вълнистите папагали

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали : Развъждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

denkata_2808
Потребител
Потребител


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Апр 2008
Мнения: 68
Местожителство: pleven

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Април 2008, 21:53:28    Заглавие: вълнистите папагали Отговорете с цитат

Кога е размножителния период при вълнистите папагали.Моята приятека вече им е слагала гнездо и те неискат как може да ги накара?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Април 2008, 21:53:28    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Април 2008, 22:04:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега. Пролетта е размножителния предиод за всички птици (или поне повечето). Предполагам знаеш, че им се слаг кутийка за мътене, а не гнездо?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Април 2008, 10:10:24    Заглавие: Отговорете с цитат


_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

denkata_2808
Потребител
Потребител


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Апр 2008
Мнения: 68
Местожителство: pleven

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Април 2008, 10:16:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Да знам че им се слага хралупа.Аз си мислех да сложа на моите но се чуда защото мъжкия ми папагал е на 4 години а женската на 2 иначе е идеално и клетката има две вратички но още незнам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

tropicalbg
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Апр 2008
Мнения: 5
Местожителство: СОФИЯ

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Април 2008, 21:50:07    Заглавие: Отговорете с цитат

за да се размножават вълнистите папагалчета трябва да са ято,поне 3-4 чифта
аз се занимавам с развъждането им и мога да ви давам съвети както и нужното уборудване за целта когато имате въпроси може да ме търсите на 0899-947-087
Стефан , доставям и различни видове птици и животни от чужбина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

sancho
Нов
Нов


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юни 2008
Мнения: 7

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Юни 2008, 0:54:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз имам 2 вълнисти - двойка - Коко и Чоко, на 3г. са
Сложих им гнездо, но ето какво направи женската: Вместо да влезе в гнездото, в една хранилка скубеше перушина от мъжкия и я събираше там. Стана ми жал като го гледах, махнах тая хранилка, отказах се. Бях в зоомагазина. Отивам за поилка за хамстерите, връщам се...с 3то папагалче Видях един, целия бял - как да не го взема. Поживя 2 седмици сам в отделна клетка...Беше много доверчив, бързо се научи да ми се качва на пръста, а когато се качи на люлката бавно я откачах и си го разнасях с нея по цялата къща, а той не бягаше. Като видях, че няма никакъв шанс да има малки го пуснах при Коко и Чоко, те спряха да се карат, а с Коко станаха много добри приятелчета
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Savador
Активен
Активен


Години: 55
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 106

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Юли 2008, 7:44:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте приятели,
    Взех си две вълнисти, но мисля че и двете са мъжки. Понякога се целуват и въобще много добре си живеят но восковиците и на двете синеят.
    Добре ли ще е да взема трето, което да е женско и ще се получи ли някакъв конфликт между тях. При три папагалчета мога ли да очаквам развъждане???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Юли 2008, 9:45:06    Заглавие: Отговорете с цитат

От мой опит не те съветвам за три. Имах две папагалчета, оказа се, че са женски - взех трето мъжко и започнаха яко да го кълват. Нещата се оправиха едва когато взех четвърто, но и сега нямам поколение от тях.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Savador
Активен
Активен


Години: 55
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 106

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Юли 2008, 10:33:40    Заглавие: Отговорете с цитат

За две женски и един мъжки съм чел че няма да се получи. Женските се карат за него или нападат самия него. Но два мъжки и един женски как ли ще е..?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Savador
Активен
Активен


Години: 55
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 106

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Юли 2008, 8:24:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Вече съм с три - две мъжки и едно женско...страхотна красавица е с розова восковица. И двамата я ухажват. Ще видим какво ще излезе.
Може ли да ми кажете къде и как да разположа дървен кафез за мътене.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Юли 2008, 9:32:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако клетката има втора вратичка можеш да я закачиш там. Ако е вътре ще им отнема от пространството. Когато мътиха моите вълнисти преди 2 години, живееха с една корела (мъж), но се наложи да го пуснем да лети из стаята, защото все се навираше в къщичката и искаше да влиза вътре. Така че незнам дали третата пиле няма да им пречи.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

ha
Нов
Нов


Години: 25

Offline
Регистриран на: 19 Окт 2008
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Октомври 2008, 20:49:53    Заглавие: Отговорете с цитат

аз имам две вълнисти папагалчета и са много сладки пържо се чоплеха а сега си хапят човките сложил сам им кжчеже на втората врата но неиска да влезне какво да правя?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

realniki
Активен
Активен


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 20 Авг 2008
Мнения: 116
Местожителство: Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Октомври 2008, 11:50:32    Заглавие: Отговорете с цитат

А на дъното на кутията слага ли се нещо???
_________________
Тук може да качвате снимки на вашите птици или каквото искате.

<object></object
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

yuli
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Сеп 2008
Мнения: 14

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Октомври 2008, 9:31:22    Заглавие: Отговорете с цитат

здравейте

значи пъро тябва да са по равно мъжки  с женски,и като се оформят чифтове се слагат гнездилки тип хралупи на които на дъното се слага дъвени стъготини по-ситни(трици)
_________________
www.parfumi-market.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Развъждане Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети