Оперение

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

mininova
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 14 Яну 2009
Мнения: 7

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Февруари 2009, 18:37:02    Заглавие: Оперение Отговорете с цитат

На моя папагал му растът перца:
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2701/1278957015843265582.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2446/118324255120469622.JPG
Можете ли да ми кажете колко ще продължи линеенето и колко пъти в годината се проявява?
_________________
www.youtube.com/watch?v=Z373OOCBCwA
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Февруари 2009, 18:37:02    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Март 2009, 1:04:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Корелите ми си сменят перата два пъти годишно. Веднъж на пролет и веднъж на есен.
Колко ще продължи зависи от птиците. Ако не се хранят добре или имат здравословен проблем, може да продължи дълго или изобщо да не се смени добре перата.

По време на линеенето правя 10 дневен курс с витамини.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

skarabei
Нов
Нов


Години: 43
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 12 Фев 2009
Мнения: 6
Местожителство: Шумен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Март 2009, 16:27:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре ще бъде през този период да имат и креда. Тя доста спомага за доброто изграждане на перата. И както каза дамата по-горе давай и витамини по-бързо се разпукват тези шлауфки (така им казвам аз ) по перата
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

kyynadd
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 34

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Май 2009, 12:40:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще използвам тази тема вместо да отварям нова, защото моето питане е подобно.
Значи моята корела като всяка година по това време си сменя оперението. Интересното е, че този път оперението пожълтя доста. Масата от новите пера са жълти и като цяло папагала е доста по-жълт отколкото беше преди. Нормално ли е това и имам ли поводи за притеснение? Птицата е на 9,5 години.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Май 2009, 17:46:43    Заглавие: Отговорете с цитат

kyynadd написа:
Ще използвам тази тема вместо да отварям нова, защото моето питане е подобно.
Значи моята корела като всяка година по това време си сменя оперението. Интересното е, че този път оперението пожълтя доста. Масата от новите пера са жълти и като цяло папагала е доста по-жълт отколкото беше преди. Нормално ли е това и имам ли поводи за притеснение? Птицата е на 9,5 години.

И аз забелязвам такова вещо от около половин година с мъжката ми корела - 3 годишна. Корема и беше напълно сив преди, а сега има доста жълтеникави петънца. Не знам на какво се дължи, но не му влияе по никакъв начин.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети