съжителство на корели и вълнисти

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

MArtin15
Напредва
Напредва


Години: 31

Offline
Регистриран на: 10 Юли 2008
Мнения: 35

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Май 2009, 16:31:58    Заглавие: съжителство на корели и вълнисти Отговорете с цитат

Имам волиера с 15 вълнисти и искам да сложа няколко чифта корели. Искам да развъждам и вълнисти и корели в една волиера демек. Ще се бият ли ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Май 2009, 16:31:58    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Май 2009, 17:27:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Колко ти е голяма волиерата? В зопарка в Стара Загора в една волиера живеят няколко двойки корели, вълнисти папагали и малки александри. Самата волиера е много просторна и птиците съжителстват нормално.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

MArtin15
Напредва
Напредва


Години: 31

Offline
Регистриран на: 10 Юли 2008
Мнения: 35

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Май 2009, 17:55:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Грубо казано 2m висока 1.70m широка и 1.50m някаде дълга. Кой кого ще бие?

Последната промяна е направена от MArtin15 на 05 Май 2009, 19:17:01; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Май 2009, 18:00:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Зависи от птиците. Който е по войнствен. Но иначе корелите са по-силни, така че вероятно вълнистите ще пострадат, ако стане скандал.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Май 2009, 18:38:22    Заглавие: Отговорете с цитат

MArtin15 написа:
Грубо казано 2 висока 1.70 широка и 150 някаде дълга. Кой кого ще бие?



Мисля , че е малко за много птици. Освен ако това 150 не са метри, но предполагам е 1,5 метра.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

VALNISTI
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 19 Яну 2009
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Май 2009, 14:27:02    Заглавие: Отговорете с цитат

  Не съм правел волиера /все още/ , но мисля  и аз че е доста малка за толкова птици.Плюс това и корелите, и вълнистите папагалчета обичат да летят и мисля че определено ще има бой.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Savador
Активен
Активен


Години: 55
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 106

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Май 2009, 13:14:59    Заглавие: Отговорете с цитат

При мен за известно време съжителстваха корели и вълнисти. Определено ще пострадат не вълнистите ами корелите. Вълнистите са агресивни и нападателни без причина - просто да не си им на пътя. А корелите наистина са по-яки но нападат ако мътят иначе не обръщат внимание на другите покрай тях.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

akvadum
Нов
Нов


Години: 38
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 08 Сеп 2008
Мнения: 11

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Януари 2010, 12:54:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Savador написа:
При мен за известно време съжителстваха корели и вълнисти. Определено ще пострадат не вълнистите ами корелите. Вълнистите са агресивни и нападателни без причина - просто да не си им на пътя. А корелите наистина са по-яки но нападат ако мътят иначе не обръщат внимание на другите покрай тях.



Развъждал съм и корели и вълнисти в една волиера  стая де  , нямат никакви проблеми  по между си.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети