Въпроси относно отглеждане на канарчета.
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Канарчетата
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Chewbacca
Нов
Нов


Години: 31
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 28 Юни 2009
Мнения: 16
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Юни 2009, 18:47:02    Заглавие: Въпроси относно отглеждане на канарчета. Отговорете с цитат

Здравеите всички! Smile
Преди 2-3 седмици ми подариха канарче. В началото пееше доста и беше весело, но един ден го открих сгушило се в ъгъла на клетката. След 1 час- почина.  Много тежко го приех, но преди 2 дена си купих ново.


Такаа... сега да ви поразпитам малко. Very Happy
Колко често трябва да го водя на преглед при ветеринар.
Трябва ли някакви играчки, люлки за канарчето, а може би огледалце.
В момента му давам от някаква храна- Snoby... добра ли е достатъчно и трябвали добвки допълнително.
Относно ваничките им- с колко вода трябва да пълня ваничката и каква температура да бъде. След като поцапа малко, има ли нужда да го суша или то само ще се оправи.  
И последен въпрос(дано Smile), нормално ли е да не е пее в този сезон, защото мой приятел ми каза, че сега линеели и не пеели много.

За сега това е достатъчно.

Благодаря предварително!
Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Юни 2009, 18:47:02    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Perta
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 02 Фев 2008
Мнения: 53
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Юни 2009, 23:13:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами да ти кажа, по ред на въпросите, колкото по-рядко го водиш на ветеринар, толкова по-добре (мое лично мнение!), то дано не ти се налага! Но по принцип всяко разнасяне си е малко или много стрес!
Такива играчки като люлки и огледалце на канарчето не му трябват, а пък храната - за да ти отговори някой дали е достатъчно, поне напиши какви семена съдържа (би трябвало да ги пише на опаковката, но най-добре сам разгледай, не искам да правя лоша реклама, но на опаковката на Скалар пише, че съдържа нигер, а вместо това има огромни цели слънчогледови семки! ).
А за къпането , аз лично слагам студена вода, пък ако се окаже прекалено студена, канарчето просто няма да се изкъпе, не му се притеснявай!!!
_________________
Не бива са слушаш.
За да чуеш нещо, не бива да слушаш.
За да видиш нещо, не бива да гледаш.
За да схванеш нещо, не бива да мислиш.
За да кажеш нещо, не бива да слушаш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Chewbacca
Нов
Нов


Години: 31
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 28 Юни 2009
Мнения: 16
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Юни 2009, 8:37:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отговора! Smile
В храната има:  семена, минерали, витамини и микроелементи. Бях чел по форума, че трябва различни плодове и целенчуци, но незнам как да му ги давам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Юни 2009, 9:05:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Моето канарче има една малка паничка и му ги слагам или там или на клетката директно. Много обича ябълка, киви, портокал, круша, краставица, морков, зеле , маруля...всичко. По някога му давам и бадем (суров) или орех, но по-рядко.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Chewbacca
Нов
Нов


Години: 31
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 28 Юни 2009
Мнения: 16
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Юни 2009, 12:03:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре, благодаря!
Ако има нещо още ще питам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Chewbacca
Нов
Нов


Години: 31
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 28 Юни 2009
Мнения: 16
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Юли 2009, 18:18:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Нормално ли е канарчето да кълве клетката и значили това, че иска да излиза?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Perta
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 02 Фев 2008
Мнения: 53
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Юли 2009, 0:30:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами и мойте го правят, предполагам, че е нормално!
Не те съветвам да го пускаш от клетката обаче, аз сутринта преследвах едно из кухнята със строителната стълба , в голямо приключение се видях! Може и да има някои, които се научават да се прибират сами, но според мен е по-скоро изключение!

Между другото когато питах какво съдържа храната, за която говореше, имах предвид какви видове семена - канарено, рапица, ленено и т.н., хубаво е ако има нигер и коноп, обичат го, а просото повечето канарчета май не го ядат (а има смески, в които то даже преобладава)!
_________________
Не бива са слушаш.
За да чуеш нещо, не бива да слушаш.
За да видиш нещо, не бива да гледаш.
За да схванеш нещо, не бива да мислиш.
За да кажеш нещо, не бива да слушаш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Chewbacca
Нов
Нов


Години: 31
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 28 Юни 2009
Мнения: 16
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Юли 2009, 7:38:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Ааа, добре Smile
микс канарено семе, рапица, репко, маслодаен коноп, лудо и обикновено просо и лен. Аз му давам ябълки и слънчогледови семки и мисля, че му е достатъчно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Юли 2009, 9:36:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Perta написа:
Ами и мойте го правят, предполагам, че е нормално!
Не те съветвам да го пускаш от клетката обаче, аз сутринта преследвах едно из кухнята със строителната стълба , в голямо приключение се видях! Може и да има някои, които се научават да се прибират сами, но според мен е по-скоро изключение!

Между другото когато питах какво съдържа храната, за която говореше, имах предвид какви видове семена - канарено, рапица, ленено и т.н., хубаво е ако има нигер и коноп, обичат го, а просото повечето канарчета май не го ядат (а има смески, в които то даже преобладава)!

При мен пък е обратно. Канарчето ми е единственото, на което мога да разчитам, че ще се прибере. Поне по 2-3 пъти на ден си се прибира, а вечер спи или в клетката или в бенджамина. А и за разлика от другите не го е страх много и идва да яде с мен на масата. Иначе всичките останали трябва да ги дебна кога ще се приберат, защото все влизат да ядът по единично.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Chewbacca
Нов
Нов


Години: 31
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 28 Юни 2009
Мнения: 16
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Юли 2009, 10:23:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Днеска забелязах, че канарчето ми стой на едно краче. Гледах го невиждам някаква разлика. И възможно ли е да е от пръчката?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Юли 2009, 10:49:47    Заглавие: Отговорете с цитат

папагалите често застават на един крак, но не съм обръщал внимание за канрчето. Възможно е да се наранило някъде. Огледай го хубаво, виж дали може да стъпи на него! Иначе е добре да има повече дървени кацалки, не само пластмасови.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

cannabina
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Юли 2009
Мнения: 5
Местожителство: бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Юли 2009, 23:11:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Внимавай със семената които съдържат мазнини-слънчоглед,коноп,сусам и др.Що се отнася за крачето това е нормално
_________________
Прави каквото трябва-да става каквото ще
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Юли 2009, 10:05:26    Заглавие: Отговорете с цитат

cannabina написа:
Внимавай със семената които съдържат мазнини-слънчоглед,коноп,сусам и др.Що се отнася за крачето това е нормално

А колко често мога да му давам орех или бадем. Много ги обича. Обикновено му давам веднъж на 1-2 седмици, по едно парченце, колкото грахово зрънце.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Chewbacca
Нов
Нов


Години: 31
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 28 Юни 2009
Мнения: 16
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Юли 2009, 20:28:27    Заглавие: Отговорете с цитат

А пък аз колко пъти седмично да му давам ябълки и круши?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

cannabina
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Юли 2009
Мнения: 5
Местожителство: бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Юли 2009, 23:12:00    Заглавие: Отговорете с цитат

С плодовете няма проблеми.Дори е желателнода е всеки ден,особено зимата.За ореха и бадема-нека да са деликатес 1-2 пъти месечно.Конопа съдържа упойващи вещества,затова и с него трябва да се внимава.
_________________
Прави каквото трябва-да става каквото ще
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Chewbacca
Нов
Нов


Години: 31
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 28 Юни 2009
Мнения: 16
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Юли 2009, 12:28:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега ми се налага да пътувам за уикенда, какво да правя канарчето?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Юли 2009, 12:58:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Chewbacca написа:
Сега ми се налага да пътувам за уикенда, какво да правя канарчето?

Зареди му хранилките с храна, напълни му поилката... Ти знаеш за колко време изпива водата си. Ако прецениш, че няма да му стигне му напълни две поилки за по-сигурно. Остави го на сянка и няма проблеми. Все пак ще е добре, ако има кой да го наглежда, но и да няма за два дни няма нищо да му стане. Не е за препоръчване да го вземаш със себе си, защото това ще е излишен стрес за него, а и за теб.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Chewbacca
Нов
Нов


Години: 31
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 28 Юни 2009
Мнения: 16
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Юли 2009, 14:54:46    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
Chewbacca написа:
Сега ми се налага да пътувам за уикенда, какво да правя канарчето?

Зареди му хранилките с храна, напълни му поилката... Ти знаеш за колко време изпива водата си. Ако прецениш, че няма да му стигне му напълни две поилки за по-сигурно. Остави го на сянка и няма проблеми. Все пак ще е добре, ако има кой да го наглежда, но и да няма за два дни няма нищо да му стане. Не е за препоръчване да го вземаш със себе си, защото това ще е излишен стрес за него, а и за теб.

Благодаря за съветите! Канарчето е живо и сега съм му донесъл крекери със сусам и то много се радва Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Chewbacca
Нов
Нов


Години: 31
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 28 Юни 2009
Мнения: 16
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Юли 2009, 20:55:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди 3-4 дена канарчето си оскуба/ счупи опашката. От тогава спря да пее и е по-плашливо. Какво да правя с него? Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Юли 2009, 22:38:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Chewbacca написа:
Преди 3-4 дена канарчето си оскуба/ счупи опашката. От тогава спря да пее и е по-плашливо. Какво да правя с него? Very Happy

Ще се оправи. Вероятно линее. Можеш да му дадеш витаминчета, най-добре разтворими във вода.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Канарчетата Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети