Някои разяснения, относно корелата...

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Nasya
Нов
Нов


Години: 36
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 04 Яну 2009
Мнения: 18
Местожителство: Шумен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Януари 2009, 15:40:18    Заглавие: Някои разяснения, относно корелата... Отговорете с цитат

Здравейте, чета този форум от близо месец (когато реших да се сдобия с папагал) и едва сега се реших да се регистрирам. Имам Ники (перлена мъжка Корела) от преди коледа и имах малки съмнения за линеещата опашка и подрязания клюн (възможно ли е да е маркетингова стратегия, за да изглежда папагала бебе?) Въпреки всичко папагалчето е жизнено и много контактно. Май го постресирах малко с вече второ пускане, последвано от нежелание да се прибере в клетката и купища пера по пода, след принудителното прибиране. Въпреки всичко пеем и играем (май аз повече от него ). И крещим, вероятно с мисълта, че това е песен. Имам запитване, относно люлката - много си обичахме нашата, въпреки, че беше малка и се люлеехме всеки ден, докато преди седмица не решихме, че трябва да я събаряме системно. Обмислям да купя по-голяма, но ако той няма нужда от нея май ще е излишно. Интересува ме също какъв е химичния състав на тази креда, която така добре хапваме, когато ме няма, за да поставя плодове? Иначе не искаме да се къпем и пясъка не харесваме - в общи линии сме доста своенравни. Бих искала да попитам също каква зеленина може да се дава на папагала сега - през зимата, тъй като няма глухарчета по това време. Освен това Ники танцува на абсолютно всички мелодии, та бих искала да попитам вашите на какви се научиха да пеят (не крещят)? И изобщо пеят ли тези същества? Мънкаме си вече нещо под човката, но прилича повече на църкане, отколкото на говорене. И освен това сме много хитри - щом не ни обръщат внимание си вдигаме крака, все едно е ударен. Вече за стотен път го проверявам - нищо му няма. Бих искала да попитам и как биха се отразили играчки със звънчета на папагала? Това е май за сега, надявам се някой да вземе отношение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Януари 2009, 15:40:18    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

Todor
Напредва
Напредва


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Сеп 2008
Мнения: 26

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Януари 2009, 18:14:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Папагала не си вдига крака защото хитрува, а просто така си почива. Тъй като не лежи и не сяда по някакъв начин трябва да отмаря краката - първо единия, по някое време и другия ( сменя ги ). И моите са така. Това кряскане изобщо не е песен и най-вече е предизвикано от страх или нещо негодува. Вярвам, че ще почне да пее самичак, имат си изглежда някакви мелодийки в главата и тях си ги писукат като им е кеф. А ако искаш да заучи някоя определена мелодия може да им пускаш едно и също, обаче трябва да си търпелива. Аз моя мъжкия така беше научил 2-3 и ги пееше редовно докато не му взех женска и ги забрави, отчаян от живота вероятно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Nasya
Нов
Нов


Години: 36
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 04 Яну 2009
Мнения: 18
Местожителство: Шумен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Януари 2009, 18:44:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Всъщност когато си вдига единствено десния крак изкрещява. И всеки път ситуацията се повтаря - аз му се обаждам и той си смъква крака и започва да "чупи стойки". Понякога се чудя кой кого опитомява. Всъщност крещи, когато чуе каквато и да е мелодия и танцува... не ми изглежда уплашен. Благодаря ти все пак   А това за мелодията е идея наистина, защото реагира така като се замисля или на много силни, или на познати мелодии.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Todor
Напредва
Напредва


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Сеп 2008
Мнения: 26

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Януари 2009, 19:25:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи изглежда всеки папагал си е различен, макар и от един вид. Извинявам се ако съм те объркал с нещо, просто от 2 години някъде имам корели ( 2 ) и моите не правят като твоя, когато крещят или си вдигат крака.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Януари 2009, 21:14:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Относно пеенето, имал съм общо три мъжки корели, които пеят, та се късат. Единствената ми женска "не обели дума", освен викове и крясъци. Първия мъжки сам си научи песента, а научи и канарчета да я пее. Втория си запя своя песен и научи на нея както канарчето, така и сина си. Ако е момче няма начин да не пее, освен ако още не е много малък. По принцип пеят и то много. Повярвай ми, започнат ли ще се молиш да спрат.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Nasya
Нов
Нов


Години: 36
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 04 Яну 2009
Мнения: 18
Местожителство: Шумен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Януари 2009, 0:01:26    Заглавие: Отговорете с цитат

quote="Todor"]Значи изглежда всеки папагал си е различен, макар и от един вид. Извинявам се ако съм те объркал с нещо, просто от 2 години някъде имам корели ( 2 ) и моите не правят като твоя, когато крещят или си вдигат крака. [/quote]

Той моя май си е гевезе, в което няма нищо лошо, освен ако не трябва да го оставя на някого за ден-два. Крещи за всяко нещо - за ябълка, за хляб, ако не е почистено... Не се притеснявай - даже ми помогна

misho написа:
Относно пеенето, имал съм общо три мъжки корели, които пеят, та се късат. Единствената ми женска "не обели дума", освен викове и крясъци. Първия мъжки сам си научи песента, а научи и канарчета да я пее. Втория си запя своя песен и научи на нея както канарчето, така и сина си. Ако е момче няма начин да не пее, освен ако още не е много малък. По принцип пеят и то много. Повярвай ми, започнат ли ще се молиш да спрат.


Всъщност казаха, че е на три месеца, когато го купувах (май споменах за съмненията, но така като гледам няма и 20 см - може и да е бебе), което беше преди месец - възможно ли е да закъсняваме с пеенето? В една книга четох, че "имитацията" започва от 4-тия и продължава до 10-тия месец, което би следвало да важи и за мелодиите. Има индикации на мъжкар, за такъв ми го продадоха, но за всеки случай ще дам снимка. (Което ще направя утре, защото сега не ми се търси темата, в която потребителя не можеше да качи снимки ) Благодаря предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Януари 2009, 0:05:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако не се лъжа моя пропя към 4-тия месец. А освен пеенето, начин за определяне на пола е и яркостта на опрението, но и това не е сигурн начин при млаите птици. С две думи малък е и още не може да се познае със 100%.

edit: Виж тук!
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Nasya
Нов
Нов


Години: 36
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 04 Яну 2009
Мнения: 18
Местожителство: Шумен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Януари 2009, 12:21:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Иначе имахме такива пера на опашката - на райета, но новите, които ни растат са ярко жълти. И аз не мога да определя, понеже си сменяме перата основно. Иначе опашката е широка, а гребена е високо вдигнат в повечето случаи. Не, че има значение дали Николай ще излезе Николина , но ми се ще втория папагал, който обмислям да взема след месец-два да не е от същия пол. И това със снимките сериозно не ми се получава - ще сложа линк, за което съжалявам.

http://picasaweb.google.bg/NasyaDImitrova/Nikito02?feat=directlink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Savador
Активен
Активен


Години: 55
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 106

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Януари 2009, 11:45:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей,
Разгледах снимките и ми направи впечатление следното: клетката е хубава и голяма но има само една кацалка и то пластмасова. Нека да са повече и то дървени (бреза, липа, орех и др.). Кацалките, две или три, можеш да разположиш по различен начин  (диагонално, напречно и надлъжно по една например) - в смисъл да не са в една посока, все пак това не е казарма а дом на твоят папагал. Вътре в клетката да има повече неща - сепиева кост, калциеви гризалки и др. Когато пуснеш папагала навън, той трябва да харесва клетката си за да се върне там и то заради храната и другите удоволствия които са вътре. Иначе наистина ще стои някъде другаде и ще се налага да го връщаш насила...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Nasya
Нов
Нов


Години: 36
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 04 Яну 2009
Мнения: 18
Местожителство: Шумен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Януари 2009, 12:45:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Днес пропяхме! Много съм щастлива - слушахме цяла сутрин една и съща мелодия и накрая я пропяхме! Мелодията е още накъсана, но все е нещо. А кацалки има и две дървени от вчера - на село съм, а тук няма зоо магазин, но си мисля за оборудването, веднага щом се прибера в Шумен. Той и стълбичка няма и люлка (старата много я харесваше, но му умаля). Благодаря за съвета - за останалите работи не се бях сещала. Иначе креда имаме и я хапва. Днес засях малко просо за зеленинка. Надявам се да му хареса. Давам му и твърдо сварени яйца - също много ги обича, а хляба чак не остава. С плодовете малко сме скарани, но не го оставям без - дано ги прояде. Какво друго мога да му давам за хапване? Има ли крекери за корели?
_________________
http://picasaweb.google.bg/NasyaDImitrova/Nikito02?feat=directlink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Nasya
Нов
Нов


Години: 36
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 04 Яну 2009
Мнения: 18
Местожителство: Шумен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Януари 2009, 22:09:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Хора, помощ! Папагала ми си яде изпражненията! Някой знае ли на какво се дължи? Дали му липсва нещо?
_________________
http://picasaweb.google.bg/NasyaDImitrova/Nikito02?feat=directlink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети