Пак искам папагалче,но какво.....

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

feralieva88
Нов
Нов


Години: 35
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 06 Ное 2008
Мнения: 12
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2009, 2:19:08    Заглавие: Пак искам папагалче,но какво..... Отговорете с цитат

Здравейте на всички!
Аз имам вълнист папагал(или по-скоро имах), защото той за жалост се влюби в майка ми, а не в мен и когато се изнасях се наложи да й го оставя(тя също го обожава).
След това аз си взех Корела(на аватара ми), гледах я някъде около година, но....... един ден я изпуснах(никога няма да си го простя). С толкова труд и усилия успях да я социализирам и толкова много я обичах...... Доста сълзи изплаках за нея(или по-скоро за него, защото беше мъж). Приятелят ми искаше още тогава да си вземем друго папагалче, но аз имах чувството, че така ще "изневеря" на моя Джони(така се казваше корелката ми) и така и не се съгласих да си вземем друга птица.
От тогава мина почти половин година и вече съм сигурна, че няма да видя Джони повече(звъняха ми хора, които са намирали корели и са прочели обявата ми, но се оказваше, че не е моята птичка), дано все пак някой го е намерил и се грижи добре за него!
Сега вече съм решила да си взема папагал, но не знам какъв. Колебая се между неразделка и какарики.
За неразделката ме е страх да не умре ако е сама, макар че някъде четох, че ако им се обръща достатъчно внимание няма проблем да са по сами, въпреки това името им ми се струва, че само говори..... но искам първоначално да си взема една птица,за да свикне с мен, защото знам,че ако са две ще си общуват помежду си и трудно ще бъдат социализирани.Споделете ако имате опит.
За какарики не зная абсолютно нищо...... пее ли, научава ли думички, някакви особености при отглеждането му..... всяка информация ще ми е от полза.
Също така ако се сещате за други видове малки или средни папагали, които да се намират лесно, да обичат близостта с хората и не на последно място да не са много скъпи(на този етап мисля, че няма да мога да отделя повече от 100 лв за птица) моля да ме посъветвате. От месец се ровя в интернет и не мога да избера..... споделете какви птици имате и каква ще ме посъветвате да си взема...... някоя красива, кротка.... с която да се радваме взаимно
Благодаря Ви предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2009, 2:19:08    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

realniki
Активен
Активен


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 20 Авг 2008
Мнения: 116
Местожителство: Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2009, 9:51:09    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз сега съм на подобна дилема. Съветвам те да си вземеш млада неразелка за да свикне с теб и да се науче на всякакви неща. Просто не знам много ми харасват тези неразделки, единствената причина, поради която не съм си взел е, че стават много агресивни към вълнисти папагали.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

feralieva88
Нов
Нов


Години: 35
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 06 Ное 2008
Мнения: 12
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2009, 11:14:31    Заглавие: Отговорете с цитат

realniki написа:
И аз сега съм на подобна дилема. Съветвам те да си вземеш млада неразелка за да свикне с теб и да се науче на всякакви неща. Просто не знам много ми харасват тези неразделки, единствената причина, поради която не съм си взел е, че стават много агресивни към вълнисти папагали.

Благодаря,но...
Вече дилемата ми е още по-голяма. Започнах да се колебая и за монашеско папагалче. Разбрах, че имитира добре човешка реч и...... вече наистина не знам. Има ли някой който отглежда такъв папагал да сподели впечатления. И още нещо...... някой знае ли къде във Варна може да сенамери такава млада птица, която да не е повече от 100лв.
Ако имате и други предложения... споделяйте Smile

П.С. Сега разбрах, че сумата която мога да отделя е крайно недостатъчна   , но все пак....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

realniki
Активен
Активен


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 20 Авг 2008
Мнения: 116
Местожителство: Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2009, 13:45:38    Заглавие: Отговорете с цитат

По принцип монашеските са над 200 лв. млади птици от развъдник. Преди време монашеските папагали ми бяха любими. Вчера докато си търсих розела намерих монашески за 100 лв, но на няколко години ако си заинтересован\а ще ти пратя линк.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

feralieva88
Нов
Нов


Години: 35
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 06 Ное 2008
Мнения: 12
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2009, 13:58:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря, но вече дилемата ми е решена...... приятелят ми от доста време иска Малък Александър и днес купи.... буквално преди минути Smile В момента е доста стресиран но като се успокои ще му направя снимки и ще ви запозная с моят сладък Кико Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

realniki
Активен
Активен


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 20 Авг 2008
Мнения: 116
Местожителство: Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2009, 14:00:09    Заглавие: Отговорете с цитат

За колко го купихте и от къде?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

feralieva88
Нов
Нов


Години: 35
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 06 Ное 2008
Мнения: 12
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2009, 14:15:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами това е много интересно и лично аз още не мога да повярвам. Преди време аз обикалях да се информирам за тези папагали, но навсякъде ми обявиха цена 300лв.(от Варна съм). И така аз се отказах и бях заявила на приятеля си и тои да се примири, че няма да си вземем такъв, защото все пак 300 лв не мога да отделя, а и разходите съвсем не свършват с покупката на птицата. И така днес приятелят ми тръгна на обиколка по зоомагазините и направо се шашнах като ми каза, че е открил Малък Александър за 150лв. Птицата е не е регистрирана по CITES, но е опръстена, което според мен доказва че не е дива, а е от развъдник(поправете ме ако греша).
И така сдобих се с Малък Александър за 150лв Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

realniki
Активен
Активен


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 20 Авг 2008
Мнения: 116
Местожителство: Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2009, 14:17:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито преди малко намерих във Варна малки александри по 100-150 лв. Сменяй аватара и постни снимки да го видим.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

feralieva88
Нов
Нов


Години: 35
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 06 Ное 2008
Мнения: 12
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2009, 14:22:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами в момента е доста стресиран и не искам да го притеснявам допълнително, но обещавам, че в най-скоро време ще кача снимки
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети