Папагала ми се напика!

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

ЩУКА
Нов
Нов


Години: 45
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Фев 2009
Мнения: 10
Местожителство: София-Враца-Северозапада

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Февруари 2009, 12:12:03    Заглавие: Папагала ми се напика! Отговорете с цитат

Здравейте, съвсем нов съм във форума. Досега съм гледал всякакви зверчета, плюс доста вълнисти папагалчета, но от има-няма 10 години не съм имал животинка. Реших пак да си взема папагали, имам 2бр- Франтишек и Вацлавка. Дълго ги избирах, здрави са, пеят, скачат, обаче вчера Франтишек изпи цялата поилка с вода и се понапика, така да се каже. Целия вестник на дъното на клетката е мокър. Някой ще ме избъзика че трябва памперс, ама мене ми е притеснено да му няма нещо. Иначе си пее, изглежда жизнерадостен... После ще ви питам и за развъждането, ама за сега ще ви моля да ми кажете обезпокоително ли е това.
_________________
Всекидневен моторизъм, здрав и бодър организъм.
Славянин был мудр, как ночная сова и силен, как стая волков. Но сила его это сила земли,а сила славян в единстве!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Февруари 2009, 12:12:03    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Февруари 2009, 15:38:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей! Страхотни имена си им измислил. А по темата - ако е единичен случай няма проблем. И с хората се случва. Често е по-рядко, ако пият много вода или ядът много плодове и зеленчуци.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Lexso
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 24 Авг 2008
Мнения: 72
Местожителство: гр.Смолян

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Февруари 2009, 16:38:41    Заглавие: Отговорете с цитат

И на мен ми се е случвало
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

ЩУКА
Нов
Нов


Години: 45
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Фев 2009
Мнения: 10
Местожителство: София-Враца-Северозапада

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Февруари 2009, 18:21:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерсаж! Наблюдавах ги днеска, наред са си. А и още едно въпросче: купих им някаква хранителна добавка, дето била от зеленчуци. Понеже продавачката не можа да ми обясни много смислено как се дава, ако може да ми кажете ако някой е ползвал такава. Смесва ли се с храната, по колко пъти седмично и т.н. На опаковката пише само на португалски, холандски, шведски и незнам си какъв език та никой не може да ми го преведе.
_________________
Всекидневен моторизъм, здрав и бодър организъм.
Славянин был мудр, как ночная сова и силен, как стая волков. Но сила его это сила земли,а сила славян в единстве!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Февруари 2009, 21:11:07    Заглавие: Отговорете с цитат

ЩУКА написа:
Мерсаж! Наблюдавах ги днеска, наред са си. А и още едно въпросче: купих им някаква хранителна добавка, дето била от зеленчуци. Понеже продавачката не можа да ми обясни много смислено как се дава, ако може да ми кажете ако някой е ползвал такава. Смесва ли се с храната, по колко пъти седмично и т.н. На опаковката пише само на португалски, холандски, шведски и незнам си какъв език та никой не може да ми го преведе.

Пледполагам става въпрос за едни малки пакетчета от лев и нещо, чиито зрънца наподобяват просо. Ако са те можеш да им ги смесиш с храната или да им ги сложиш в отделна хранилка. Но те обикновено имат лепинка на гърба с превод на български. Можеш да попиташ чичо си Гугъл, той е полиглот.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Savador
Активен
Активен


Години: 55
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 106

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Февруари 2009, 10:23:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей Щука,
Незнам каква порода са ти папагалчетата но е изключено да изпият цяла поилка. При мен се беше спукала поилката и водата беше изтекла на пода на клетката. Предполагам, че и при теб е станало така.
  А Мишо е прав, че като ядат зеленчуци, акото им става много рядко но това не е обезпокоително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

ЩУКА
Нов
Нов


Години: 45
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Фев 2009
Мнения: 10
Местожителство: София-Враца-Северозапада

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Февруари 2009, 11:29:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Вълнисти са, но не е спукана, защото тя е в единия край на клетката а мокрото беше в другия, под дупето на мъжкото. Днеска е сухо, но вчера го гледах целия ден натискаше да пие вода. Може да си прави очистителна диета.
_________________
Всекидневен моторизъм, здрав и бодър организъм.
Славянин был мудр, как ночная сова и силен, как стая волков. Но сила его это сила земли,а сила славян в единстве!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Февруари 2009, 17:00:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Да не се е опитвал да се изкъпе? Женската ми корела вземаше вода с човката си и я мяташе извън клетката или вътре в нея. Правеше всичко във вода. Искаше да се къпе, но поилката не и беше удобна.Като ''взе баня'' се кротна.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

ЩУКА
Нов
Нов


Години: 45
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Фев 2009
Мнения: 10
Местожителство: София-Враца-Северозапада

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Февруари 2009, 17:29:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе май му няма нищо, излишно се бях притеснил. Сега се ухажват и става центрофуга в клетката, то са песни, то са танци. Приготвил съм им гнездилка, па да ги видиме ще ли имат потомство.
_________________
Всекидневен моторизъм, здрав и бодър организъм.
Славянин был мудр, как ночная сова и силен, как стая волков. Но сила его это сила земли,а сила славян в единстве!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

tzvetelina
Нов
Нов


Години: 55
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 16 Фев 2009
Мнения: 1
Местожителство: Ruse

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Февруари 2009, 14:18:54    Заглавие: Отговорете с цитат

ЩУКА написа:
Абе май му няма нищо, излишно се бях притеснил. Сега се ухажват и става центрофуга в клетката, то са песни, то са танци. Приготвил съм им гнездилка, па да ги видиме ще ли имат потомство.


Здрасти! Съвсем съм нова твоите нямат проблем ама моя Зарко е вече трети месец така и не знам какво да го правя. Зарко е порода Какарики. Три вида антибиотици сменихме и нищо не помага доктора каза че имало кръв в урината и не знае какво да препоръча по вече. Иначе си е дивак, ако не гледам вестника всяка вечер все едно нищо му няма. И наистина си изпива цялата купичка за деня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети