Новото ми папагалче Пухльо

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

desislava kostova
Нов
Нов


Години: 25
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 28 Апр 2009
Мнения: 18

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Май 2009, 18:53:24    Заглавие: Новото ми папагалче Пухльо Отговорете с цитат

днес ми взеха ново папагалче на име Пухльо, е аз го кръстих.ходихме на пазара за животни но там имаше само един магазин с вълнисти папагали и всички горе-долу 50 папагалчета бяха болни .повечето бяха болни от болеста на Аморе .не купихме Пухльо от там а от един зоо магазин. там имаше много ЗДРАВИ бебчета вълнисти папагали.от пръв поглед си харесах Пухльо  .той е палав и  не е много страхлив, но Пухи-женската малко го пощипва,но това е защото още го опознава.  аз смятам че се харесаха  Пухльо доста в лице прилича на Аморе.засега нещата вървят добре после ще ви разказвам още случки
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Май 2009, 18:53:24    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

desislava kostova
Нов
Нов


Години: 25
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 28 Апр 2009
Мнения: 18

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Май 2009, 19:17:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Пухльо изяде първата си ябълка
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vbird
Нов
Нов


Години: 41
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 06 Фев 2009
Мнения: 12

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Май 2009, 19:30:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Взела си ново папагалче, което неминуемо ще умориш. Няма нищо случайно в това, че вече убиваш втора птички. За съжаление цената на вълнистите папагали е твърде достъпна и те са най-честата жертва на малките деца. Така, че поне попрочети някой неща в интернет и се отнася отговрно към животните.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

realniki
Активен
Активен


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 20 Авг 2008
Мнения: 116
Местожителство: Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Май 2009, 11:16:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Дай снимки да го видим.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

VALNISTI
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 19 Яну 2009
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Май 2009, 14:36:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Да ти е чистит Пухьло !!! Готино име, ако имаш снимка наистина ще е хубаво да го видим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

desislava kostova
Нов
Нов


Години: 25
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 28 Апр 2009
Мнения: 18

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Юни 2009, 14:56:26    Заглавие: Отговорете с цитат

с всеки ден Пухльо става все по-цветен.яде ябълки моркови и обожава  хляб.Пухла вилнее както винаги-кряка,катери се по клетката, излиза.Пухльо обаче е станал много любопитен-когато бях оставила отворена вратичката за да може Пухла да си излиза видях как Пухльо любопитства. след около пет мин. го видях как излиза веднага го затворих защото той още е страхлив и ако полети може да се нарани,но когато го опозная и той мен може би ще мога да го опитомя.обаче е голям симпатяга
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Юни 2009, 11:09:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Неразбирам защо не го пускаш да лети?
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Юни 2009, 17:54:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е нужно да чакаш, за да започнете да свиквате заедно. Можеш да го пускаш да лети. Дори да ти няма доверие, когато огладнее сам ще се прибере в клетката.
Ако още е толкова неориентиран, стой в стаята, когато е пуснат /без да го притесняваш/, за да не се закачи някъде.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

desislava kostova
Нов
Нов


Години: 25
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 28 Апр 2009
Мнения: 18

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Юни 2009, 11:50:33    Заглавие: Отговорете с цитат

аз веднъж го пуснах да лети но той после дишаше сякаш ще му се спука сърцето ,а то може.Пък и майка ми ми каза че папагалите могат да се самонаранят защото се блъскат в предметите.

И днес забелязах че Пухла-женската има нещо на носа-като коричка .Не знам какво е може ли да ми кажете дали е сериозно амаиначе пак си е дива


Последната промяна е направена от desislava kostova на 03 Юни 2009, 11:57:48; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

desislava kostova
Нов
Нов


Години: 25
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 28 Апр 2009
Мнения: 18

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Юни 2009, 11:55:35    Заглавие: Отговорете с цитат

съжалявам но нямам камера затова не мога да га снимам
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Юни 2009, 11:27:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Нормално е да диша учестено, при летенето има натоварване, което в клетката няма как да се случи - от това нищо няма да му стане на папагалчето.
Да, може да се нарани /от опит ти пиша/, за това и те посъветвах да седиш в стаята, когато лети. На мен ми се е случвало папагалът, да се заклещи между стената и гардероба, също и да се омотае в пердето....ако не съм там, просто не може да се измъкне. Последствията могат да са всякакви.
Въпреки това, за физическото и психическото състояние на птичката е добре да се пуска да лети - не забравяй, че преди домашен любимец, това е птица!
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

desislava kostova
Нов
Нов


Години: 25
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 28 Апр 2009
Мнения: 18

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Юни 2009, 21:15:40    Заглавие: Отговорете с цитат

благодаря за съвета ,но следващия ми въпрос е какво да правя с носа на пухи и дали е сериозно-има нещо като коричка на носа

RE:
утре ще събера смелост и ще го пусна надявам се да мине добре

Админ: Ползвай функцията edit!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

desislava kostova
Нов
Нов


Години: 25
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 28 Апр 2009
Мнения: 18

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Юни 2009, 15:59:15    Заглавие: Отговорете с цитат

така,днес пуснах Пухльо да лети той полетя рно после едвам го хванах,когато го върнах в клетката беше малко уплашен но и щастлив   .нямаше проблеми ,но вече наистина ме е страх за Пухла -моля ви кажете ми какво е това има някаква кора на ноздрите,но иначе си е игрива-вика кряка подскача хвърчи но незнам какво е това -дали е болест или е нормално
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Юни 2009, 16:25:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Хубаво си го пуснала, ама как по-точно го прибра? Надявам се не си го гонила 30-40 минути, докато се побърква от страх? Ако му оставиш вратичката отворена, като му огладнее д-то ще се прибере и тогава спокойно можеш да затвориш. Трябва да го гониш и хващаш само ако е крайно наложително, защото иначе го стресираш излишно и доверието между вас ще се изгради по-трудно.
За роговичката на Пухла не мога да ти кажа нищо без снимки то, не че и да имаше мнението ми щеше да е правилно със сигурност, не съм ветеринарен лекар.
На моите разбойници понякога им се изменят роговиците - сякаш се наслояват и стават по-груби, а след няколко месеца се изчистват и стават пак нормални. Но как да ти кажа дали е същото без да я видя?
Наистина мисля, че трябва да я заведеш на лекар.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Nelly
Нов
Нов


Години: 25

Offline
Регистриран на: 10 Сеп 2009
Мнения: 7

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Септември 2009, 17:22:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Относно коричката...може да е настинала!Моя мъжки(Кики)умря точно заради настинка...съветвам те ако коричката продължи да расте и, едвали не, стигне до крачетата,трябва да му слагаш витамин C във водата или чай!Ако са на топло място без течение, ще се оправи!Дано се оправи!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Ноември 2011, 18:52:05    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз си взех едно женско вълнисто папагалче днеска от Варна. Миличкото седя 5 часа в една кутия от обувки. Имаше малко хляб и още нещо но забравих какво беше. Много е лудо - навира се под вестника, иска да влезне в хранилката, иска да излезе да влезне при другите и други такива. Много е интересна. И се закача.
Ето няколко снимки:
http://img607.imageshack.us/img607/2166/img0352q.jpg
http://img62.imageshack.us/img62/6153/img0354x.jpg
http://img254.imageshack.us/img254/3928/img0356me.jpg
http://img266.imageshack.us/img266/2082/img0358xi.jpg
http://img408.imageshack.us/img408/5701/img0359z.jpg
http://img510.imageshack.us/img510/8685/img0361c.jpg

За да ви се отворят изображенията натиснете десен бутон върху тях, после натискате: Отваряне на изображението в нов раздел, ако е на английски пише не що open image нещо такова.

Админ: Направих директно връзки към снимките за по-лесно.
_________________
Живей за мига, не за деня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети