На изложбата в Шумен се прелагаха......

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

spinus
Нов
Нов


Години: 47
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 08 Мар 2008
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Октомври 2008, 15:00:17    Заглавие: На изложбата в Шумен се прелагаха...... Отговорете с цитат

За моя изненада на изложбата в Шумен се предлагаха калдаринки и то млади пилета, без оформена червена "маска" на главата. Цената бе 3 лева на бройка защото , цитирам "..много са опърпани". Да се питаш къде бяха природозащитните организации в този момент. Аз лично видях на две места да предлагат
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Октомври 2008, 15:00:17    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

goshawk
Потребител
Потребител


Години: 43
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 06 Авг 2008
Мнения: 52
Местожителство: някъде из България

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Октомври 2008, 16:31:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж, Природозащитните организации не могат да огреят навсякъде!
А и не е нужно, това за което говориш е задължение на РИОСВ и Поилиция и на съвестните граждани.
Щом видиш подобни "картинки" - най - лесния и бърз начин да направиш нещо е да звънниш на тел. 166, да обясниш спокойно за какво става въпрос и да си настоятелен. Ако човека, който продава птиците, направи опит да се разкара, трябва да направиш всичко възможно да го задържиш до идването на Полицията, казва му се "граждански арест", но не знам дали е разрешен в България (аз съм го правил).
Другото което е, когато дойдат полицаи, трябва да настояваш да се състави констативен протокол, в присъствие на експерт от РИОСВ.
Полицаите имат право на такива констативни протоколи, по линия на стария чл. 283 /мисля?/ от наказателния кодекс, а в присъствие на човек от РИОСВ имат и по - големи права.
Зая всеки случай подавш и сигнал на "зеления" телефон на РИОСВ, който би могъл да си извадиш от интернет.
Повярвай ми, природозащитните организации не могат да огреят навсякъде!
Затова ни е нужна и Вашата помощ!
Тук може да прочетете нормативните актове, свързани с Опазването на Природата
А, тук са обвързващите ни с Европейското законодателство, актове
сайта на РИОСВ - Шумен

телефони на РИОСВ - Шумен:

Приемна: 054 / 856 501; 054 / 87 49 13
Връзки с обществеността: 054/87 68 40
_________________
hawk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

spinus
Нов
Нов


Години: 47
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 08 Мар 2008
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Октомври 2008, 17:56:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Ясно, че не могат да огреят навсякъде, но мисля ,че на тази дата само в Шумен имаше такъв голям базар, при една по-стройна организация можеше да се направи нещо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

goshawk
Потребител
Потребител


Години: 43
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 06 Авг 2008
Мнения: 52
Местожителство: някъде из България

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Октомври 2008, 23:37:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз тогава имам въпрос, ако може:
Ти като "буден" и съвестен гражданин какво направи? Обади се на 166 или подаде сигнал в РИОСВ, потърси някоя Природозащитна организация или направи снимки и ги отнесе в Полицията?
Изобщо какво направи?
Защото когато прочетох поста ти, останах с впечатлението, че само си направил констатация на ситуацията?
_________________
hawk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

mytanta
Нов
Нов


Години: 145
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 11 Май 2008
Мнения: 19

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Октомври 2008, 6:02:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Ти като "буден" и съвестен гражданин каквонаправи? Обади се на 166 или подаде сигнал в РИОСВ, потърси някояПриродозащитна организация или направи снимки и ги отнесе в Полицията?
Изобщо какво направи?
Защото когато прочетох поста ти, останах с впечатлението, че само си направил констатация на ситуацията?


вие май живеете в друг свят.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

goshawk
Потребител
Потребител


Години: 43
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 06 Авг 2008
Мнения: 52
Местожителство: някъде из България

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Октомври 2008, 8:01:30    Заглавие: Отговорете с цитат

mytanta написа:
вие май живеете в друг свят.

Какво имаш предвид?
Нещо не те разбирам.
... или по - точно казано оставам с впечатление, че това което съм написал е немислимо и няма как да стане?
Защото, ако е това мога да те уверя, че тази практика работи, процедурата е проверена и доста актове се написаха по този начин!
_________________
hawk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

spinus
Нов
Нов


Години: 47
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 08 Мар 2008
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Октомври 2008, 21:27:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Имаш ли информация каква е събираемостта на наложените глоби?
И докога ще се иска съдействие от гражданите, при положение че институции, които получават заплати за това, не работят? Сигурен към че тези които трябваше да следят за продажбите на диви птици на единствения базар в този район на България за този ден са си почивали в къщи. Имаше и полицаи на базара, но не мисля че и това трябва да знаят:коя птица е дива и може ли да се продава.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

goshawk
Потребител
Потребител


Години: 43
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 06 Авг 2008
Мнения: 52
Местожителство: някъде из България

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Октомври 2008, 21:13:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, на полицаите не им е работа да знаят кое е диво и кое - питомно.
Но ти нали знаеш, защо не им каза?
Те имат права за написване на констативен протокол по чл. 283 (?) и ако е необходимо дежурния трябва да потърси експертна помощ от човек от РИОСВ.
Логично е трябвало да има хора от РИОСВ на такъв форум, но защо ги е нямало - немога да кажа. Така или иначе им е вървял някакъв надник, най - вероятно.
И все пак, все още сме в България, което е трагичното!!!
По принцип сигурно е имало и хора от природозащитните организации, но едва ли са забелязали нещо?
да разпъваме локуми - нищо няма да постигнем, освен следващия път като видиш аналогична история, да предприемеш необходимите стъпки.
_________________
hawk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Октомври 2008, 23:36:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега и аз да драсна нещо по този повод,че така като гледам май някой е останал с впечатлението че у нас има закони които се спазват.Та преди няколко години когато се заговори за закона за биологичното разнообразие и въведоха закони като CITES на една Шуменска изложба пак беше, бях близо до един който продаваше диви птици.И понеже познавам отговорниците за някои от областите които отговарят за спазването на тези закони,видях как се приближава един от тях/ няма да казвам от кой град беше ,че то голям резил ще стане/  И  си викам ''тук ще има екшън сега''и останах на място за да позяпам малко. Учудващо обаче инспекторът отиде до съседният мъж и поиска документите за регистрация на неразделките които продаваше.Той му каза ,че няма такъв документ а  от отсрещната страна му бе обеснено как и къде да си извади.Това беше мисля че преди 3 години и имаше още гратисен период за производителите на екзотични птици които фигорират в списъка по SITES  да си направят нужните регистрации.После инспекторчето се лепна при друг търговец ,мисля че с розели беше не помня. А сега да питам кой е за наказание : човекът с кардарините или инспекторът който мина покрай него  и нищо не направи.Или пък аз може би,че не отидих при него и не го открехнах кви са тези шарени птици.Ако беше така обаче трябваше да му завра жалката дипломка в края на дебелото му черво.Та приятели  изводът го знаем и не откриваме сега Америка.В  България закони няма.А ако има те не се спазват
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

goshawk
Потребител
Потребител


Години: 43
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 06 Авг 2008
Мнения: 52
Местожителство: някъде из България

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Октомври 2008, 12:24:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Много познати неща и примери протетох тук напоследък ... и да прави сте да кажете, че не се спазват законите, но че хич ги няма - не е вярно. Има закони, и то добри, по моя преценка, въпроса е, че няма кой да ги съблюдава. Повечето от хората които трябва да се занимават с тези неща и да следят за буквите на закона, в преобладаващата си част са "поставени" лица, които и хабер си нямат от нищо!
Затова казвам, че ние се налага да им отваряме очите, ако се налага, защото ако искаме все пак да остане някакъва природа в България, май трябва сами да си я пазим и да "викаме" колкото си може по - силно, когато е необходимо!
към Вашите примери мога да приведа още мног т.к. се занимавам с това и съм вижда и много по - фрапиращи!
Затова и казвам, че ако сами не си защитим Природата - няма кой! Ни ЕС, Европейски институции, ни европейски закони! Безхаберието в Бългасрия е достигнало до космически висини!
_________________
hawk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

spinus
Нов
Нов


Години: 47
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 08 Мар 2008
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Октомври 2008, 20:57:13    Заглавие: Отговорете с цитат

goshawk написа:
Много познати неща и примери протетох тук напоследък ... и да прави сте да кажете, че не се спазват законите, но че хич ги няма - не е вярно. Има закони, и то добри, по моя преценка, въпроса е, че няма кой да ги съблюдава. Повечето от хората които трябва да се занимават с тези неща и да следят за буквите на закона, в преобладаващата си част са "поставени" лица, които и хабер си нямат от нищо!
Затова казвам, че ние се налага да им отваряме очите, ако се налага, защото ако искаме все пак да остане някакъва природа в България, май трябва сами да си я пазим и да "викаме" колкото си може по - силно, когато е необходимо!
към Вашите примери мога да приведа още мног т.к. се занимавам с това и съм вижда и много по - фрапиращи!
Затова и казвам, че ако сами не си защитим Природата - няма кой! Ни ЕС, Европейски институции, ни европейски закони! Безхаберието в Бългасрия е достигнало до космически висини!

Ами аз това се опитвам да ти кажа! Безхаберие от страна на хората, на които това им е работата, а ти искаш от такива като нас да задържат!!!??? търговците на диви птици! Как ще стане това бе брат? Занимавам се с птици /диви/ от 4-ти клас, сега съм на 45 години, не съм продал една птица на друг човек и достатъчно съм видял за да науча едно нещо: всяка жаба да си знае гьола. В Шумен обаче жабите контрольори ги нямаше в гьола, явно смятаха че нямат работа там. Какви очи да им отварям, след като ги няма там!!! Хората които трябва да проверяват и санкционират липсваха и отгоре на всичко ти изкарваш такива като мен виновни че не са натръшкали и вързали с белезници бракониерите!!! До пристигането на полиция разбира се!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети