И аз си купих :)

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Канарчетата
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Vlad0
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 28 Авг 2007
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Август 2007, 9:18:15    Заглавие: И аз си купих :) Отговорете с цитат

И аз си купих канарче Smile . Всъщност подарък за дъщеря ми Smile . Казаха ми в магазина че е от тази пролет и е мъжко, ама знам ли ... То вече на продавач не можеш да имаш вяра. Сега чакам да почне да пее ама не ще нещо. Само на хранилката седи  Very Happy .Трябва да му купя и ваничка. Сложих му малко круша, грозде, няква минерална добавка от магазина, обаче и трите не ги е пипнало. Не знам как да пусна снимка да го видите Smile[/img]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Август 2007, 9:18:15    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

fridolina
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 103

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Август 2007, 16:52:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Има ли пръстенче? По него можеш да разбереш коя година е излюпено.
Кнарчетата в момента линеят и пеят значително по-малко, а като е самичко няма кой да го "разпява". Ако наистина е мъжко не се безпокой ще пропее.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Август 2007, 20:01:07    Заглавие: Re: И аз си купих :) Отговорете с цитат

Vlad0 написа:
И аз си купих канарче Smile . Всъщност подарък за дъщеря ми Smile . Казаха ми в магазина че е от тази пролет и е мъжко, ама знам ли ... То вече на продавач не можеш да имаш вяра. Сега чакам да почне да пее ама не ще нещо. Само на хранилката седи  Very Happy .Трябва да му купя и ваничка. Сложих му малко круша, грозде, няква минерална добавка от магазина, обаче и трите не ги е пипнало. Не знам как да пусна снимка да го видите Smile
не се притеснявай ще започне и да пее, и да яде от всички лакомства, които си му предложил, просто му трябва период за адаптация. Ти нали все пак му сложи и зърно в хранилките, не само плодове?Very Happy Ваничка обезателно да му купиш, или жена ти хубаво да измие някоя кутия от топено сирене с този размер.Laughing  fridolina е напълно права,че в момента линеят и за това не пеят активно, почакай само пролетта и ще видиш. Обичайно, наистина в зоомагазините продават тазгодишни птици, защото нямат сметка да им се задържа "стоката". Така, че твоя приятел сигурно е млад още. Не бих искала да се бъркам, така че най-добре администратора-Мишо да ти каже как се качават снимки тук, лесно е . поздрави, чакаме снимки и продължавай да пишеш за птичето!  Very Happy
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Vlad0
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 28 Авг 2007
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Август 2007, 11:19:09    Заглавие: Да има пръстенче Отговорете с цитат

видях го. Пише 07 . Значи наистина е от тази година. Сега ще го чакам да пропее  Very Happy . Като свърши зимата смятам да взема и женско. Само да не се окаже че това не е мъжко  Very Happy . В един магазин ми казаха че се познавали кое е мъжко , кое женско ама ... как става не знам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Август 2007, 20:05:34    Заглавие: Re: Да има пръстенче Отговорете с цитат

Vlad0 написа:
видях го. Пише 07 . Значи наистина е от тази година. Сега ще го чакам да пропее  Very Happy . Като свърши зимата смятам да взема и женско. Само да не се окаже че това не е мъжко  Very Happy . В един магазин ми казаха че се познавали кое е мъжко , кое женско ама ... как става не знам.

Мъжките пеят.... Very Happy Иначе по-принцип, женските птици могат да имат сиво оцветяване по перата (като при врабчетата), а мъжките са изцяло оцветени.Самците са по-издължени от женските (момичетата са по-закръглени), но ти нямаш база за сравнение. Разгледай снимки от форума на женски и мъжки птици, ако се колебаеш, че са те подвели. Вероятно от развъдника са казали, че е мъжко, а те си имат начини за ги разпознават. Аз например, разбрах че са ми излюпили момиче, защото имаше характерните за майка и "врабчови"перца и беше кръгличка като нея. Very Happy Побликувай снимка тук и хората от форума ще ти помогнат да разбереш
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Vlad0
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 28 Авг 2007
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Септември 2007, 9:33:58    Заглавие: Еее пропя Отговорете с цитат

Вчера канарчето пропя Smile. Докато малката ми дъщеричка си играеше и си пееше неразбираеми песнички Smile на канарчето явно му стана хубаво и като взе да ги нарежда едни прекрасни такива чак ми разтопи сърцето  Laughing . Малката спира да пее и канарчето спира. Почва да пее и то почва Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Септември 2007, 21:30:27    Заглавие: Re: Еее пропя Отговорете с цитат

Vlad0 написа:
Вчера канарчето пропя Smile. Докато малката ми дъщеричка си играеше и си пееше неразбираеми песнички Smile на канарчето явно му стана хубаво и като взе да ги нарежда едни прекрасни такива чак ми разтопи сърцето  Laughing . Малката спира да пее и канарчето спира. Почва да пее и то почва Smile

Да ти е честито! Наистина пеят така, че могат да ти разтопят сърцето, много хубави птички са. Хайде де качи някоя снимка да го видим тоз хубавец! Пък може и подходяща мома да му открием... Very Happy
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

icoto
Нов
Нов


Години: 46
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Яну 2008
Мнения: 8
Местожителство: Plovdiv

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Януари 2008, 14:54:55    Заглавие: Re: И аз си купих :) Отговорете с цитат

Vlad0 написа:
И аз си купих канарче Smile . Всъщност подарък за дъщеря ми Smile . Казаха ми в магазина че е от тази пролет и е мъжко, ама знам ли ... То вече на продавач не можеш да имаш вяра. Сега чакам да почне да пее ама не ще нещо. Само на хранилката седи  Very Happy .Трябва да му купя и ваничка. Сложих му малко круша, грозде, няква минерална добавка от магазина, обаче и трите не ги е пипнало. Не знам как да пусна снимка да го видите Smile[/img]
  Слойи му марула много я ядат
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

христо топа
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Дек 2007
Мнения: 22

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Януари 2008, 20:02:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Само маруля му трябва да се подриска.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

michondi64
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Януари 2008, 22:32:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Мрулята през този сезон е тъпкана с нитрати,за това не е за препоръчване.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

kami_zamfirova
Напредва
Напредва


Години: 40
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 29 Юли 2008
Мнения: 27
Местожителство: SOfiq,Ovcha kupel 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Септември 2008, 14:44:41    Заглавие: Отговорете с цитат

здравеите преди 2 дни мъжа ми,ми подари 2 канарчета,мъжкото е червено,женското е розово.Сложих им смеска и ябалка,ваничка същто но днес се бяха намокрили целите,нормално ли е?Ще се радвам да ми пишете какво обичат да ядат,искам най доброто за тях.Много им се иадваме всички,а ще ми кажете ли как да кача снимки.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Септември 2008, 17:30:44    Заглавие: Отговорете с цитат

kami_zamfirova написа:
здравеите преди 2 дни мъжа ми,ми подари 2 канарчета,мъжкото е червено,женското е розово.Сложих им смеска и ябалка,ваничка същто но днес се бяха намокрили целите,нормално ли е?Ще се радвам да ми пишете какво обичат да ядат,искам най доброто за тях.Много им се иадваме всички,а ще ми кажете ли как да кача снимки.


Здравей! Нормално е да са мокри целите - нали са се къпали. Сега е топло е бързо ще изсъхнат. но внимавай, когато им даваш ваничка, да не е студено или да не са на течение. Моите канарчета обичат всякакви плодове и зеленчуци (за разлика от папагалите ) - от ябълки, банани, портокали, зеле, марули, краставици, моркови, а орехи и бадеми....обожават ги. Давай им от всчко по две, за да не се карат. А за снимката ти пиша на ЛС.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

kami_zamfirova
Напредва
Напредва


Години: 40
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 29 Юли 2008
Мнения: 27
Местожителство: SOfiq,Ovcha kupel 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Септември 2008, 13:54:50    Заглавие: Отговорете с цитат

толкова ме кефят тези канарчета,че всяка свободна мигута съм пред клетката
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nEpOTo_
Потребител
Потребител




Offline
Регистриран на: 05 Апр 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Септември 2008, 13:16:43    Заглавие: Re: И аз си купих :) Отговорете с цитат

Vlad0 написа:
Като свърши зимата смятам да взема и женско


Моя съвет е да му вземеш женска есента,не след зимата!Есента е периода за сформиране на бъдещите двойки за новия сезон,следва сезон зима,през която се захранват птиците с ботати на витамини и мазнини храни,за да я изкарат благополучно!След това се започва подготвяне на двойките за сезона на развъждане и от средата на март - началото на април се събират двойките!На пролет женска птица не се намира лесно(става въпрос за полово развита женска птица),поради причината,че всички канаровъди са си образували чифтовете вече!

П.С:
Ако си решил да люпиш птици напролет,започни захранването на мъжкия един месец,преди женската!

Приятен ден!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Канарчетата Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети