Развъждане на амадини
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Амадини (Финки) : Развъждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Октомври 2008, 21:04:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Давах им храна за амадини (снимка, ако това помага). Не съм им давал нищо зелено, а по време на последното пиле дадох ябълка.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Октомври 2008, 21:04:02    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Октомври 2008, 15:43:01    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
Давах им храна за амадини (снимка, ако това помага). Не съм им давал нищо зелено, а по време на последното пиле дадох ябълка.
    Следващият път като ти се излюпят малки свари едно яйце,настържи жълтъка на рендето,прибави натрошена бисквита/обикновенна/,сложи обезателно настърган морков,омеси сместа  добре ,нито да е много мокра нито да е много суха и 2-3 дена преди да се излюпят малките слагай от нея в хранилката.Сменяй я два пъти на ден защото бързо се разваля и няма да имаш никакви проблеми с малките.Смеската която показа е за амадини поне на 10-12 дена. Н е само че е нормално ами е и задължително да ти умират ако родителите ги хранят първите дни с нея.Умират ти на вторият ден защото  първият го изкарват някакси със жълтъчните си запаси с които всяка птица се излюпва.  На краят на деня те вече са го привършили и нямат нищо в него а на вторият ден си умират от грубата грешка която си допуснал.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Октомври 2008, 16:27:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Така ме е яд! Но за друг път ще знам.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Октомври 2008, 16:28:01    Заглавие: Отговорете с цитат

nightingale, колега ако ми позволиш против моркова съм твърдо....На новоизлюпени пиленца, не бива да се дава, поне при канарчетата е така. За останалата част от изброеното, съм съгласна, дори в краен случай само твърдо сварено яйце да дава, пак е добре.

_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Октомври 2008, 19:54:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Морковът се дава не само заради хранителната си стойност ,ами и за да направи сместа в нужната консистенция. Аз винаги съм давал и на канарчетата и на астрилдите и на амадините  даже и на насекомоядните  си птици.Никога не съм имал никакъв проблем.Ако сместа е само от жълтък и бисквита тя ще е много суха  и някой птици трудно биха я повърнали за да нахранят малките си. А  ти всъщност защо си против него,защото си чела някъде или имаш някъкво обеснение.Ако малкото се храни от спринцовка съм съгласен  но тук и морковът и бисквитата имат голямо значение .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Октомври 2008, 9:49:05    Заглавие: Отговорете с цитат

На първо време, заради поради по-трудната смилаемост на моркова,особено в настърган вид. За да се усвои по-добре от организма, той се нуждае от повече мазнина, която в тази диета липсва. На второ място, каротинът влияе върху оцветяването. Мисля, че една капка витамин А е по-добра алтернатива за новоизлюпените малки.Колкото до омекотяването на сместта, ябълковия СОК е добра алтернатива....Така знам от приятели канаровъди, но може и да не съм права...
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Октомври 2008, 21:44:39    Заглавие: Отговорете с цитат

bubulina написа:
На първо време, заради поради по-трудната смилаемост на моркова,особено в настърган вид. За да се усвои по-добре от организма, той се нуждае от повече мазнина, която в тази диета липсва. На второ място, каротинът влияе върху оцветяването. Мисля, че една капка витамин А е по-добра алтернатива за новоизлюпените малки.Колкото до омекотяването на сместта, ябълковия СОК е добра алтернатива....Така знам от приятели канаровъди, но може и да не съм права...
   Oт трите основно компонента които влизат в ''яйчната смеска''   настърган моргов,жълтък и натрошена бисквита най- голямо количество витамин ''А'' има в жълтъка. В морковът има провитамин''А'' който е  еквивалент на същият витамин.Организмът на птицата  го синтезира но при дадени обстоятелства за които сега няма да говоря. Морковът също така е много лесен за усвояване. Говориш за каротин, оцветяване и мазнини  които в даденият случай нямат нищо общо.  Има тясна зависимост на приемната дажба каротин и наличното количество мазнини. Но това ни вълнува когато искаме да оцветим едно канарче.Тук ставаше въпрос за храната която е необходима в първите дни от живота на амадините.Пробвал съм да овлажнявам с ябълков сок и се получава неописуем буламач и каша  която не става за нищо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Октомври 2008, 13:02:31    Заглавие: Отговорете с цитат

e на мен пък цяло люпило канарчета ми умря от моркови....туй мога да прибавя само Птиците нямат зъби и това, което попада от устата в стомаха им, е де факто почти без промяна.Целуозата, която се съдържа в моркова е трудна за смилане, поне така съм учила аз....Както и да е, не ми се пише трактат върху храносмилателния процес, в нета има достатъчно материал, аз лично, не давам никакви плодове и зеленчуци на малките пиленца, поне, до като не навършат 1 месец.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Октомври 2008, 20:55:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Да разбира се няма смисъл да спорим.  Всеки си има свой опит в отглеждането на птиците си.С времето е добил нужните знания и е нормално да се придържа към тях. Като за завършване на дилемата само да вметна нещо за последно.Нали няма да се разсърдиш.  Възрастните птици не гълтат малките лентички настърган морков,а го предъвкват с човката си и после го поемат. После когато го повърнат той излиза вече почти смлян. Така правят канарчетата и с другите плодове и зеленчуци.Хитинът на насекомите с които изхранват дивите канарчета в природата малките си е много по -труден за смилане от него.Тук в действие влизат различните гастролити.Като си го учила би трябва да го знаеш.  В морковът има много по- малко цеулоза от листните пъпки и полузрели семена с които червенушката и кръсточовките хранят малките си.Лично аз за първи път чувам някой да е уморил малките си канарчета с настърган морков фигориращ в яйчната смеска. И като не даваш на малките си никакви плодове и зеленчуци те от къде набавят вит''С'' който е толкова важен затях.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Октомври 2008, 21:43:20    Заглавие: Отговорете с цитат

bubulina написа:
e на мен пък цяло люпило канарчета ми умря от моркови....туй мога да прибавя само Птиците нямат зъби и това, което попада от устата в стомаха им, е де факто почти без промяна.Целуозата, която се съдържа в моркова е трудна за смилане, поне така съм учила аз....Както и да е, не ми се пише трактат върху храносмилателния процес, в нета има достатъчно материал, аз лично, не давам никакви плодове и зеленчуци на малките пиленца, поне, до като не навършат 1 месец.
   За усвояването на морковът не е нужна никаква мазнина.За по-добро усвояване на каротинът когато искаме да подсилим червеният цвят на канарчето е небходимо да се дават храни богати на мазнини.Понеже той е мастноразтворим пигмент.  Май при тоя урок не си била в час
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Октомври 2008, 10:32:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Честно казано, още за първия си пост съжалих. Аз не им давам моркови и с това приключвам темата. Повече в подобни дебати, няма да участвам, като намеря статията, в която го четох, ще дам линк, а до тогава, Мишо може да постъпва, както намери за добре.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Октомври 2008, 0:52:35    Заглавие: Отговорете с цитат

bubulina написа:
Честно казано, още за първия си пост съжалих. Аз не им давам моркови и с това приключвам темата. Повече в подобни дебати, няма да участвам, като намеря статията, в която го четох, ще дам линк, а до тогава, Мишо може да постъпва, както намери за добре.
Това както каза ти е дебат и не виждам защо трябва да се сърдиш.Аз казах моето мнение.ти твоето.Трети ще напише неговото. В спорът се ражда истината.Ако в търсене на нейно величество/истината/ ще има нацупени физиономии е по добре да распускаме гилдията.А ако темите се ''приключват'' заради това, че някой не е съгласен с мнението на другия гилдията ще се разпадне още преди да се разпусне.  А  Мишо бих го посъветвал да следва разума си и логиката си и да се замисли може ли една зърноядна птица да умре /както е станало с твоите канарчета/само защото в  храната която е яла е имало целулоза. А ти ако се сетиш пусни статията в която се казва че на малките канарчета е противипоказно да се слага настърган морков в яйчната смеска.Не за да ми натриеш носът ,ами заради всички тук четящи любители на тази птичка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Октомври 2008, 10:52:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Не се сърдя, просто не виждам причина да повтарям едно и също нещо по сто пъти. Иначе знам, че българина разбира от всичко  и е световен капацитет.Аз не претендирам за подобни познания и за което не зная-питам. Моите птици наистина умряха и вероятно е чисто съвпадение, че само и единствено тогава, бях добавила и морков в храната. Аз за всеки случай не повтарям. Не виждам защо изопачаваш думите ми, не казвам, че зърноядните птици умират от целулоза, а че НОВОИЗЛЮПЕНИТЕ пиленца не трябва да я приемат, защото е трудна за усвояване от организма им. Твърдо сварено яйце-повече от 10 минути без абсолютно никакви други добавки, ми е осигурило здрави потомства както при папагалите, така и при останалите птици. Статитията беше на английски, когато превеждах повече, само да я намеря, остана ли по свободна и ще я кача. Между временно давам линк за още едно място, където съм срещала моето мнение,макар, че не е обяснено добре причината:
ТУК
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Октомври 2008, 11:53:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Да прочетох статията.Там препоръчват добавянето на настърган морков или ябълка в яйчната смес.Аз ако прочетеш внимателно постовете  ми не съм написал никъде,че се дава основно настърган морков когато пиленцата са малки.Досега всички препоръки които дадох е че в яйяната смес се добавя настърган морков за получаване на нужната консистенция .Канарчето в клетката е принудено да се храни и съответно да изхранва малките си с това което ние му предложим.Не е както в природата.Там нещата са различни.Ако дадем настърган морков в една хранилка а в друга поставим зърнена смес,родителите инстинктивно ще се насочат към по меката храна/морковът в случая/ и с нея ще захранят малките си. Разбира се ,че ако гушите им се натъпчат само с морков ще се появят храносмилателни проблеми. В  статията пише именно това..... ''ОБИЧАТ МНОГО НАСТЪРГАН НО ТОЙ СЕ СПИРА КОГАТО ИМАТ МАЛКИ'' .  По надолу ако си прочела пише нещо на което ти явно не си обърнала внимание.Чакам наистина статия от тебе в която е опоменато че в ЯЙЧНАТА СМЕС НЕ СЕ СЛАГА НАСТЪРГАН МОРКОВ.    И разбира се логично обеснение за това.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Октомври 2008, 20:18:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се че се връщам отново на темата,но искам да отбележа няколко неточности в написаната статия .Едното нещо което е невярно е ,че ежедневната дажба за едно канарче е 12 чаени лъжици зърнена смеска.Една супена ми се струва много по разумно и хората с опит биха потвърдили  това.Другото нещо което е невярно е ,че канарчето целогодишно се нуждае от зеленина.Това също е невярно защото ако дадем листа на глухарче през мартенкси или октомврийски студен ден,птицата има голяма вероятност да получи дискомфорт на чревната флора.Опоменева се също така ,че в смеската е неоходимо да има коноп.Tова е добре и е така наистина.Обаче само един ред по надолу се казва че е много полезно да се дава слънчоглед.... Това е равносилно убийство. Все едно авторът е написал: Човек е добре да похапва ограничено количество месо и то да фигорира в разумно количество в менюто му. И само ред по надолу да напише много е полезно да се яде сланина....  Ми това е авторът и статията която е пратена да ме обори.Ще трябва обаче повечко от това.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Октомври 2008, 10:04:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Евалата, извъртя ми думите, та сама не си ги познах. Всъщност около стотина пъти казвам, че морков НЕ БИВА да се дава единствено през периода на изхравнане на НОВОИЗЛЮПЕНИ пиленца. След като стотици пъти съм препоръчвала яйчена смес, с настърган морков и ябълка във форума /ако желаеш провери ми постовете с търсачката/, защо сега бих започнала да го отричам Прочети ми пак горните постове, моля. Ще видиш, че е ОЧЕВАДНО, че говоря за НОВОИЗЛЮПЕНИ ПИЛЕНЦА.Наистина приключвам по темата, мисля, че на Мишо му стана пределно ясна позицията ми, която продължава да е същата.

          

bubulina
                                                                                                                                         

Пуснато на: Нед Окт 12, 2008 3:28 pm

   Заглавие:


nightingale, колега ако ми позволиш против моркова съм твърдо....На новоизлюпени пиленца, не бива да се дава,
          

bubulina
                                                                                                                                         

Пуснато на: Чет Окт 23, 2008 9:52 am

   Заглавие:


Несе сърдя, просто не виждам причина да повтарям едно и също нещо по стопъти. Иначе знам, че българина разбира от всичко  и е световенкапацитет.Аз не претендирам за подобни познания и за което незная-питам. Моите птици наистина умряха и вероятно е чисто съвпадение,че само и единствено тогава, бях добавила и морков в храната. Аз завсеки случай не повтарям. Не виждам защо изопачаваш думите ми, неказвам, че зърноядните птици умират от целулоза, а че НОВОИЗЛЮПЕНИТЕпиленца не трябва да я приемат, защото е трудна за усвояване оторганизма им.

_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Октомври 2008, 19:52:13    Заглавие: Отговорете с цитат

nidhtingale:    '' Следващият път като ти се излюпят малки свари едно яйце,настържи жълтъка на рендето,прибави натрошена бисквита/обикновенна/,сложи обезателно настърган морков,омеси сместа  добре ,нито да е много мокра нито да е много суха и 2-3 дена преди да се излюпят малките слагай от нея в хранилката.Сменяй я два пъти на ден защото бързо се разваля и няма да имаш никакви проблеми с малките.Смеската която показа е за амадини поне на 10-12 дена. Н е само че е нормално ами е и задължително да ти умират ако родителите ги хранят първите дни с нея.Умират ти на вторият ден защото  първият го изкарват някакси със жълтъчните си запаси с които всяка птица се излюпва.  На краят на деня те вече са го привършили и нямат нищо в него а на вторият ден си умират от грубата грешка която си допуснал.''
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Октомври 2008, 19:53:25    Заглавие: Отговорете с цитат

nightingale написа:
nidhtingale:    '' Следващият път като ти се излюпят малки свари едно яйце,настържи жълтъка на рендето,прибави натрошена бисквита/обикновенна/,сложи обезателно настърган морков,омеси сместа  добре ,нито да е много мокра нито да е много суха и 2-3 дена преди да се излюпят малките слагай от нея в хранилката.Сменяй я два пъти на ден защото бързо се разваля и няма да имаш никакви проблеми с малките.Смеската която показа е за амадини поне на 10-12 дена. Н е само че е нормално ами е и задължително да ти умират ако родителите ги хранят първите дни с нея.Умират ти на вторият ден защото  първият го изкарват някакси със жълтъчните си запаси с които всяка птица се излюпва.  На краят на деня те вече са го привършили и нямат нищо в него а на вторият ден си умират от грубата грешка която си допуснал.''
nightingale, колега ако ми позволиш против моркова съм твърдо....На новоизлюпени пиленца, не бива да се дава, поне при канарчетата е така. За останалата част от изброеното, съм съгласна, дори в краен случай само твърдо сварено яйце да дава, пак е добре.

Това което написа мисля ,че е несъгласие с моето мнение в което препоръчах  МИШО да сложи в яйчната смеска малко настърган морков.  Мисля че по друг начин няма как да се разбере. И нищо не съм изопачавал.Но ако все пак си засегната, то моля да ме извиниш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Март 2010, 11:50:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Да възобновя темата малко. Преди около две седмици малката ми амадинка (която се излюпи по-рано в темата) снесе яйце. След два дни снесе второ и започнаха да мътят с другарчето си. Това и е първо мътене. снесе само две яйца, за които се грижи вече 17 дни. Вече трябваше да има бебенца, но явно яйцата не са оплодени. Въпросът ми е, да им вземам ли яйцата, защото тя продължава да мъти, а е безсмислено. От друга страна се страхувам, че няма да иска повече да мъти в това гнездо, ако ѝ ги взема.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

HARLI_BUL
Напредва
Напредва


Години: 28
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 23 Мар 2010
Мнения: 30

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Март 2010, 21:04:51    Заглавие: Отговорете с цитат

На твоя въпрос не мога да отговоря, но искам и аз да попитам нещо.. Женската ми умря.. Но както и да е.. Опитвам се да свикна.. Та на въпроса.. Когато женската ми снасяше яйца, седяха с мъжкия и ги мътеха най-много една седмица а после ги изяждаха.. Това защо се получава..?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Развъждане Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 4 от 7

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети