Сови

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

d0ndy
Нов
Нов


Години: 28
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 27 Ное 2008
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Ноември 2008, 19:35:00    Заглавие: Сови Отговорете с цитат

Пишете всичко което знаете за совите -породи,хранене,отлгеждане болести и така нататък.Надявам се да съм помогнала някои които се интересуват!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Ноември 2008, 19:35:00    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Windey
Нов
Нов


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Авг 2008
Мнения: 14

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Ноември 2008, 19:59:11    Заглавие: Отговорете с цитат

До колкото знам совите са див вид а не декоративни птици.. и аз съм чел Хари Потър ама...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Ноември 2008, 23:39:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Тези птици са доста редки и не мисля,че е редно да са обект на домашно отглеждане. Има хора които отглеждат и използват за хибридизация някои диви чинкови птици.Те са все още достатъчно разпространени в природата и техният вид не е застрашен.Това сме го дискотирали вече.Обаче що се отнася до нощните ни хищни птици аз съм ревностен защитник и няма да допусна развитието на тема като тази във форума.Съвсем друг е въпросът ако някой е попаднал на такава птица случайно и тя се  нуждае от помощ.Тук може да разпита от кой вид се отнася,каква храна  да и предложи и как да постъпи по нататък с нея.Въобще всичко свързано с нейното спасяване.Ако теб те интерисува нещо конкретно за тях  питай.         PS.         Клас :птици,  Разред:хищни птици, Семеиство:  сови , Вид: бухал ...Така се характиризират дивите животни.Породите са друго нещо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Ноември 2008, 11:45:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Мило дете, похвален е интереса ти към дивите птици, но трябва да прочетеш повече книжки за чудните пернати обитатели на наща фауна! Совите са доста интересни и интелигентни птици, свързани с фолклора на доста народи, но тяхното място е дивата природа, а не отглеждането им зад решетки!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

d0ndy
Нов
Нов


Години: 28
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 27 Ное 2008
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Ноември 2008, 18:09:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Съгласна съм, но прсто ме интересува,а и я кажете честно могат ли да рaзнастя пощата просто съм чувала че са много умни и бих искала по не да съм виждала сови и да знам горе-долу нещо за тях...
_________________
Живеят само влиубените, осатаналите просто са6тествуват
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Декември 2008, 15:59:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Слънчице,от теб ще излезе много добър писател на фантастични романи.Но за жалост трябва да те разочаровам относно разнасянето на пощата.Тези птици не умеят това.Но не се разочаровай от това тяхно неумение.За сметка на това те могат още по-интересни работи от задълженията на пощальонът.Крилата им са така устроени,че могът да летят абсолютно безшумно.Техният слух е толкова развит ,че когато една сова е кацнала на някой клон тя безупречно чува шумът от стъпките на някое мишле.Въпреки пълният мрак очите им са така устроени,че могат да виждат безупречно в него.И още нещо много интересно като умение притежават тези птици.Те виждат урината на гризачите които са минавали по горската постеля и безупречно се ориентирват за тяхното местонахождение дори и без да чуват и виждат  жертвите си.Разбират от къде са минали и на къде са се запътили и това помага  много за техният сполучен улов.Всъщност тези птици са едни от редките видове при които уловът им е успешен почти на 100 процента. В  сравнение с ястреба и сокола те са много по добри в това отношение.Тези птици улавят своите плячки много по-трудно и едва една от всеки две атаки завършват в тяхна полза. С  две думи совите са два пъти по умели ловци от тях.Не ,совите не могат да разнасят пощата но умеят  много уникални неща и затова се нуждаят от нашата обич и приятелство.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

d0ndy
Нов
Нов


Години: 28
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 27 Ное 2008
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Декември 2008, 21:45:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Ооо, не аз не ставам за писател хич,но мерси за подробната информация Smile те какви местности обитават??
_________________
Живеят само влиубените, осатаналите просто са6тествуват
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

goshawk
Потребител
Потребител


Години: 43
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 06 Авг 2008
Мнения: 52
Местожителство: някъде из България

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Декември 2008, 13:10:34    Заглавие: Отговорете с цитат

d0ndy написа:
... те какви местности обитават??

Совоподобните птици са почти повсеместно разпространени:
гори; открити пространства; населени места; паркове; скално масиви.
Не се срещат в пустините, Антарктида и най - северните област, след границата на постоянния лед.
За кукумявките няма смисъл да обяснявам - те са най - обикновения вид срещащ се в населените места, заедно с чухала.
Горската ушата сова, например, може и да е горски обитател, но се навърта и в населени места и паркове, където на много места образува зимни нощувки (понякога до 250 птици, разположени на няколко дървета).
Има данни, откъслечни, за бухали в населени места, но той си е типичен горски обитател, и гнезди по скалите.
И двата вида улулици, които се срещат в България са типични горски обитатели.

Някои от видовете, които не се срещат в България, живеят на странни места. Например Рибоядния бухал обитава джунглата и Тропиците; Полярната сова живее в тундрата, а Земните кукумявки, обитават сухите савани на Африка.
За повече инфо виж: тук
_________________
hawk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Namerih Sova
Нов
Нов


Години: 38

Offline
Регистриран на: 17 Юни 2010
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Юни 2010, 20:17:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, надявам се някой да види съобщението ми и да може да ми помогне!

Намерихме сова (бебе), коато не може още да лети, но изглежда здрава, т.е. не се е наранила от падането или поне не видимо. Кажете с какво да я  храним, докато майка й я открие и въобще възможно ли  е това?

Ситуацията е следната:
Живеем на таванско помещение и от прозореца ни се вижда един ъгъл на покрива, на който се беше настанила совата с нейното бебче, но веднъж се засякохме и тя се изплаши и се премести и оттогава не я бяхме виждали (само я чувахме) до днес, когато открихме бебето незнайно как беше във входа. Мислим да я сложим в една щайга (щайгата трябва да е по-висока, защото тя се движи и може да падне по-отвисоко) и да я изнесем на плочата до прозореца, има ли вероятност майка й като я чуе да я вземе? Взели сме й бели червейчета, но тя не иска да яде, може и да е изплашена!

Приемаме всякакви идеи, съвети и препоръки! Помагайте!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Юни 2010, 1:32:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето ти нещо , което намерих в друга тема :

Цитат:
Свържи се с Любомила Кривошиева 0885 22 84 86 ,тя работи в спасителния център.  Ще ти каже какво да правиш и евентуално да го изпратиш/с нея ще се разберете допълнително за изпращането./


А до тогава - не знам точно , малкото може и да не яде , но аз бих пробвала с мъничко храна за котки ( от консерва )   , защото не вярвам да можеш да го храниш с мишки , гущери и тем подобни . . . отваряш клюна и пъхаш , че то само няма да го направи . . .

Надявам се да имаш успех и малкото да порастне или поне да му се помогне . Стискам палци !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Namerih Sova
Нов
Нов


Години: 38

Offline
Регистриран на: 17 Юни 2010
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Юни 2010, 19:14:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Малкото се справя даста добре! Храним го с червеи и веднъж му дадох малко сварено пилешко месо, доста добре си хапва! Расте много бързо и мислим, че скоро ще може да лети!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

falconess
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 12 Юли 2009
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Юли 2010, 7:57:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Храниш сова с червеи?!?! Не ти ли хрумна да се поинтересуваш с какво се храни в природата тази птица? Сурово месо яде, не червеи, и за предпочитане да е пилешко.
_________________
Спасителен център за диви животни
http://www.greenbalkans-wrbc.org/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети