Въпрос!!Моля дайте отговор
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

alexchencettoo
Нов
Нов


Години: 30
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 09 Яну 2009
Мнения: 7

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Януари 2009, 18:19:19    Заглавие: Въпрос!!Моля дайте отговор Отговорете с цитат

Здравейте Smile..От няколко дни папагалът ми яде хартията,която съм му постелила под решетката(за да падат всички боклуци там) може ли да му стане нещо?Също още един въпрос..папагалите ви акат ли "течно",под течно имам предвид дали акото е воднисто или не..
_________________
Be happy!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Януари 2009, 18:19:19    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Януари 2009, 21:07:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Едва ли я яде. Вероятно само я къса и я раздробява. Не се притеснявай - нормално е. А относно изпражненията - зависи какво са яли колко вода са пили и т.н. Например, ако са яли зелечуци или плодове е нормално да са по-воднисти.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

papanelipapamaiki
Напредва
Напредва


Години: 28

Offline
Регистриран на: 21 Яну 2009
Мнения: 29

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Януари 2009, 12:48:28    Заглавие: Отговорете с цитат

И при мен беше така . Просто си търси забавление Smile .Иначе купи му някои играчки за да се забавлява Smile !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

Lexso
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 24 Авг 2008
Мнения: 72
Местожителство: гр.Смолян

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Януари 2009, 15:52:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Да и аз бях задал някаде подобен въпрос - просто си играе.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

мимито
Нов
Нов


Години: 50
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 14 Май 2009
Мнения: 11
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Май 2009, 10:30:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравеите!ня кои може ли да ми да де съвет ?Имам мъжки папагал на 3 години.Преди няколко дни му взех другарче-мъничко е...на 3 месеца,но се оказа момченце.Сега ако вземаголяма женска да ли ще има някакъв проблем(пропуснах да кажа ,че са корелки)понеже и двамата са мъжки.Благодаря ви предварително
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Savador
Активен
Активен


Години: 55
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 106

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Май 2009, 13:57:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Как познахте че малкото папагалче дето е на 3 месеца е мъжко...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

мимито
Нов
Нов


Години: 50
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 14 Май 2009
Мнения: 11
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Май 2009, 17:42:46    Заглавие: Отговорете с цитат

първо- в магазина така ми казаха,и второ -страшно много пее.Мога да кажа като поина птичка.Също съм чувала ,че женските не пеят , а повече викат.А малкото докато пее си навежда тялото напред и пее...пее ама много.Не зная може да греша.Ако може да се разбере по снимка ще кача да го видите
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Май 2009, 21:41:23    Заглавие: Отговорете с цитат

мимито написа:
първо- в магазина така ми казаха,и второ -страшно много пее.Мога да кажа като поина птичка.Също съм чувала ,че женските не пеят , а повече викат.А малкото докато пее си навежда тялото напред и пее...пее ама много.Не зная може да греша.Ако може да се разбере по снимка ще кача да го видите

По принцип е вярно, че предимно мъжките пеят. Аз поне не съм чувал женска да пее така както пее мъжкия, а само да писка. Друг начин да се определя пола е по оцветяването. Мъжкия е с по-ярки цветове, но понякога е тредно да се прецени, а и твоя е малък и още не е с оперението на възръстен.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Savador
Активен
Активен


Години: 55
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 106

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Май 2009, 8:18:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Най показателното за мъжка корела е това, че пее. Така че може да им вземеш женска. Няма да има проблем. Ще има конкуренция между мъжките, но без побоища. Ще пеят повече от сега. Но и да ги оставиш два мъжки, ще са приятели и това е. Само няма да имаш поколение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

мимито
Нов
Нов


Години: 50
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 14 Май 2009
Мнения: 11
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Май 2009, 8:49:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Е то няма и как да има поколение  Благодаря за съвета.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Papagalа
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 13 Юни 2009
Мнения: 41

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Юни 2009, 21:29:56    Заглавие: Отговорете с цитат

искам да попитам моята корела Роко от 19:00 до някаде 20:30 лудува притеснявамсе или ка4ва се на люлката и пада пак се ка4ва клетката нееее малка средна за корели или т.н за средни птициии но незнам имам го от ДВА дена незнам какво да правя има и игра4ка сложихму един портокал морков и краставица яде малко траставица ама долу има6е останки от нея моркова него е барнал а портокала савсем малко го куса кайете за6то така лудува притеснявам се =[


МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО.
_________________
каква корела да си взема
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Юни 2009, 22:29:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Papagalа написа:
искам да попитам моята корела Роко от 19:00 до някаде 20:30 лудува притеснявамсе или ка4ва се на люлката и пада пак се ка4ва клетката нееее малка средна за корели или т.н за средни птициии но незнам имам го от ДВА дена незнам какво да правя има и игра4ка сложихму един портокал морков и краставица яде малко траставица ама долу има6е останки от нея моркова него е барнал а портокала савсем малко го куса кайете за6то така лудува притеснявам се =[


МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО.

Моля те, бе човек! Остави пилето на мира! Жизнено е, играе си...къде е проблема? Проблем има, ако дреме цял ден, не яде, ако е отпуснат. Създай му добри условия и му се радвай! Разбирам, че не си имал папагал до сега и имаш много въпроси, но има важни теми, в които е събрана най-важната и основна информация. Има и търсачка. Ако тогава не намериш отговор на въпроса си - питай! И още нещо....веднъж е достатъчно. Пиши веднъж и щом някой прочете въпроса ти, ще ти отговори. Няма смисъл да пускаш по 20 теми.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Julie
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Яну 2009
Мнения: 6
Местожителство: Лом

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Юли 2009, 19:31:19    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз имам въпрос, моята корела снесе вече две яйца, какво да правя ?
Първото преди два дни, а второто днес, пази ги, не мога да и почистя клетката,
страхувам се да ги взема за да не се травмира, не знам как да постъпя в
тази ситуация.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

мимито
Нов
Нов


Години: 50
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 14 Май 2009
Мнения: 11
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Юли 2009, 14:07:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако искаш да се радваш на бебета трябва да има мъжки за да оплоди яицата.Аз взех на моя сладур женска и вече имаме 5 яица.Сега чакам да се излюпят след около 10 дни-живот и здраве.После ще кача снимки да видите мъниците.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Julie
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Яну 2009
Мнения: 6
Местожителство: Лом

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Юли 2009, 23:21:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Не, аз не искам да има малки, не знам само дали мога да и взема яйчицата
и ако ги взема дали това няма да я травмира.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Savador
Активен
Активен


Години: 55
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 106

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Юли 2009, 8:09:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Относно яйцата!!!
   Първо я изчакай, защото тя ще снася по едно през ден - може би от 5 до 7 яйца.
   След това я остави да ги мъти и след около 10-15 дни започни да ги махаш едно по едно.
   Корелата също ще разбере, че няма да се излюпят пилета и ще стане от гнездото. Но ако ги махнеш сега или след 5-6 дни, ще я травмираш. Ще почне да обикаля напред-назад да ги търси, ще пищи и т.н.
   АЗ направих веднъж тази грешка. И корелата ми не се оправи докато не и намерих мъжки и не снесе наново. Сега имам пилета и всичко е наред.
   Ако смяташ да държиш женска корела сама не е добър вариант. Женските се стремят към поколение - това им е заложено генетично и ще снасят дори и да нямаш мъжки. По-добре да си беше взел мъжки самец - поне щеше да ти пее.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Papagalа
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 13 Юни 2009
Мнения: 41

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Юли 2009, 21:08:17    Заглавие: Отговорете с цитат

може ли корела с розела да са в една клеткааа моляви кажете ааако може ще пречили за опитомяването на Корелата ми моля кажете
_________________
каква корела да си взема
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Savador
Активен
Активен


Години: 55
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 106

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Юли 2009, 8:29:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Не не може!!! Розелата е агресивна и ще стане лошо за корелата. Недей да експериментираш
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Papagalа
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 13 Юни 2009
Мнения: 41

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Юли 2009, 10:05:52    Заглавие: Отговорете с цитат

защото в zazz.bg има напи6и papagalite na miro и 6те ти излезе розела с корела за това питам
_________________
каква корела да си взема
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Julie
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Яну 2009
Мнения: 6
Местожителство: Лом

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Юли 2009, 23:36:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря,
Savador за изчерпателният отговор, точно това ми трябваше
  

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети