

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Септември 2008, 10:57:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Скубането при Жакото е много лош навик и трябва да се вземат мерки още в началото. Прочети си статията на http://www.parrotchronicles.com/fall2001/index.htm, всичките 4 страници. Папагалът се скуби от скука. Вземи го при себе си, играй си с него, трябва да му отвличеш вниманието. Чела съм също за препарата Pluck No Мore, опитай и с него.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

marina85
Нов
Нов


Години: 39
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 20 Сеп 2008
Мнения: 1

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Септември 2008, 10:29:33    Заглавие: Папагал Жако Отговорете с цитат

Здравейте,имам Кралско Жако и се наложи да седи самичко за повече от 10 дена,имаше светлина и съседката идваше да му дава вода и храна,но след като се прибрахме,така любвеобилния към мен папагал,раздаващ ми целувки се плашеше и дърпаше от мен.
Птичето е на 2г. и малко,а е с мен от почти година.
Моля ако някой може да ми каже защо е станало така,да се плаши от мен?   <xml><o></o>
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Todor
Напредва
Напредва


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Сеп 2008
Мнения: 26

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Септември 2008, 17:13:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Еми забравило те е сигурно. Няма страшно пак ще си свикне.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

tsenata
Нов
Нов


Години: 51
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Окт 2008
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Октомври 2008, 20:12:16    Заглавие: tsenata Отговорете с цитат

Може да погледнеш един сайт,в който е писано доста за тези папагали.Виж там може да ти е от помощ нещо.

bgvet.org
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Октомври 2008, 22:48:11    Заглавие: Re: Скубане при Жако! Отговорете с цитат

jokolinka написа:
От няколко дни папагала седи и се скубе,дърпа си пера от опашката от крилете,абе ужас направо.преди време пак се скубеше така,но периодът отмина,а и не беше 4ак толкова много.
Чудя се на какво ли се дължи?На 3-ти до сега от скубане на перо му потичаше кръвКоето мен много ме притесни.
Дали му е скучно?Ако вземем някакво друго папагалче,ще е добре ли?
  Върни клетката на старото си място /ако разбира се е местена/  Най честата причина за самооскубването при тези папагали е стресът породен от рязка промяна при отглеждането.Помислете какво сте променили.Една нова картина закачена пред него също може да предизвика такава реакция.Сменянето на хранилката с друг цвят също.Има нещо което се е променило и това го кара да се държи така.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Октомври 2008, 22:54:30    Заглавие: Re: Папагал Жако Отговорете с цитат

marina85 написа:
Здравейте,имам Кралско Жако и се наложи да седи самичко за повече от 10 дена,имаше светлина и съседката идваше да му дава вода и храна,но след като се прибрахме,така любвеобилния към мен папагал,раздаващ ми целувки се плашеше и дърпаше от мен.
Птичето е на 2г. и малко,а е с мен от почти година.
Моля ако някой може да ми каже защо е станало така,да се плаши от мен?   <xml><o></o>
   Първо се е уплашило от твоята съседка и вторичната реакция е да загуби доверие към всички хора.Няма страшно бавно но сигорно приятелството ви ще се възобнови. Но е добре да не вижда жената която е предизвикала стресът.Ако имаш съмнение в това което казвам направи опит и накарай съседката да бръкне в клетката му и да смени водата например.Сигорен съм че жакото ти ще изпадне в шок.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети