Помощ!

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Iv
Нов
Нов


Години: 34
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 15 Дек 2008
Мнения: 5

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Април 2009, 16:28:44    Заглавие: Помощ! Отговорете с цитат

Значи от няколко дни в камината ми нещо тропаше и днеска се оказа,че има някаква птица.Стояла е там известно време и не ми се струва много добре.Не може да лети,не знам какво да правя.
Ето снимка,ще ми кажете ли каква е тази птица и с какво да я храня за да се оправи.Иначе и дадох вода.Но сега просто лежи и гледа в една точка.
http://i40.tinypic.com/10fbae0.jpg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Април 2009, 16:28:44    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Април 2009, 20:25:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Прилича ми на кукумявка. Но честно казано не мога да ти кажа каква е. С тази човка и нокти...едва ли ще хапне от папагалската храна. По-скоро е хищник, но стига съм гадал. Това естествения и цвят ли е или се е сдобила с него в комина?
Като за начало стой по-далеч от нея, за да не я притесняваш.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Savador
Активен
Активен


Години: 55
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 106

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Април 2009, 8:21:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Семейство Совови включват Сова, Кукумявка, Бухал, Улулица и др. По снимката не може да се каже категорично но е хищник и се храни с гризачи, жаби, насекоми и т.н., което го прави полезен и защитен от закона вид. Така че му давай хляб и месо на малки хапки. Скъпи птици са . Продажбата и отглеждането им е незаконно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Април 2009, 12:21:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е някакъв хищник, дали е дневен или нощен не се разбира добре от снимката. Най добре го занеси на някое спокойно и безлюдно място, например гора, и го пусни!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Iv
Нов
Нов


Години: 34
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 15 Дек 2008
Мнения: 5

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Април 2009, 13:59:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Като постоя известно време се почувства по-добре,спря да лежи и се изправи.Постоянно ме гледаше и ме следеше с поглед.Много страховита беше..Пуснах я на свобода и си отлетя,надявам се да е добре.
Дано да не е било кукумявка,защото четох,че е на лошо и какви ли не неща..Мерси за отговорите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Savador
Активен
Активен


Години: 55
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 106

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Април 2009, 15:32:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Щом е влязла в комина Ви, оглеждай се. Тя ще се появи пак. Там някъде наблизо живее и ще се появи скоро време. Мой колега всяка сутрин храни на прозореца си една Сова, която много прилича на твоето пиле. Не се притеснявай от митове за кукумявки щом си се отнесъл с добро и не си и навредил.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети