Какъв пол е папагалът ми?
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : За всички птици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Юли 2007, 9:50:26    Заглавие: Какъв пол е папагалът ми? Отговорете с цитат

Реших да направя тази тема, защото много хора питат точно това. Нека тук всеки да каже всечки начини за различаване на половете при корели, вълнисти и други папагали. Ето и аз какво знам:

Корели:
1. Мъжките са с по-ярко оцветяване (и оранжевите им бузки са по-ярки).
2. Мъжките пеят много, докато женските само викат и то по-рядко.

Вълнисти:
1. На мъжките восковицата (носа) им е син.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!


Последната промяна е направена от misho на 24 Юли 2010, 13:11:43; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Юли 2007, 9:50:26    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Юли 2007, 21:23:25    Заглавие: Re: Какъв пол е папагала ми? Отговорете с цитат

misho написа:
Реших да направя тази тема, защото много хора питат точно това. Нека тук всеки да каже всечки начини за различаване на половете при корели, вълнисти и други папагали. Ето и аз какво знам:

Корели:
1. Мъжките са с по-ярко оцветяване (и оранжевите им бузки са по-ярки).
2. Мъжките пеят много, докато женските само викат и то по-рядко.

Вълнисти:
1. На мъжките восковицата (носа) им е син.


За корелите не мога да се съглася че женските само викат. Познавам момиче чиято корела преди година всички смятаха за момче.Пее няколко мелодии , но тази пролет СНЕСЕ. Явно мъжките по-лесно се научават, но това не означава че женските него правят.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Veronika
Активен
Активен




Offline
Регистриран на: 23 Сеп 2007
Мнения: 81
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Октомври 2007, 13:54:10    Заглавие: Отговорете с цитат

А за жако??? Освен ДНК има ли някакви външни белези които развъждащите ги да са забелязали.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Октомври 2007, 20:43:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Veronika написа:
А за жако??? Освен ДНК има ли някакви външни белези които развъждащите ги да са забелязали.

до колкото знам пола на Жакото се определя само чрез ДНК тест или ендоскопия
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nikolai
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 41

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Октомври 2007, 22:26:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако не си сигурен в пола и те е страх да не обаркаш пола при кращаване,може да си го крастиш някакво име което става и за двата пола  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Октомври 2007, 23:11:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Veronika написа:
А за жако??? Освен ДНК има ли някакви външни белези които развъждащите ги да са забелязали.


Намерих една интересна стаия дано да ти е полезна.Ако имаш проблем с превода пиши ще ти помогнем. http://www.parrotforum.net/forum/general-parrot-info/68-visual-sexing-theory-african-grey-parrots.html
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Октомври 2007, 10:31:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Това за формата на окото е един от начините за разпознаване на половете, но не винаги е надежден. Най - съгурно е да събереш 2 папагала и да ги наблюдаваш - виншен вид, държание и така нататък...
Също по мой наблюдения женските са по - кресливи и повече говорят (въобще издават повече звуци от мъжките), противно на разпространения еталон, че само мъжките се научавали да говорят...
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

Veronika
Активен
Активен




Offline
Регистриран на: 23 Сеп 2007
Мнения: 81
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Октомври 2007, 13:09:17    Заглавие: Отговорете с цитат

На нашия не мога да кажа какви са му очите по форма като не мога да сравнявам с другия пол. А исках да знам пола му за да му взема гадже. Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Veronika
Активен
Активен




Offline
Регистриран на: 23 Сеп 2007
Мнения: 81
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Октомври 2007, 1:30:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Жо, много ти благодяря за отговоря. виждам че си намерил страхотен сайт за инфо обаче наистина не знам друг език освен български. виждам че написаното е малко, така че ако имаш време преведи го тука, защото сигурна съм ще е много полезно за много хора.Досега няма писано в българския интернет за разликите мужду половете на жако.Дори по снимките в сайта който посочи виждам разлика, ама кое женско, кое мъжко не мога да резбера а ме разпали сега от любопитство. Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

atanas
Активен
Активен


Години: 31

Offline
Регистриран на: 09 Окт 2007
Мнения: 110

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Октомври 2007, 2:02:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Veronika хората са направили фукнция един за да не се пуска 2 поредни пати мнение от един и сащи потребител Smile
_________________
Едно кралско жако - Додо Smile
И едни валнисти папагалчета - Кики и Коко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Октомври 2007, 10:39:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Veronika, мисля че ще  е хубаво ако ни покажеш снимки на твоето птиче. Има хора с Жака във форума и може техните мнения да си от полза.Ще се опитам утре да преведа статията , но незнам дали ще успея.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Veronika
Активен
Активен




Offline
Регистриран на: 23 Сеп 2007
Мнения: 81
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Октомври 2007, 13:51:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Veronika
Активен
Активен




Offline
Регистриран на: 23 Сеп 2007
Мнения: 81
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Октомври 2007, 13:52:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако някой има предположения сега като вижда снимката, моля да пише. Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nikolai
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 41

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Октомври 2007, 13:53:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Мноо яко папгалче много ми харесва добре си го гледаш явно  Very Happy  Very Happy  Very Happy Но мисля че от една снимка малко трудно ще се разбере... Sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Veronika
Активен
Активен




Offline
Регистриран на: 23 Сеп 2007
Мнения: 81
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Октомври 2007, 13:58:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Veronika
Активен
Активен




Offline
Регистриран на: 23 Сеп 2007
Мнения: 81
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Октомври 2007, 14:00:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами ако има значение казвайте каква поза да търся, отпред, отзад?? Да не напълня темата със снимки и да ми се скарат пък. На кои части от тялото трябва да наблегна да се виждат? понеже за очите говорихме затова търсих къде се виждат те.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

atanas
Активен
Активен


Години: 31

Offline
Регистриран на: 09 Окт 2007
Мнения: 110

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Октомври 2007, 14:01:48    Заглавие: Отговорете с цитат

една снимка стига Wink но мисля че трябва ооще малко да поотрасне за да се разбере защото на моето жако в момента около окото е жалто
Незнам може и да греша Smile
_________________
Едно кралско жако - Додо Smile
И едни валнисти папагалчета - Кики и Коко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Veronika
Активен
Активен




Offline
Регистриран на: 23 Сеп 2007
Мнения: 81
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Октомври 2007, 16:15:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако Ентел погледне снимките, мисля че той има богат опит с бебета жака и може да предположи моя какъв е.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Октомври 2007, 18:15:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей Вероника, ще се опитам да напиша само най-важното от статията понеже нямам време да преведа цялата :
Погледнете птицата отстрани, цялото тяло да е в профил.
Очите на мжките имат формата на бадем а на женските са като кръг.

Всички птици имат тънка линия която обикаля цалото око върху очната ябълка.Женските имат тънка линия която не се променя по цялото око , а мъжките имат повечко черно в очния ъгъл по близо до човката, като триъгълник.Когато са под стрес очите на мъжките са по присвити и изглеждат като на женските.
Гледай внимателно и продължително окото на малкото.
Пише още че и нестава определянето по очите на 100 %.
Късмет и се надявам Entel да види темата и да каже нещо по въпроса.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Veronika
Активен
Активен




Offline
Регистриран на: 23 Сеп 2007
Мнения: 81
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Октомври 2007, 18:32:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ти от сърце jo. Отнех от времето ти, но дотука заключавам, че моя е по-скоро женски. Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : За всички птици Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 1 от 7

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети