Болно канарче

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Канарчетата : Болести / Здравословни проблеми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

snejanal
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 11 Фев 2009
Мнения: 8

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Февруари 2009, 18:59:31    Заглавие: Болно канарче Отговорете с цитат

Здравейте , имаме канарче от преди 2 месеца у дома. Много е игриво и весело и всички  се привързахме към него. Подарък е на малкия за рожденният му ден.Когато го взехме от магазина ни обясниха как да го гледаме и стриктно спазвахме всички изисквания.Днес сутринта забелязахме , че не се държи както обикновенно - почти не не цирика ( женски е) и е странно настръхнал (наконушинчен , както казваше баба ми).Отидох в магазина и попитах какво му е.Оказа се , че май сме прекалили с ябълките , получил е разстройство и се е обезводнил.Дадоха ми гентамицин , който да слагам във водата една седмица , но не ми  дадоха никаква надежда , че мога да го спася У дома днес е много  тъжно.Канарчето не иска да пее , постоянно спи , а когато го взема в шепа , то се сгушва на топло и трепери. Как да му помогна? Има ли начин да го излекуваме?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Февруари 2009, 18:59:31    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Февруари 2009, 20:11:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Давай му каквото ти е казал ветеринаря, поддържай топло, без течение...друго не се сещам. Можеш да му дадеш твърдосварено яйце, надробено с черупките. Дано се оправи!
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

snejanal
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 11 Фев 2009
Мнения: 8

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Февруари 2009, 20:43:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за съвета , и на толкова съм доволна , при положение , че съм абсолютно "боса" по отношение на канарчетата.Търсих в нета нещо по въпроса с обезводняването на птиците , но или не търся както трябва или няма такава информация   
Не съм търсила вереринар , питах в магазина от който купих канарчето...Има един ветеринар наблизо, но като гледам какви големи кучета му водят за пациенти, се съмнявам  дали има опит с такива мънички птички изобщо , но все пак е идея.Утре ще ида да питам и там.

Още веднъж мерси за съвета
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Февруари 2009, 16:24:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Не му давай повече ябъкли!
Разкажи ни повече за пилето какво яде, къде живее досега да е боледувало.Как изглеждат изпражненията му?

ПП. От кой град си?
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

snejanal
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 11 Фев 2009
Мнения: 8

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Февруари 2009, 22:10:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Съжалявам , късно е. Днес сутринта го намерихме мъртво

От Бургас съм. Моля , ако имате информация , посъветвайте ме от къде да си закупим ново пиленце.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Февруари 2009, 22:40:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Съжалявам за пилето!

А ново канарче, честно казано не знам от къде можеш да си вземеш. Аз си купих моите от един магазин зад пазара, но от миналата година спряха да развъждат канарчета и затвориха магазина. Имат и друг малко преди стоматологияга (ако не се лъжа на Македония) и по-някога има канарчета, за там нянам наблюдения. Виждал съм канарчета и зад кино Септември, но много отдавна.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

ZeuSs
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 24 Дек 2008
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Февруари 2009, 0:06:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Канарчета има почти във всеки зоо магазин...в меден рудник на 2рата спирка на 211 има и в 2та магазина.В центъра в уличката от бакарди нагоре в зоо магазина има...Абе почти във всички магазини има канарчета 30-50 лв. са зависи откъде ще го вземеш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Болести / Здравословни проблеми Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети