Отг: Без тема
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Канарчетата
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

niki
Нов
Нов


Години: 54
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Юли 2008
Мнения: 10
Местожителство: гр.Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Октомври 2008, 9:03:04    Заглавие: Отг: Без тема Отговорете с цитат

Писането на кирилица е задължително!
Виждам,че има хора в сайта които явно неразбират много неща.Неискам да ги обиждам,но доколкото аз знам днешното питомно канарче и повечето породи произлизат от крастосването на дивото канарче и Венецуелската скатия.Което според някой учени също е хибрид.Ако някой хора незнаят в България,че хибрид от органел и канарче е плоден то нека рочетат малко повече литература в тази насока вместо да обиждат в насока хибриди.Защото според мен този наш хибрид ще допринесе за развитието можеби и на други видове канарчета.

Админ: Темата е преместена в раздел Канарчета!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Октомври 2008, 9:03:04    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

niki
Нов
Нов


Години: 54
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Юли 2008
Мнения: 10
Местожителство: гр.Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Октомври 2008, 9:04:46    Заглавие: Re: Отг: Хибриди Отговорете с цитат

niki написа:
Писането на кирилица е задължително!
Виждам,че има хора в сайта които явно неразбират много неща.Неискам да ги обиждам,но доколкото аз знам днешното питомно канарче и повечето породи произлизат от крастосването на дивото канарче и Венецуелската скатия.Което според някой учени също е хибрид.Ако някой хора незнаят в България,че хибрид от  органел и  канарче е плоден то нека рочетат малко повече литература в тази насока  вместо да  обиждат в насока хибриди.Защото според мен този наш хибрид ще допринесе за развитието можеби и на други видове канарчета.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

goshawk
Потребител
Потребител


Години: 43
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 06 Авг 2008
Мнения: 52
Местожителство: някъде из България

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Октомври 2008, 11:56:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз лично нямам нищо против хибридизациите и експериментите, но не мога да разбера, защо всичко това трябва да става за "сметка" на дивите пойни птици и Природата, че навсичкото и отгоре е незакаонно!
За създаването на такива хибриди (с примеси на диви птици) е необходимо разрешение от Министерството!
А, "дълбоко" се съмнявам да разполагате стакова!!!
Ако си направиш труда да прочетеш ЗЗП, ще установиш, че такива хибридизации са противозаконни, без необходимите разрешителни!
_________________
hawk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Perta
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 02 Фев 2008
Мнения: 53
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Октомври 2008, 16:38:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами ако "ЗЗП" е Закон за защита на природата, той 2002 г. е отменен!
По-добре да не си вади разрешителни точно по него!
_________________
Не бива са слушаш.
За да чуеш нещо, не бива да слушаш.
За да видиш нещо, не бива да гледаш.
За да схванеш нещо, не бива да мислиш.
За да кажеш нещо, не бива да слушаш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

niki
Нов
Нов


Години: 54
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Юли 2008
Мнения: 10
Местожителство: гр.Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Октомври 2008, 20:06:06    Заглавие: канарчета Отговорете с цитат

Много се извинявам,но ако сте член на  някой клуб който се занимава с канари ще разберете,че  имате право  дори да  отглеждате диви птици и да спомагате за тяхната генетика.А друг е проблема,че има хора който се занимават с баконерсво.И лошото е,че 30% от хората които се занимават с това са тези,които трабва да следят за браконерите а другите 50% са тяхни хора.Другите 20% си изкарват прехраната в България с това.Действително е  жалко,че са малко хората които се стремят да опазят българската фауна.Но и да се спира развитието на генетиката не е редно.Това е моето мнение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

goshawk
Потребител
Потребител


Години: 43
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 06 Авг 2008
Мнения: 52
Местожителство: някъде из България

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Октомври 2008, 23:52:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Perta написа:
Ами ако "ЗЗП" е Закон за защита на природата, той 2002 г. е отменен! ...

Само да мио посочиш броя на Държавен вестник, където се казв, че този Закон е ОТМЕНЕН и на какво основание е отмяната, защото аз не се сещам за такава история.
Защо си мисля, че отмяната на един закон става само и единствено с друг закон, по никакъв друг начин!!!

niki написа:
... ако сте член на  някой клуб който се занимава сканари ще разберете,че  имате право  дори да  отглеждате диви птици ида спомагате за тяхната генетика ...

Не, не съм член на клуб за развъждане на канари, но ми е много интересно да ми цитираш нормативен документ в който са регламентирани посочените от теб дейност.
Ще ми е много интересно да го прочета, защото за толкова години, до сега все още, не съм го виждал като законова уредба, но са сметка на това, все още само, го слушам от устата на хора занимаващи се с канари.
Нали се сещаш, че си остав незаконно, докато не бъде гласувано в Парламента или публикувано в Държавен вестник.
_________________
hawk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Perta
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 02 Фев 2008
Мнения: 53
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Октомври 2008, 15:10:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
[quote="goshawk"]
Perta написа:
Ами ако "ЗЗП" е Закон за защита на природата, той 2002 г. е отменен! ...

Само да мио посочиш броя на Държавен вестник, където се казв, че този Закон е ОТМЕНЕН и на какво основание е отмяната, защото аз не се сещам за такава история.
Защо си мисля, че отмяната на един закон става само и единствено с друг закон, по никакъв друг начин!!!


С параграф 9 на Закона за биологичното разнообразие е отменен!
Цитат:

§ 9. Този закон отменя Закона за защита на природата (обн., ДВ, бр. 47 от 1967 г.; изм., бр. 3 от 1977 г., бр. 39 от 1978 г., бр. 28 от 1982 г., бр. 26 от 1988 г., бр. 86 от 1991 г., бр. 85 от 1997 г., бр. 11 и 133 от 1998 г. и бр. 29 от 2000 г.).

Който пък е обнародван в ДВ. бр.77 от 9 Август 2002г.
Не че в него няма и по-строги ограничения, но поне като говориш за спазване на закони, цитирай ДЕЙСТВАЩИ такива!

_________________
Не бива са слушаш.
За да чуеш нещо, не бива да слушаш.
За да видиш нещо, не бива да гледаш.
За да схванеш нещо, не бива да мислиш.
За да кажеш нещо, не бива да слушаш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

goshawk
Потребител
Потребител


Години: 43
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 06 Авг 2008
Мнения: 52
Местожителство: някъде из България

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Октомври 2008, 16:03:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е изменението и допълнението на ЗЗП.
Ако си направиш труда да го изчетеш целия, ако не си го чел, ще видиш, че се отменят едни или други членове, но се въвеждат и нови.
Като цяло закона е си е валиден, но е публикуван в ДВ през 2007 с допълненията и промените, а до колкото знам това за отглеждането на диви пойни птици не е отменено.
Пак ще го изчета целия за да проверя!
_________________
hawk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Perta
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 02 Фев 2008
Мнения: 53
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Октомври 2008, 19:21:42    Заглавие: Отговорете с цитат

За друго ставаше въпрос, но няма смисъл в тая тема да се коментира повече според мен!
_________________
Не бива са слушаш.
За да чуеш нещо, не бива да слушаш.
За да видиш нещо, не бива да гледаш.
За да схванеш нещо, не бива да мислиш.
За да кажеш нещо, не бива да слушаш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Октомври 2008, 1:32:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Първо искам да подчертая,че никъде по светът  дори и тук в абсурдна държава като нашата ,хибридизацията на птици  е незаконна.Второ:колегата който каза че домашното канарче е хибрид междо диво канарче и венецуелска скатия пак е невярно. Има разбира се такова кръвосмешателство но то единствено цели да подобри червеният цвят при меланиновите птици.Тази кръстоска е в основата за получаването  и на породата мозаечни канарчета.Това сега  е единственната цветова мутация която има ясно изразен полов диморфизъм.  Което се дължи разбира се на тази хибридизация. Не искам да се обижда но той разбира от историята на канарчето колкото шинпанзе от ядрена физика.На колегата който пък се изцепи че хибридизацията била за сметка на дивите птици искам да попитам .Как???.  Нека обесни как се ощетява една дива птица . Като единичен екземпляр се използава за научна цел или като запалим една гора и изтрием от лицето на земята естественният и биотоп. Тук наистина се намират много хора които обичат птиците ,което ме кара да бъда  безкрайно щастлив.Но не само това приятели  е най-важно.Научете се да познавате истинските проблеми на природата за да може не само да обичате ами и да се почуствате обичани.  И ако си мислите ,че някакъв кух закон от който ми се драйфа ще спаси нашите птици е все едно да си мислите че ще спре наркоманията.Горко на нация на която със закон се заповядва да пази и обича.Това е мисля че темата е изчерпана.    Нали не искате да се оприличаваме като хора които през пролетта тръгват с пръскачките по овошните дръвчета и тревни площи да спасяват природата от набезите на различни ларви и гъсеници,а в края на лятото меланхолично да въздишат и да казват '' еееее отива си природата ,отива сиии,навремето колко пеперуди имаше и колко красиви бяха а сега глей няма нищо''
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

goshawk
Потребител
Потребител


Години: 43
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 06 Авг 2008
Мнения: 52
Местожителство: някъде из България

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Октомври 2008, 12:50:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Най - напред от закона: един закон няма да те накара да обичаш или мразиш, целта е съвсем различна. По - скоро закона регламентира някакви рамки, които като се прекрачат да има възможност да се търси отговорност от еди кой си.
Няма какво да спорим - всеки има различни възгледи, и в случея всеки възприема закона различно, но щом има закони - те трябва да се спазват, така или иначе (подчертавам трябва).
А сега да обоснова, защо хибридизациите стават за сметка на дивите птици:
Няма нищо лошо в името на науката да кръстосаме наколко пилета, но само толкова!
Я, си представи че членовете на форума си вземат по едно две пилета да си кръстосват, колко птици прави това, взети от Природата. Към тях прибави по десетина - двайсет "любители" във всяко село или град в Бълагария, колко става. И това се повтаря кажи - речи всяка година!
И после, разни такива хора, ми говорят: де изчезнаха кадънките или скатиийките, ...
Не знам дали си чувал са проекта "Мониторинг на обикновенните видове"
Ако не си, ще поставя линк, като се върна (трябва да тръгван, ще изпусна влака!), ако си чувал за този проект и си се интерисувал от резултатите - може да си направиш една проста сметчица, за какво иде реч.
_________________
hawk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Октомври 2008, 13:47:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Първо и аз за законът:Законите са средство и метод за ограничаването на някои дейности,методи,дела  и др.на дадена обшност от човешки индивиди.Те не са средство за търсене на наказателна отговорност а средство за възпиране на гореспоменатите събития. Прав си ,че ако всеки вземе да кръстосва диви птици и ако всеки започне да гледа в къщи кадънки и скатии те ще намалеят в природата.Ще намалеят не защото са затворени в кафез а защото ще бъдат масово излавяни и продавани.Ще те светна сега за някои факти които явно ти обягват в старанието да истъкнеш че познаваш законите и проблемите на орнитологията.Колко души в България според теб се занимават с хибридизация на птици в часност канарче+местна чинкова птица.Няма да ми отговориш защото не знаеш.Отговорът е между 50-100.Хората които се увличат истински по това дело даже са единици и не си мисли че някой го е спрял законът или пък ще го спре които е поискал да отглежда такава птица.Ако със сто птици ще ощетим популацията на даден вид и то вид масово разпространен какъвто е  кадънката то това значи че според нас 2 и 2 прави 5. Влакчето което хвана преди малко ще ощети природата 10-кратно и то само за ден...  С две думи тези които са направили различните мутации на канарчето в която е използвана дива птица според теб са престъпници и това е било незаконно.Така ли да го разбирам???Ами ще ти кажа друго.На 4 октомври беше официално открит ловът на едър дивеч.Ловджиите в България надхвърлят скромната цифра от 100 000.Всеки от тях дълго време е чакал този миг,да нарами чифтето си,да си вземе драатхара или там какъвто помияр има,жена му да му навре една буца козе сирене и бутилка патоки в торбата и да се запъти към гората с трепетно сърце.Групата от ловджии се събира и започва така наречената гонка на диви прасета.Половината от тях застават на края на гората а другата половина с кучетата и специални приспособления за вдигане на шум подгонват дивечът към тях.Животните панически започват да бягат от тази суматоха и се натъкват на засадата където биват ЗАСТРЕЛЯНИ КАТО СРЪБСКИ ПАРТИЗАНИ. След това всеки си прави по една две снимки с уловът,разделят си го помежду си и се прибират в къщи да правят вмирисаните си суджуци и луканки.После се наливат с евтина ракия и маат като невиждали  луканки и пържоли.Това разбира се не е лошо,нито престъпление.ТОВА Е СПОРТ. Даже президентът на републиката е запален ловджия и често ходи на лов. А  сега сметни в гората колко животни ще се избият за така нареченият спорт и колко диви птици ще се използват за хибридизация от която ще се извлече само и единстевена полза за бъдещето на орнитологията. Хората  във Франция,Астрия.Германия,Италия и Испания постоянно пишат книги за отглеждането на кръстоски и начините по които се провеждат.Има световни конкурси и изложби за тях.Печелят се медали,Пишат се научни трудове,Създават се нови и нови породи канарчета. А  сега се замисли за мониторинга дето ме пита в началото дали го знам.Ами според теб знам ли го. Следващият път като се качиш на влака си погледай малко през прозореца.  Вгедай се в това което ни заобикаля.Замисли се колко декара гора е изсечена за да се прокара жп.линията и дано те споходи идеята наистина къде е проблемът.И не се засягай от тона ми  това е дебат и в него всеки може да напише това което мисли.А аз мисля така.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Perta
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 02 Фев 2008
Мнения: 53
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Октомври 2008, 21:51:49    Заглавие: Отговорете с цитат

goshawk написа:
...Няма какво да спорим - всеки има различни възгледи, и в случея всеки възприема закона различно, но щом има закони - те трябва да се спазват, така или иначе (подчертавам трябва). ...

А защо пък да не поспорим? Изобщо не мисля, че законите трябва да се спазват, само щатото ги има!
Не е ли работа точно на разните природозащитни организации, които в общия случай са неправителствени, да се борят точно за промяна на законите, които очевидно се оказва, че не действат! Признаваш, че забраните в Закона (ЗБР, не ЗЗП!!!) не се спазват, ами ако не бяха толкова категорични, ако имаше една процедура за законно придобиване на диви видове с цел хибридизация например (виждам, че си съгласен, че за "няколко пилета" няма нищо лошо, в името на науката!!!), щеше да има и механизъм това да се контролира и да се знае кой за какво отговаря!
(а не да се чака случайни граждани по пазарите, на които не им е работа и да познават всички птици, да звънят на 166 на случайния дежурен, на който ми се струва, че също не му е работа! това оттук )


<A>nightingale, мисля, че си напълно прав!

_________________
Не бива са слушаш.
За да чуеш нещо, не бива да слушаш.
За да видиш нещо, не бива да гледаш.
За да схванеш нещо, не бива да мислиш.
За да кажеш нещо, не бива да слушаш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

niki
Нов
Нов


Години: 54
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Юли 2008
Мнения: 10
Местожителство: гр.Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Октомври 2008, 21:20:20    Заглавие: Отговорете с цитат

nightingale написа:
Първо искам да подчертая,че никъде по светът  дори и тук в абсурдна държава като нашата ,хибридизацията на птици  е незаконна.Второ:колегата който каза че домашното канарче е хибрид междо диво канарче и венецуелска скатия пак е невярно. Има разбира се такова кръвосмешателство но то единствено цели да подобри червеният цвят при меланиновите птици.Тази кръстоска е в основата за получаването  и на породата мозаечни канарчета.Това сега  е единственната цветова мутация която има ясно изразен полов диморфизъм.  Което се дължи разбира се на тази хибридизация. Не искам да се обижда но той разбира от историята на канарчето колкото шинпанзе от ядрена физика.На колегата който пък се изцепи че хибридизацията била за сметка на дивите птици искам да попитам .Как???.  Нека обесни как се ощетява една дива птица . Като единичен екземпляр се използава за научна цел или като запалим една гора и изтрием от лицето на земята естественният и биотоп. Тук наистина се намират много хора които обичат птиците ,което ме кара да бъда  безкрайно щастлив.Но не само това приятели  е най-важно.Научете се да познавате истинските проблеми на природата за да може не само да обичате ами и да се почуствате обичани.  И ако си мислите ,че някакъв кух закон от който ми се драйфа ще спаси нашите птици е все едно да си мислите че ще спре наркоманията.Горко на нация на която със закон се заповядва да пази и обича.Това е мисля че темата е изчерпана.    Нали не искате да се оприличаваме като хора които през пролетта тръгват с пръскачките по овошните дръвчета и тревни площи да спасяват природата от набезите на различни ларви и гъсеници,а в края на лятото меланхолично да въздишат и да казват '' еееее отива си природата ,отива сиии,навремето колко пеперуди имаше и колко красиви бяха а сега глей няма нищо''

........../колегата който каза че домашното канарче е хибрид междо диво канарче и венецуелска скатия пак е невярно./........... Това сега  е единственната цветова мутация която има ясно изразен полов диморфизъм.  Което се дължи разбира се на тази хибридизация./..........Нещо не се вързва.А колкото до канарче и скатия,независимо от това дали канарчето е диво или скатията е Венецуелска има разлика между тези 2-ва вида птици.А поколението им не знам как се нарича.
Исках да обясня на някой хора,че няма нищо лошо в хибридизацията по-много прост начин......../Не искам да се обижда но той разбира от историята на канарчето колкото шинпанзе от ядрена физика./......Вие като разбирате от канарчета.....какво сте открили за тях през този период от време докато се занимавате само с четене на литература?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Октомври 2008, 21:30:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Кое не се връзва???  Че мозаечните канарчета имат унаследен полов диморфизъм заради това че в създаването на мутацията е участвала венецуелска скатия ли.   Ти си голям майтапчиия бил.  Ами  направи си трудът поне да видиш този вид скатия за да ме разбереш. И аз не чета литература ...аз я пиша
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

goshawk
Потребител
Потребител


Години: 43
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 06 Авг 2008
Мнения: 52
Местожителство: някъде из България

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Октомври 2008, 22:24:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Явно не съм се изразил много правилно:
Нямам нищо против да се кръстосват канарчета, или амадини, или папагали ... с диви птици, но да става с необходимите разрешения!
Проблема не е в това, че 50 или 100 човека, които се занимават сериозно, се сдобият с диви птици за тези хибридизации, а в това, че покрай тях много други, без необходимите познания, ловят диви птици, тормозят ги, натъпвайкиги (понякога по 8 - 10) в едно кафезче, тормозийки ги, без да знаят как да ги хранят или гледат и ги убиват за 5 - 6 дни.
Имах случай, в Пловдив, на Руския пазар, където един "ром" ми предложи органел, кълнейки се, че е хибрид и всичко е законно!
Или "господина" който за една зима изби сумати пилета, преди да го открием и му бъде съставен акт! "Нещо 'мрат гадинките тая година!?" - обяснява човека, когато с полиция влязахме в тях и го заварихме да храни котката си с поредната купчинка птици!!! А, иначе ги ловял за хибридизации с канарчета. В това се оказа прав - наистина имаше кафези в които имаше и канарчета и скатийки или диви канари. Имаше и обособена стая в която беше отделил няколко от неговите птици и "обучаващи" ги диви. всичко това малко като филм звучи, но сме действали по сигнал от съседи!
А и примери имаоще доста! Тези са уникалните, за мен!
През цялото време пиша за това или аналогични неща!
_________________
hawk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Октомври 2008, 22:40:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Да тук си вече прав.  И мисля че нещата ще се оправят чак когато от тези птици се получи домашно развъждана популация и тя е опръстенена за доказване на произхода. Хората на запад така са си решили проблема. Никой няма да ги купува без пръстен рискувайки да отнесе  някоя глоба и така ''ловците'' ще си отпаднат сами.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

христо топа
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Дек 2007
Мнения: 22

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Ноември 2008, 22:32:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз се занимавам с хибридизация и смятам че хората като мен не ощетяват природато с 5  6  диви птици които отглеждаме в домашни условия.Вбесявам се от постове на псевдо природозащитници които зяпат по цял ден анимал планет и след това избиват комплекси прет домашния си конпютър.Защо не сте в казанлъшко където изсякаха поголовно горите в Стара планина за да обслужват Турското дървообработващо предприятие Габровница .Защо не забраните използването на инсектициди  унищожаващи хиляди птици ежегодно.Аз ще ви отговоря .Защото всички сме продукт на консуматорското ни общество.И е много смешно да развявате някакви си закончета и да плачите на чужди "гробове".
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

mytanta
Нов
Нов


Години: 145
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 11 Май 2008
Мнения: 19

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Ноември 2008, 9:09:54    Заглавие: Отговорете с цитат

христо топа написа:
Аз се занимавам с хибридизация и смятам че хората като мен не ощетяват природато с 5  6  диви птици които отглеждаме в домашни условия.Вбесявам се от постове на псевдо природозащитници които зяпат по цял ден анимал планет и след това избиват комплекси прет домашния си конпютър.Защо не сте в казанлъшко където изсякаха поголовно горите в Стара планина за да обслужват Турското дървообработващо предприятие Габровница .Защо не забраните използването на инсектициди  унищожаващи хиляди птици ежегодно.Аз ще ви отговоря .Защото всички сме продукт на консуматорското ни общество.И е много смешно да развявате някакви си закончета и да плачите на чужди "гробове".



това е абсолютната истина.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

goshawk
Потребител
Потребител


Години: 43
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 06 Авг 2008
Мнения: 52
Местожителство: някъде из България

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Ноември 2008, 13:19:21    Заглавие: Отговорете с цитат

христо топа написа:
Аз се занимавам с хибридизация и смятам че хората като мен не ощетяват природато с 5  6  диви птици които отглеждаме в домашни условия.Вбесявам се от постове на псевдо природозащитници които зяпат по цял ден анимал планет и след това избиват комплекси прет домашния си конпютър.Защо не сте в казанлъшко където изсякаха поголовно горите в Стара планина за да обслужват Турското дървообработващо предприятие Габровница .Защо не забраните използването на инсектициди  унищожаващи хиляди птици ежегодно.Аз ще ви отговоря .Защото всички сме продукт на консуматорското ни общество.И е много смешно да развявате някакви си закончета и да плачите на чужди "гробове".

Явно доста неща не са ти много ясни!?
Половината от постовете в темата са мои!
И за да ги напиша, значи съм се сблъсквал с някои неща, като се започне от хора с твоето егоистично мислене, мине се през хайки за костенурки, протести в подкрепа на Странджа, екшън планове и се стигне до писане на планове за управление и се тигне да описание на Натура места и мониторинг на обикновенните видове, както и проучване численоста на някои защитени видове.
Така, че не ме питай къде се спотайват дейните природозащитници.
Природозащитните организации могат да предложат мерки по посочените от теб проблеми, могат да лобират за тях с 4 - 5 000 човека на улицата, но не могат да ги гласуват в парламента.
Ти, лично, колко пъти си писал на някой от управляващите, да ги "запцуваш" за безотговорното им и немърливо отношение към Българската Природа?
Колко пъти си сигнализирал, отговорни институции, за бракониерство (под каквото и да е форма) или бракониерска сеч?
Тези с Animal Planet и аз съм ги виждал, ама те не ти говорят по обсъжданите, в настоящата тема проблеми, а се занимават с хуманното отношение към бездомни кучета и котки! Глупости, глупост, глупости!!!
Ами вместо да пишеш не домислени думи, по - добре вземи и си направи един свой си мониторинг на обикновенните видове за две - три години, в произволен квадрант и ми пиши за резултатите и тогава ще да си говорим по - нашироко "Има или няма природозащитници, у нас и какво правят?"
Между впрочем може да се запознаеш и с някои дейности на Природозатни организации: какво са направили, как са го постигнали и какви са резултатите.
_________________
hawk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Канарчетата Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети