Намерих СОВА моля, помогнете със съвети!

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

vivahit
Нов
Нов


Години: 46
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 19 Юли 2008
Мнения: 13
Местожителство: Sofia

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Септември 2008, 3:52:26    Заглавие: Намерих СОВА моля, помогнете със съвети! Отговорете с цитат

Здравейте, приятели.

Снощи намерих в стара планина на асфалтовия път една сова в горе долу добро здраве. Породата е Горска улулица-(Strix aluco).

Птицата беше зашеметена, но по всичко личи, че е в добра кондиция.

Изглежда се е излюпила през април или май тази година. На 3,4 месеца. (Може Би)

Взех я със себе си и смятам да постои при мен около месец, два за да се оправи напълно.

Имам външна голяма клетка за папагали 1.70 висока и 1 м. широка.

Аз съм добър в гледането на големи папагали, но не и на Сови Smile

Моля, дайте ми Вашите съвети с какво точно да я храня?

Как да поднасям храната, в купичка или директно в устата?

Как да установя колко е голяма и дали е мъжка или женска?

Знам, че Совата се храни само с месо или мишки и гризачи, това не е проблем ще ги набавя.

Имал съм всякакви папагали, Ара, Какаду, Жако, а сега и Амазони, но по-мистична, красива и наистина впечатляваща птица не съм виждал. Совата е нещо средно между котка, папагал, орел. С две думи "котка с крила" Smile

Очаквам помоща Ви!

Благодаря за вниманито.


Знам, че с Вашата помощ ще се справя отлично.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Септември 2008, 3:52:26    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Септември 2008, 17:03:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз имах навремето една ,беше блъсната от кола и се наложи да я гледам около 2 месеца.Храних я от ръка с парчета сурово месо.Нямаше някакви проблеми. Оздравя си пилето нормално но остана с едното око сляпо./беше ударена в главата/ Не е задължително да се притесняваш че нямаш мишки и др. за храна.Давай смело  сурово месо.Но през ноща я завивай защото може да се блъска и още повече да се нарани.Ако има нещо интересно  ще чакаме .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vivahit
Нов
Нов


Години: 46
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 19 Юли 2008
Мнения: 13
Местожителство: Sofia

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Септември 2008, 20:49:34    Заглавие: :) Отговорете с цитат

Благодаря за отговора.

Искаш да кажеш да я хвана с едната ръка, а с другата да и тикам месо в чофката?

Аз сега съм сложил пилешко сурово филе в една паничка, а в друга телешко месо.

Незнам защо но досега не им обръща внимание.

Кажи ми моля те, вода да сипя ли в съд ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Септември 2008, 21:25:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Не нямам впредвид да я храниш насилствено.хищните птици както и останалите хищни животни могат да гладуват няколко дена без това да им навреди. Да сложи и вода разбира се.Би ли казал какво и е на улулицата. А това че не им обръща внимание се дължи на стреса в които се намира в момента.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vivahit
Нов
Нов


Години: 46
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 19 Юли 2008
Мнения: 13
Местожителство: Sofia

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Септември 2008, 21:59:17    Заглавие: :)))) Отговорете с цитат

Ами мисля, че се подобрява състоянието. Беше просто зашеметена и с навехнато крило, но май само това. Няма видни наранявания. Като ме види започва да се мята в клетката лудо с отворени крила, това означава, че е жизнена и има сили. Говорих с една организация "Зелени Балкани" май така се казваше. Мислих там да им я оставя но съм сигурен, че и сам ще се справя с въстановяването на Совата и естествено след време ще я пусна там където я намерих. През колко време да сменям месото в купичката с прясно?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Септември 2008, 22:09:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако прецениш че може сама да се грижи за себе си е по добре да я пуснеш веднага. за да няма нежелан изход.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vivahit
Нов
Нов


Години: 46
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 19 Юли 2008
Мнения: 13
Местожителство: Sofia

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Септември 2008, 22:33:56    Заглавие: :) Отговорете с цитат

Ще го направя разбира се. Няма да мъча животинката я Но след няколко дни, трябва да съм сигурен, че е добре и ще може да се справи сама пък и малко чисто вкусно месо ще и дойде добре
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

vivahit
Нов
Нов


Години: 46
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 19 Юли 2008
Мнения: 13
Местожителство: Sofia

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Септември 2008, 14:54:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Е, както се казва всяко хубаво нещо си има своя край.

Совата излетя и се върна в природата, по-силна и нахранена

Радвам се, че успях да помогна на едно живо същество и аз Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

goshawk
Потребител
Потребител


Години: 43
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 06 Авг 2008
Мнения: 52
Местожителство: някъде из България

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Септември 2008, 3:21:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето и един съвет от мен:
вземи няколко мишлета от зоомагазин, пусни и ги във волиерата и ако си ги улови сама, пускай совата на свобода!
Тя е напълно готова да се грижи сама за себе си!
Не се мъчи да я гледаш - това е изключително трудно упражнение, казвам го от опит, а и не е за ора които до сега не са се занимавали до сега с такова занятие!
По възможност върни пилето там където е намерено, ако срещнеш затруднения се обърни към Българско дружество за защита на птиците
_________________
hawk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети