бебе корела

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

juls
Нов
Нов


Години: 38
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 27 Май 2009
Мнения: 16
Местожителство: пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Май 2009, 19:01:46    Заглавие: бебе корела Отговорете с цитат

здравейте,преди няколко дни си купихме папагалче,но си нямам и представа от това какво обича и от какво се нуждае.Попрочетох  някои неща из сайтовете,но все ми се струва,че няма да мога да се справя.Все още е изплашено и не мога да го предразположа,а и не зная как,а е много сладко и ми се ще да го пипна а и мен ме е страх.Има ли някаква вазможност да се нарани в клетката,тай като май преди това е живеело в по-голяма?Също така ми се иска да знам кога мога да го пусна да си полети из стаята?От два дни е в нас и мисля че нищичко не е хапвало,как да го накарам да яде?Притеснява ме и това,че през повечето време ме няма вкъщи,и се страхувам да не му се отразява зле липсата на хора около него,затова му пускам телевизора.Иначе вечер си го наглеждам и му говоря.....Моля някой, който е наясно с нещата ,да ми помогне със съвет как да предразположа Коки(така го кръстих)SmileБлагодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Май 2009, 19:01:46    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Май 2009, 20:14:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Нормално е да е уплашен отначало. Възможно е дори да не яде, но ще прояде, спокойно. Колко е голямо? Покажи снимки! Ако клетката е достатъчно голяма, за да си разпери крилата свободно, няма да се нарани. Не бързай с пускането. Нека свикне с новата си клетка и стопани. Когато решите да го пускате, оставете го да се прибере само, не го ловете. Ако имате въпроси, питайте!
Ето няколко теми, които може да са Ви полезни:

Всичко за корелите
Отглеждане на папагал (настаняване, клетка, хранене, къпане)

_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

juls
Нов
Нов


Години: 38
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 27 Май 2009
Мнения: 16
Местожителство: пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Май 2009, 20:45:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами клетката мисля,че поне засега му пасва на размерите,сега ще направя снимки и ще ги кача.Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

juls
Нов
Нов


Години: 38
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 27 Май 2009
Мнения: 16
Местожителство: пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Май 2009, 20:58:42    Заглавие: Отговорете с цитат

http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/655b5dc057e4cc3141b9a23ab2dc37e5/dsc00235/


http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/9ac53bc53dcec18a6ae5def3783b9737/27052009955k/

http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/572a42c3d3b297227616aa6b7df17db2/27052009958p/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Май 2009, 21:13:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Клетката е добре.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

juls
Нов
Нов


Години: 38
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 27 Май 2009
Мнения: 16
Местожителство: пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Май 2009, 21:17:31    Заглавие: Отговорете с цитат

нещо май са ми излезли размазани снимкитеSmile......мерси за подкрепата
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Май 2009, 10:45:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито бебе , много е симпатично. Корелите са страхотни любимци , стига да намериш път до тях.
Според мен не е хубаво да стоят на пуснато радио или телевизор. По-добре да свикне с нормалните шумове за вашата къща. Пък и ако иска слетобед да подремне , незнам дали ТВ-то е подходящо за слетобедна дрямка. Хубаво е да го пускаш когато си в къщи. Започни с пускането на свечеряване. Така по-лесно ще се прибере като се стъмни.
Успех с новото пиле и се надявам скоро да станете приятели.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

juls
Нов
Нов


Години: 38
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 27 Май 2009
Мнения: 16
Местожителство: пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Май 2009, 11:28:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря,и аз много си го харесвам.Ами аз му пускам тв-то за да не се чувства самотно...даже си говоря с негоSmileПритеснява ме обаче,че още не е ориентирано и го е страх много,усеща се...а аз не мога да му помогна,тай като не дава да го докосвам.Зная,че няма да стане веднага,затова ще се опитам да съм търпелива с него....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

kiko_vd
Нов
Нов


Години: 28

Offline
Регистриран на: 05 Авг 2008
Мнения: 24
Местожителство: vidin

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Май 2009, 11:36:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще, го е страх още една две седмици и ще свикне . Гледам ,че моито започва да свиква с мен.
Започна ли да се храни  папагалчето  ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

juls
Нов
Нов


Години: 38
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 27 Май 2009
Мнения: 16
Местожителство: пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Май 2009, 11:59:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами в началото още хапна едно две зрънца,виждала съм го да пие вода,но нищо повече-това ме притеснява,но все пак е отскоро тук,така че с това се успокоявамSmile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Май 2009, 14:53:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Не се притеснявай скоро ще хапва както трябва. Бъди търпелива и всикчо ще се нареди.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

juls
Нов
Нов


Години: 38
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 27 Май 2009
Мнения: 16
Местожителство: пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Май 2009, 21:08:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Надявам се...днес имаме малък напредък,не спим по цял ден,а щуреемSmileдаже се опитваме да летим из клетката,нищо че засега е безуспешно,но тай като сме все още малки,ни е простено....(сега се сещам-има ли някакъв проблем ако има и други животинки около него,да не би да се страхува от тях-имам зайче и две дегута)Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

happy_end
Напредва
Напредва


Години: 35

Offline
Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 32

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Юни 2009, 21:54:05    Заглавие: Отговорете с цитат

И от мен честито папагалче, много е сладко Smile Изчакай още време, то ще си покаже кога можеш да го пускаш, някъде 10-14 ден попринцип става, аз моето нямах търпение да го пусна Smile Иначе има си тема де, ама да ти кажа, пусни пердетата, щорите, много е важно, щото се удрят в тях и ако падне някъде в някой ъгъл не го вади, само ще излезне. Сложи му дървени пръчки със същата големина и нека бъдат 2 не една, можеш да сложиш стълбичка в клетката, но да не е много претрупано Smile Водата всеки ден смяна, храната и тя. Другооо :] Гледай да има слънчице около него, но и място където да се скрие. И другото, хубаво е климатика да не духа в него, да не е на течение, да не е в кухня, да няма ароматизатори и ако можеш го сложи на нивото на гърдите или на очите си, но пък то като почне да лети няма да има проблеми. Не му нарушавай личното пространство, наежи ли се да те хапи се отдръпни. Иначе, представлението тепърва предстои Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

juls
Нов
Нов


Години: 38
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 27 Май 2009
Мнения: 16
Местожителство: пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Юни 2009, 16:42:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за съветчетата!Мисля,че Коки отговаря на всички изисквания,за да се чувства уютноSmileПървоначално не искаше да яде,но сега си хапва доста солидно,само ме притеснява че не си свирука,много е мълчалив напоследък.Кака мога да го накарам да си пее?Мисля тази вечер да го пусна да лети,само ме притеснява да не му стане нещо и да се удари някъде.А хубаво ли е да го изкарвам на терасата(тя е отворена),защото ми казаха,че не било хубаво да стои на слънце дълго време.Аз си мисля,че няма да е проблем на свечеряване да го извеждам на въздух,защото вкъщи пушим почти всички и може би не му е приятноSmile(с това няма как да се преборя)Това за стълбицата и аз си го мислех,сега със сигурност ще му вземаSmile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Юни 2009, 17:08:13    Заглавие: Отговорете с цитат

juls написа:
Благодаря за съветчетата!Мисля,че Коки отговаря на всички изисквания,за да се чувства уютноSmileПървоначално не искаше да яде,но сега си хапва доста солидно,само ме притеснява че не си свирука,много е мълчалив напоследък.Кака мога да го накарам да си пее?Мисля тази вечер да го пусна да лети,само ме притеснява да не му стане нещо и да се удари някъде.А хубаво ли е да го изкарвам на терасата(тя е отворена),защото ми казаха,че не било хубаво да стои на слънце дълго време.Аз си мисля,че няма да е проблем на свечеряване да го извеждам на въздух,защото вкъщи пушим почти всички и може би не му е приятноSmile(с това няма как да се преборя)Това за стълбицата и аз си го мислех,сега със сигурност ще му вземаSmile

Не пушете в негово присъствие! Изведете го навън или вие излезте. Не е лошо да го пече слънцето, но трябва да има задължително и сянка, за да се скрие, ако му стане много топло. А при пускането ударите са почти неизбежни, но това е само първия път (или първите няколко пъти, ако е неориентиран като моя ). Ако имате пердета или щори, може да ги спуснете, защото птичето изобщо няма да забележи прозореца. При първия полет го наблюдавайте и ако се удря много го приберете, за да не се нарани сериозно.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

happy_end
Напредва
Напредва


Години: 35

Offline
Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 32

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Юни 2009, 10:43:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Също така не го пускай вечер, нека бъде сутринта, защото ако е вечерта, ще заспи някъде из стаята Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

juls
Нов
Нов


Години: 38
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 27 Май 2009
Мнения: 16
Местожителство: пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Юни 2009, 20:41:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря!Ще се опитам да спазвам указанията!Искаше ми се само малко повечко да си попява,вече има някакви наченки на мелодийки,но слабо...предполагам всичко с времето сиSmile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

happy_end
Напредва
Напредва


Години: 35

Offline
Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 32

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Юни 2009, 21:45:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Сга ще искаш да пее, после ще искаш да мълчи, най-накрая ще свикнеш Smile Иначе обръщайте му внимание, ако не можете му вземете друга птица, опитвай се вече да го храниш давай на върха на пръсчето през клетката някаква семка или просо и чакай, не мърдай и говори Smile И много важно, пак казвам, не го пипай по клюна или нещо подобно, ако се дразни веднага се отдръпвай Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети