Няколко основни въпроса за начинаещи?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Yacoco
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 14 Окт 2007
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Октомври 2007, 11:33:56    Заглавие: Няколко основни въпроса за начинаещи? Отговорете с цитат

Здравейте,
Нов съм в този форум, това ми е първия пост.
Искам да ви попитам откъде и за каква сума мога да си закупя папагали Ара? Искам да са два, понеже прочетох на много места че се чувстват самотни ако са сами в клетката(е то нормално де...). Симпатизирам повече на синичките, но не е задължително условие. Освен това като цяло да ми обясните(може и с линк към ценови листа, някои съвети, но все пак бих искал и вашето мнение) трудно ли е да се гледат, какви средства трябва да им се отделят на месец....и ако те са прекалено скъпи какви ще ми предложите?
Нямам  голям мерак да ги уча да говорят, макар, че едва ли ще устоя на искушението да си купя некоя книжка и да ги уча я на някоя песничка, а бисери....но не ми е това основна цел. Сграбчиха ме буквално преди два дни тези животни. Често минавам през един зоомагазин и като малко дете заставам пред клетката им и ги гледам как ядат, играят си...въобще радват око.
Еми това е...дано скоро и аз да имам едно пернато в къщи...
Благодаря Ви за отговорите предварително Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Октомври 2007, 11:33:56    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Октомври 2007, 19:24:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Мога да ти кажа примерна цена от 4000 лв. за ръчно изхранена птица тук в България, като може да е малко по-евтина или доста по-скъпа.
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Октомври 2007, 20:02:08    Заглавие: Re: Няколко основни въпроса за начинаещи? Отговорете с цитат

мисля че ще трябва да си приготвиш адски сериозна сума за два папагала Ара, особено тези "синичките", които са Хиацинтови най-вероятно и освен че са защитени, са страшно скъпи. Не зная в кой зоомагазин си ги видял, аз лично съм виждала само червена Ара в магазин. Сигурен ли си (извинявай за въпроса), че си видял точно Ари? Ентел ти казва 4000лв., до колкото знам толкова струват, но това е цена за един брой и мисля че е точно за Червена Ара. Хиацинтовата започва от 5000 и нагоре. Скъпички са тези птички за "поддръжка", хапват си доста, но по-важното е,че изискват адски много търпение. Колкото до това да ги научиш да говорят, това май ще ти е най-лесното при отглеждането. Ако толкова искаш по-едър папагал, защо не започнеш с Жако? Ентел ги развъжда и сигурно ще ти намери хубава птица. По-лесно и по- евтино с отглеждат.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Yacoco
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 14 Окт 2007
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Октомври 2007, 23:11:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Не не, не ме разбрахте, не съм видял ара, в местния магазин. Ако бях видял, щях да попитам на място. Бяха някакъв друг вид...доста дребнички ...съжалявам, но не мога да ги идентифицирам...не съм добре запознат с породите.
Ясно, че ара не са по възможностите ми...какви ще ми предложите, да не се особено трудни за гледане като за начинаещ?
Не искам да са особено кресливи, понеже живея в блок и ще смущават съседите...
Нямам много време в последните дни...но утре ще се поразровя из галерията и ще видя коя порода ми допада на вид...и ще ви поискам мнението специално за нея.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Октомври 2007, 23:39:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Yacoco написа:
Не не, не ме разбрахте, не съм видял ара, в местния магазин. Ако бях видял, щях да попитам на място. Бяха някакъв друг вид...доста дребнички ...съжалявам, но не мога да ги идентифицирам...не съм добре запознат с породите.
Ясно, че ара не са по възможностите ми...какви ще ми предложите, да не се особено трудни за гледане като за начинаещ?
Не искам да са особено кресливи, понеже живея в блок и ще смущават съседите...
Нямам много време в последните дни...но утре ще се поразровя из галерията и ще видя коя порода ми допада на вид...и ще ви поискам мнението специално за нея.

вълнистите папагали са лесни за отглеждане, също и неразделните и не са особено шумни. е, вълнистите са малко кресливи, както и повечето в ранните сутрешни часове и след обяд. съседите да се оправят- това са птици, които издават горе долу толкова звуци, колкото и врабчетата. всички птици обаче изискват внимание, не може просто така да ги пъхнеш в клетка. трябва да им се чисти и да се полагат грижи за тях. ако са в двойка (желателно е поне за дребните и средни породи)ще имат по-малко нужда от твоето лично внимание. разгледай снимките, избери вид и питай за всичко, форума е за това- да си помагаме Very Happy
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

atanas
Активен
Активен


Години: 31

Offline
Регистриран на: 09 Окт 2007
Мнения: 110

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Октомври 2007, 0:14:49    Заглавие: Отговорете с цитат

само да спомена за така наречените синички които са хиацитинови саа наистина много скапи защото са останали много малко бройки и в българия не мисля че ще намериш такива защото са най малко около 30000 лева
_________________
Едно кралско жако - Додо Smile
И едни валнисти папагалчета - Кики и Коко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Октомври 2007, 9:48:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Има много преведени статии от съфорумците. Прочети и виж кой вид ти допада най-много.Аз имам корели и смятам ,че са подходящи както за начинаещи така и за хора с опит. Общото за всички папагали е че имат нужда от време и търпение.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Yacoco
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 14 Окт 2007
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Октомври 2007, 11:21:33    Заглавие: Отговорете с цитат

шарейки из разделите на форума видях срещтнах снимки за хиацинтовата ара и видях, че не сте ме разбрали. То аз съм виновен де...егати обясненията давам...моля да ме извините, но хич не съм вещ... Embarassed
Под "тази синичката" визирах тази:
Незнаех, че имало и такава плътно синя(хиацинова)....тя е огромна чета до метър стигали и повече.....рано ми е още за такива Razz
Та тоз симпатяга визирах Smile
Дали можете да ми кажете средна цена на тази, или/и евентуално и някой сайт с повече цени на различни видове папагали?
Че много се увлякох по тея животикнки...

Извинете ме пак за неспокосаните обяснения...  Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nikolai
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 41

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Октомври 2007, 12:11:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Тази ара е голяма колкото червената ара за която питаше и е на сащата цена това са едни от най-скъпите папагали.А хиацинтовата ара е най-скапа и не е платно синя а е изцяло лилава,по скорохиацинтова ако има такав цвят иамма предвид че не е чисто лилаво.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Октомври 2007, 12:58:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е синьо-жълта ара, в България може да се намери, на цени около 4000 - 4500лв. Но тази цена е с огромна надценка, в чужбина могат да се намерят на по - ниски цени. Ето обяви от Англия: http://www.birdtrade.co.uk/ads/parrots-l.html , но там също са високи цените. В Чехия, Сърбия, Словакия може да закупи още по - евтино.
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

lam3r
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 30 Юли 2007
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Октомври 2007, 15:10:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо се хвърляш на толкова съкпото ? По-добре си вземи 2 валнисти папагалчета и се научи да ги гледаш,отколкото да умориш хубавия папагал Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

atanas
Активен
Активен


Години: 31

Offline
Регистриран на: 09 Окт 2007
Мнения: 110

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Октомври 2007, 16:12:14    Заглавие: Отговорете с цитат

lam3r написа:
Защо се хвърляш на толкова съкпото ? По-добре си вземи 2 валнисти папагалчета и се научи да ги гледаш,отколкото да умориш хубавия папагал Smile
  не сам сигорен че ще го умори ако се грижи за него и има тарпение за всичко може да се справи но според мен е добре да си земиш като за начало да кажем корели и после скачай на големите папагали защото искат савсем други грижи
_________________
Едно кралско жако - Додо Smile
И едни валнисти папагалчета - Кики и Коко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Октомври 2007, 12:28:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Yacoco написа:
шарейки из разделите на форума видях срещтнах снимки за хиацинтовата ара и видях, че не сте ме разбрали. То аз съм виновен де...егати обясненията давам...моля да ме извините, но хич не съм вещ... Embarassed
Под "тази синичката" визирах тази:
Незнаех, че имало и такава плътно синя(хиацинова)....тя е огромна чета до метър стигали и повече.....рано ми е още за такива Razz
Та тоз симпатяга визирах Smile
Дали можете да ми кажете средна цена на тази, или/и евентуално и някой сайт с повече цени на различни видове папагали?
Че много се увлякох по тея животикнки...

Извинете ме пак за неспокосаните обяснения...  Rolling Eyes

не се извинявай за нищо, та ти не си орнитолог да можеш да различаваш видовете Ари, а и не си длъжен! този форум е създаден именно с тази цел- да се покажат различните видове птици и да се помага в отглеждането им, дори (аз бих казала предимно) при начинаещите, защото опитните нямат нужда от помощ. не съм съгласна, че не можеш да си вземеш Ара, ако имаш тази възможност, вземи си! няма да я умориш, това са глупости, всички живи същества имат еднакви потребности:храна, вода, сън и внимание, тук различното е,че колкото по-голяма е птицата, от толкова повече от тези неща се нуждае. ще почетеш малко повече, но ще се справиш, ако наистина обичаш птицата, то сам ще усещаш от какво има нужда. и ще ПИТАШ- защото с питане, знаеш до Цариград се стигало... Very Happy ако не можеш да си позволиш такава птица (скъпички са, да) аз ти препоръчвам:
1. Корели (както казва Jo), не са претенциозни и са лесни за отглеждане
2. Неразделни папагали (но в двойка, не мъчи птиците)
3. Розели (на външен вид някои доста се приближават до идеята на красиво шарено копие на Арата)
4.От по-големите- Голям Александър, Жако или доста по-скъпите вече Амазони.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Yacoco
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 14 Окт 2007
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Октомври 2007, 22:56:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Ауу...не са по възможностите ми Smile
на вид ми допадат само корелите и жако. Две корели(по сниките съдя, май бяха същите) са 100лева...
Все още(а и нямам напоследък много време) не съм поразгледал някъде за оналйн пазари за животни. Интересно ми е на каква цена са тези жако?
Разгледах няколко статии...виждам че и двата вида не се особено трудни за отглеждане...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

atanas
Активен
Активен


Години: 31

Offline
Регистриран на: 09 Окт 2007
Мнения: 110

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Октомври 2007, 22:58:36    Заглавие: Отговорете с цитат

ми аз имам жако аз го зех 800 лв по принцип са 1500 както ентел ги продава защото са отхранени от рака
_________________
Едно кралско жако - Додо Smile
И едни валнисти папагалчета - Кики и Коко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Октомври 2007, 0:12:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Yacoco написа:
Ауу...не са по възможностите ми Smile
на вид ми допадат само корелите и жако. Две корели(по сниките съдя, май бяха същите) са 100лева...
Все още(а и нямам напоследък много време) не съм поразгледал някъде за оналйн пазари за животни. Интересно ми е на каква цена са тези жако?
Разгледах няколко статии...виждам че и двата вида не се особено трудни за отглеждане...

по принцип захранено от ръка жако с документи е около 1500лв, Ентел може да ти предложи такъв. иначе ако и това ти е скъпо, двойка корели или розели е около 100лв, но може и по-евтино да се намерят. защо не ми помогнеш като ми кажеш от кой град си? Very Happy
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети