Откъсна се опашката на жетската ми

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

RBDRiA
Нов
Нов


Години: 31
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 15 Ное 2008
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Декември 2008, 20:24:01    Заглавие: Откъсна се опашката на жетската ми Отговорете с цитат

здр.Имам проблем.Всера пуснах корелите ми(двойка) за втори път.От 14:30 до 19:30 те седяха на вън и не знаех как да ги прибера.Накрая се наложи да ги хващам,майка ми хвана женската и беэ да иска и отскубна цялата опашка,при мъшкият мина по-глатко,когато го хванах.Какво да правя? Тя ще се оправи ли?Вече ги имам 6 месеца,а тях много ги е  страх от мен.Исках да ги обуча да излизат,за да са малко по свободни,но вече много ме е страх.Миналия път като ги пуках много се стресираха,а днес цял ден са омърлушени.Иначе като двойка са много добре заесно,въпреки че се поскарват понякога.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Декември 2008, 20:24:01    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Декември 2008, 22:54:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Първо, ако смяташ да ги ловиш, за да ги прибираш, забрави да свикнат някога с теб. От това по-стресиращо нещо за тях трудно можеш да измислиш. 6 месеца са живяли в тази клетака, следователно вече знаят, че това е техния дом. Щом ги пуснеш, ще се приберат, ако не същия, то на следващия ден.
А относно опашката - ще и порастнат пера отново. Спокойно! Ако не е много разранена и няма кръв няма никави проблеми. Е, може и да има малко проблеми с летенето...
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Savador
Активен
Активен


Години: 55
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 106

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Декември 2008, 10:14:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, за летене недей да помисляш повече докато не и порасне опашка. Тя служи да направлява птицата - сега ще лети само в една посока докато се фрасне някъде.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

RBDRiA
Нов
Нов


Години: 31
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 15 Ное 2008
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Декември 2008, 11:09:52    Заглавие: Днес са добре Отговорете с цитат

Благодаря за информацията.Значи мога да ги оставя цяла нощ извън клетката,а ако не се приберат на другия ден?Огледах женската и нема кръв.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Savador
Активен
Активен


Години: 55
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 106

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Декември 2008, 11:28:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Като огладнеят и ожаднеят ще се приберат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

RBDRiA
Нов
Нов


Години: 31
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 15 Ное 2008
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Декември 2008, 14:47:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Ok!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Todor
Напредва
Напредва


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Сеп 2008
Мнения: 26

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Декември 2008, 20:29:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Другия път пробвайте с покривка и ръкавица. Много по-удобно и бързо е Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Lexso
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 24 Авг 2008
Мнения: 72
Местожителство: гр.Смолян

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Януари 2009, 18:07:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Да но това много ги стресира !

Начинът по който те си влизат сами ми се струва най- разумен!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Януари 2009, 0:47:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Да! Не мисля, че е голям проблем да се оставят да спят навън. Все пак не летят всеки ден. А и обикновено си имат някакво любимо място и винаги спят там. Например канарчето ми се прибира винаги да спи в клетката, а папагалите на библиотеката.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Todor
Напредва
Напредва


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Сеп 2008
Мнения: 26

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Януари 2009, 19:09:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Имах предвид, че вместо да го хващаш направо с ръце и да рискуваш да го премажеш при захвата ... по добре е с покривало. Иначе и аз моите си ги оставям навън. Те си спят на клетката отгоре или вътре в нея, където ги свари изключването на осветлението.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Lexso
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 24 Авг 2008
Мнения: 72
Местожителство: гр.Смолян

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Януари 2009, 20:02:59    Заглавие: Отговорете с цитат

В такъв смисъл става !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Savador
Активен
Активен


Години: 55
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 106

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Февруари 2009, 9:47:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
   Използвам тази тема да споделя един проблем. Купих си още една корела от магазин.  
   Почти всичките пера на опашката и са прекършени наполовина и разрошени. Отскубнах ги като оставих само 3 здрави. Но вчера видях че и едно от тях е прекършено в средата. Искам да Ви попитам, да откъсна ли и останалите три за да растат всички заедно. Дали това че се чупят лесно е проблем на костната система   - какво да засиля в менюто на папагалчето.
   Забелязах че само с 3 пера птичето си лети в стаята безпогрешно - естествено трудно прави завоите но не се блъска и каца където пожелае.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети