искам съвет за жако

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

n2908
Нов
Нов


Години: 44

Offline
Регистриран на: 26 Сеп 2008
Мнения: 5

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Септември 2008, 14:16:35    Заглавие: искам съвет за жако Отговорете с цитат

здравейте аз сум нова в форума и искам да ви попитам нещо
на скоро си купих жако и ме интересува как да го науча да говори
папагала го купих от момче чиято приятелка го е гледала и тя също е искала съвет от вас за отглеждането му нейната тема е била СТРЕСНАТО ЖАКО също така да ми кажете
как по лесно да се приобщи кум нас тъй като е много страхлив и само грачи като се опитвам да се доближа           и дали да му отворя клетката
благодаря ви предварително
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Септември 2008, 14:16:35    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

goshawk
Потребител
Потребител


Години: 43
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 06 Авг 2008
Мнения: 52
Местожителство: някъде из България

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Септември 2008, 15:08:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Като заначало дай малко време на птицата да свикне с новата обсановка!
Не му се натрапвай!
Когато се поуспокои може да започнеш с уроците - ще трябва много да му  говориш, с мек тон, да му пускаш записи на човешка реч и ако е възприемчив един ден ще започне да бъбри разни неща!
Не знам от колко време птицата е при теб, но най - важното е да свикне с обстановката, както казах вече.
Оттам нататък само времето ще покаже кага и как ще се приучи да приказва.
_________________
hawk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

jokolinka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 26 Апр 2008
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Септември 2008, 11:50:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Въоръжи се с много търпение,може да ти отнеме месеци,докато птицата свикне с теб...Но не се отчайвай,с много внимание и приказки от твоя страна,след време ще свикне и няма да те ръмжи...
За говоренето,май много бързаш за сега....За всичко си трябва време и търпение
Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

n2908
Нов
Нов


Години: 44

Offline
Регистриран на: 26 Сеп 2008
Мнения: 5

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Септември 2008, 17:06:10    Заглавие: Отговорете с цитат

благодаря ви за съветите които ми давате
папагала е при мен от 3 седмици и аз също мисля че е рано за да проговори
ноняма да се отказвам  днес му купих нова играчка и на него много му хареса веднага започна да я чопли с човка тя е от тези дурвените накрая с звънче
когато го взех той си имаше лулка с дърво по нея и започна да ги чупи едно поедно сега от лулката са останали четири дуржени кругчета
нали няма ништо лошо да му стане от дървото дето го гризе
иначе е весел пее свирука и се закача с другият  папагал  а той е червенокръст поен папагал и се казва САШКО а другият ПАПИ голяма веселба става с двамата
трябва ли да му отворя клетката  да   иска да излезе ако иска
ТОВА Е ОТ НАС  АКО ИМА НАПРЕДЪК ЩЕ ВИ ПИША ЧАО

RE:

ЗАБРАВИХ ДА ВИ ПИТАМ ТВЪРДО СВАРЕНО ЯИЦЕ МОГА ЛИ ДА МУ ДАВАМ И КОЛКО  ЧЕСТО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubu
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 19 Апр 2008
Мнения: 27
Местожителство: Прага

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Септември 2008, 21:42:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Жакото ти е стресирано и може да минат и няколко месеца докато се успокои и свикне напално с тебе. Ако не е говорило при предишния си собственик , не ми се вярва да проговори скоро. Най напред трябва да свикне в новата обстановка и чак тогава може да се мисли за говорене. Колкото за яйцето, може да му даваш 2-3 в седмицата. Аз на мойто жако варя по едно пъдпъдъчи яйце. Сварявм го и както е с черупката го сразвам по дължина и так и го давам. По този начин не и се рони в крачето докато го яде. Освен яйце му давай всеки ден купичка с нарязани плодове и зеленчуци. Играчки може да му правиш и сам. Жакото е голям унищожител и купените играчки издаржат ден два Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

gyzmo
Нов
Нов


Години: 41
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 29 Фев 2008
Мнения: 22

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Октомври 2008, 12:01:48    Заглавие: жако Отговорете с цитат

Не искам да те притеснявам но жакото ти е диво и едвали скоро ще свикне аз имах такава гаргаSmileи 6 месеца ми съсипа живота просто птицата ако е минала 1 година възраст просто опитомяванета отнема години.дивото жако не е жако а сврака която прилича на жако.това е моето мнение.ако някой си копува жако задължително трябва да е питомно иначе парите са на вятъра от личен опит го знамSmile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

n2908
Нов
Нов


Години: 44

Offline
Регистриран на: 26 Сеп 2008
Мнения: 5

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Октомври 2008, 13:52:25    Заглавие: Отговорете с цитат

аз не миссля така защото вече имаме голям напредък с него
вече не ме грачи като му слагам храна и му чистя клетката и вече се опитва да говори
сущо така имитира и кучето като лае и румжи
вчера му купих нова пръчка му я поставих най отгоре на кафеза като преди това го отворих ако иска да излезе и да си постои на нея за сеа това но мисля че и това е нещо
онзи ден му сварих яице но изобщо не беше очарован   даже не го и докосна
с морковитв  също  сегс ще му сложа зеле пук ще видим дали ще поиска да си хапне
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Октомври 2008, 1:01:23    Заглавие: Re: жако Отговорете с цитат

gyzmo написа:
Не искам да те притеснявам но жакото ти е диво и едвали скоро ще свикне аз имах такава гаргаSmileи 6 месеца ми съсипа живота просто птицата ако е минала 1 година възраст просто опитомяванета отнема години.дивото жако не е жако а сврака която прилича на жако.това е моето мнение.ако някой си копува жако задължително трябва да е питомно иначе парите са на вятъра от личен опит го знамSmile
    Това е вярно толкова колкото е вярно ,че аз водя сутришният блок по BTV. Това че ти и твоето жако не сте намерили обш език не значи че друг с този папагал няма да постигне успех за броени дни.Има много случаи когато  привързан към стопанина си папагал реагира агресивно на друг човек в друга обстановка.Няма неопитомено жако.Има хора които искат това да стане по бързо от колкото е необходимо и така провалят  всичко.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jokolinka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 26 Апр 2008
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Октомври 2008, 9:33:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Подкрепям горнорното мнениеИ моето Жако е диво но за половин година имаме голям напредък с него
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

n2908
Нов
Нов


Години: 44

Offline
Регистриран на: 26 Сеп 2008
Мнения: 5

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Октомври 2008, 21:08:03    Заглавие: Отговорете с цитат

благодаря ви за подкрепата папи вече взима орех от ръката ми
но се сетих за друго да попитам понеже имам 2 поини папагала и те седят в кафез до папи може ли те да му пречат да проговори  и трябва ли да ги отделя от него
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Октомври 2008, 21:16:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Не
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jokolinka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 26 Апр 2008
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Октомври 2008, 15:45:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Моето Жако,прояви голяма ревност към монашеските папагалчета....Наложи се да се разделя с тях,защото Жакото започна да се наранява нарочно,само и само да ми привлече единствено вниманието ми към себе си...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети