Депресиран ли е Жакото ми?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

chico
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 19 Май 2009
Мнения: 5

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Май 2009, 18:31:17    Заглавие: Депресиран ли е Жакото ми? Отговорете с цитат

Здравейте! Имам нужда от помощ! Имам жако от 3г. Папагала ми не говори. Постоянно си яде перата и не дава да бъде пипан  - страхува се. Единствено с мен изглежда спокоен, но оптам ли се да направя физически контакт с него, започва да хапе... Постоянно крещи по приятеля ми, когато му е в полезрението. Освен това, единствената храна, която яде са семки, фъстъци и грозде! Не иска нищо друго - способен е да стои без да яде, но няма да хапне нищо друго... Казаха ми, че вероятно е в депресия, но аз се държа много добре с него, постоянно му обръщам внимание... Какво да правя? Опитах всичко, за да бъдем приятели и да се сближим, но... Помогнете ми!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Май 2009, 18:31:17    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

OgyG
Нов
Нов


Години: 58
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 13 Май 2009
Мнения: 9
Местожителство: в момента в Санкт-Петербург

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Май 2009, 22:21:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
аз не съм имал жако, но просто мога да споделя някои мисли.
Слънчогледови семки и фъстъци е вредно в големи количества, тъй като съдържат много мазнини. Семки в дневната норма доколкото знам за жако е не повече от 20-на, фъстъци само като лакомство-не повече от три, четири в ден и ако можете постепенно да ограничите до два, три пъти в седмица.
Опитайте с готови смеси за жако, може би първите дни ще капризничи, в втора хранилка сложете плодове, зеленчуци. Ако през целият ден не яде - вечерта му дайте няколко семки и ябълка или круша. Правете се , че ядете от неговата хранилка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

OgyG
Нов
Нов


Години: 58
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 13 Май 2009
Мнения: 9
Местожителство: в момента в Санкт-Петербург

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Май 2009, 2:19:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Постоянно крещи по приятеля ми, когато му е в полезрението


Предполагам, че ревнува.

Цитат:
Постоянно си яде перата
- това не е никак хубово - купете спрей против самоощипване и го пръскайте целият. Старайте се да го развличате с нещо, когато го видите, че си яде перата. Давайте му играчки или свежи клонки, измислете някакви съвместни игри - с тенисна топка, слагайте лакомства в хартийки и нека той сам да ги развива и да намери "лакомството" и много др.. Въобще трябва да заемете вниманието му с нещо друго. Птичката се старае да привлече вниманието ви, затова и игрите трябва да са съвместни.

Жакото е много интелигентна птичка - и иска постоянно внимание.

Предполагам, че не е депресия, просто привлича вашето внимание - за птичките даже отрицателните емоции, които предизвикват у нас с лошото си поведение са за предпочитане пред нашето равнодушие.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

chico
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 19 Май 2009
Мнения: 5

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Май 2009, 10:53:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Оги,
Благодаря за Вашето мнение. Опитала сам почти всичко, което ме посъветвахте. Четох много литература относно Жако... и се старах да да направя всичко както трябва, но... безуспешно. А относно храната - наистина е голям проблем! По-голям инат от моето Жако не съм виждала! Единствения плод, който обича е гроздето, нищо друго! Пробвала съм какво ли не! Отказва да яде нещо различно! От готовите храни за папагали, той отбира само семките - знам, че са вредни в големи количества, но вече незнам какво мога да направя! Пръскала съм го и със спрей, заради скубането на перата, но...
Иначе, единствения успех, който имам с него - е че го научих да „припуква (щрака)“, за да му дам фъстък. Само това за 3г!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

OgyG
Нов
Нов


Години: 58
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 13 Май 2009
Мнения: 9
Местожителство: в момента в Санкт-Петербург

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Май 2009, 11:43:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Не се отчайвайте - опитайте се да му дадете храната във вид на каша - аз на моите им поливам зърнената смес сутрин с топла вода - не по топла от 20-25 градуса. Много им харесва. Или проръстени (забравих точно как се казваше на български) семена.
Когато си взех какадуто - старите собственици, го бяха хранили последните мин 3 години, само с слънчогледово семе. Нищо страшно - научи се да яде "правилна" храна. Грозде също не бива да се дава повече от 4-5 зърна на ден.
Опитайте готови храни на други производители.
Друго незнам какво да ви предложа. Мисле, че след като успях да науча 16 год. какаду да яде каквото му дават и вие обезателно ще се справите!!! Само не се отчайвайте. Успех.
Ние просто много глезим нашите любимци - понякога трябва и по-строго.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

chico
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 19 Май 2009
Мнения: 5

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Май 2009, 11:55:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Оги,
Благодря! Мислите ли, че ако взема още едно Жако, за да му прави компания, нещата ще потръгнат по-добре? И има ли значение, ако случайно се окаже, че другия папагал е от същия пол... защото аз все още незнам дали е мъж или жена. Според един приятел от Бразилия, е женски, защото още не е проговори - женските проговаряли по-късно. Но като съдя по ревноста спрямо приятеля ми - може и да е мъжки...
Имам още един въпрос  - аз също живея в чужбина и ме интересуват процедурите с пътуването на папагалите? Пътувала съм с кучето си безброй пъти, но при папагалите, мисля че е различно... Знаете ли нещо по въпроса?


Последната промяна е направена от chico на 20 Май 2009, 12:04:45; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

OgyG
Нов
Нов


Години: 58
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 13 Май 2009
Мнения: 9
Местожителство: в момента в Санкт-Петербург

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Май 2009, 12:03:01    Заглавие: Отговорете с цитат

chico написа:
Оги,
Имам още един въпрос  - аз също живея в чужбина и ме интересуват процедурите с пътуването на папагалите? Пътувала съм с кучето си безброй пъти, но при папагалите, мисля че е различно... Знаете ли нещо по въпроса?


За съжаление - аз сам в момента уточнявам този въпрос. Защото искам да си доведя пртичките в България.
Също преди с кучето си пътувах навсякъде и нямаше проблеми.

Ако живеете в рамките на ЕС - може би няма проблеми.

Когато узная повече, ще пиша. Също, ако Вие узнаете някаква информация, ще Ви помоля да я споделите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

chico
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 19 Май 2009
Мнения: 5

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Май 2009, 12:07:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Непременно. Да в ЕС сме, но относно птиците май е доста трудно...  . Ще Ви пиша щом разбера нещо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Май 2009, 9:15:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Взематено на второ жако незнам дали би решило проблема. Според мен е хубаво да опитате с някой по дребен вид папагали. Например корела или вълнист? Те са доста шавливи и любопитни.
Папагалите обичат да наблюдават и да имитират. Можеби вашия сладур незнае ,че другите неща стават за ядене??? Ако вземете нещо от хранилката му и много ''апетитно'' го изяждате пред него би трябвало да се позаинтересува и да се надяваме да опита.

Преди няколко месеца мои приятели си занесоха жакото в Германия. Мисля че проблема беше в намиране на авиокомпания която пренася птици. Най-лесно е да се свържете с авиокомпания и да ги попитате. Те ще ви отговорят за размера на клетката и нужните документи.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

chico
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 19 Май 2009
Мнения: 5

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Май 2009, 11:57:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря! Ще пробвам това с храната  - дано да стане. А колкото до компанията за Жакото - наистина ли мислите, че е по-добре да взема по-малки папагалчета и защо? По-добре ли биха общували с него отколкото друго Жако?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Май 2009, 16:21:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Така.. това дали е мъжки или женски папагала не оказва влияние върху способностите му да се приучи да имитира човешка реч, защото те са уникални за всеки индивид. Предполагам, че когато сте купили жакото то не е било кротко и вероятно е от контрабанден внос от Африка - сами може да се досетите през какво е минало и защо е озлобено и го е страх от хората. Жакото, както и повечето интелигентни папагали се привързва най-силно към един член от семейството - в случая към вас. Взимането на второ жако вероятно ще усложни нещата защото, ако не си допаднат ще се бият, а ако се харесат ще започнат да си обръщат внимание един на друг и вашият любимец съвсем ще спре да контактува с вас. При опитомяването най-важно е търпението, оставете папагала пръв да поиска контакт с вас, не го насилвайте, не го плашете. Това, че си "яде" перата наистина не е хубаво, но не е фатално - прави го защото му липсва внимание. Относно процедурите при пренасяне - трябва да имате документ по CITES (регистрационна карта на папагала) и преди път да посетите ветеринар, който да ви издаде пътен лист удостоверяващ, че папагалът е здрав.
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети