Храна за вълнистите

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

MArtin15
Напредва
Напредва


Години: 31

Offline
Регистриран на: 10 Юли 2008
Мнения: 35

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Юли 2009, 20:43:46    Заглавие: Храна за вълнистите Отговорете с цитат

Здравейте на всички!
Искам да попитам по-разбиращите освен това скъпо просо което се продава по 500 грама 2 и нещо лева има ли някакви други смески за вълнисти, защото гледам във волиера 12 папагала но ще се измътят още толкова горе доло и ми е малко скъпо...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Юли 2009, 20:43:46    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Юли 2009, 0:07:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Може от някой пазар да си купиш семена за смеската и да си я правиш сам.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

MArtin15
Напредва
Напредва


Години: 31

Offline
Регистриран на: 10 Юли 2008
Мнения: 35

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Юли 2009, 13:02:42    Заглавие: Отговорете с цитат

какви семена по точно?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Юли 2009, 15:32:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво ще има във сместа решаваш ти. Незнам как е при вълнистите, но виж какво намерих в нета за смеска за вълнисти :
LINDO-вълнисти папагали
Високо балансирана испанска смес за вълнисти папагали съдържаща бяло просо,червено просо, обикновенно просо,белен овес, жито, бял слънчоглед, лен, рапица, гранулирани витамини и др



Виж какво има в смеските които им даваш и си направи свои. Гледай да имат и кост от сепия . Витамините аз лично ги давам чрез водата, мисля , че е по - добър вариант от гранулирани витамини.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

mirkata555
Нов
Нов


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юли 2010
Мнения: 14
Местожителство: Сливен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Юли 2010, 2:16:53    Заглавие: Отговорете с цитат

jo написа:
  Витамините аз лично ги давам чрез водата, мисля , че е по - добър вариант от гранулирани витамини.

Моите папагали ядат гранулирани витамини и даже мисля, че им харесва, защото първо изяждат тях ( и беления овес )
_________________
Шишо и Яшо - 2 мъжки обичащи се папагала Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

mirkata555
Нов
Нов


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юли 2010
Мнения: 14
Местожителство: Сливен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Юли 2010, 2:28:55    Заглавие: Отговорете с цитат

jo написа:
  Витамините аз лично ги давам чрез водата, мисля , че е по - добър вариант от гранулирани витамини.

Моите папагали ядат гранулирани витамини и даже мисля, че им харесва, защото първо изяждат тях ( и беления овес )
А може ли да обясниш за кредата, сепийната кост и тебешира, за какво помагат, как се предлагат на пилетата и откъде се купуват ? Аз до сега не съм им давал нито едно от тези, защото разбрах за тях едва яреди 1-2 дни.
_________________
Шишо и Яшо - 2 мъжки обичащи се папагала Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Юли 2010, 23:19:26    Заглавие: Отговорете с цитат

mirkata555 написа:
jo написа:
  Витамините аз лично ги давам чрез водата, мисля , че е по - добър вариант от гранулирани витамини.

Моите папагали ядат гранулирани витамини и даже мисля, че им харесва, защото първо изяждат тях ( и беления овес )
А може ли да обясниш за кредата, сепийната кост и тебешира, за какво помагат, как се предлагат на пилетата и откъде се купуват ? Аз до сега не съм им давал нито едно от тези, защото разбрах за тях едва яреди 1-2 дни.

Сепийната кост и кредата ще ги намериш в зоомагазините , тебешира в училище . Поставят се в кафеза , където може да се достигне от птицата ( но гледай да не се замърсява с изпражнения ) . Най-лесното е да се закачи на решетката . Както на теб ти трябва калций , така и птиците се нуждаят от допълнителни вещества , които си набавят чрез тези неща ( а също и да си "стържат" клюна ) .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

mirkata555
Нов
Нов


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юли 2010
Мнения: 14
Местожителство: Сливен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Август 2010, 12:14:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ти !
_________________
Шишо и Яшо - 2 мъжки обичащи се папагала Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Mimi_13
Нов
Нов


Години: 23
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Авг 2011
Мнения: 11

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Август 2011, 9:22:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!! Аз искам да попитам какви плодове и зеленчуци обичат да ядат вълнистите папагали?Защото аз на моите им слагах ябълка,морков,също и дръжка от чушка (чух,че обичали да си кълват) , но те нищо не ядоха,само бяха съборили дръжката от чушка на дъното на клетката . Ще се радвам да ми кажете. Smile
_________________
Папагалите - най - добричките животнии!! Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fallon_fallon
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2011
Мнения: 72

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Август 2011, 9:51:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Има вече тема за това какво точно ядат папагалите, но ако твоите не искат да ядат плодове и зеленчуци, покажи им, че е вкусно като го ядеш първо ти. Отчупи едно малко парченце и започни да го ядеш видно и звучно пред тях, а после им предложи, почти винаги действа. Аз съм си направила едни малки закачалчици и на тях окачвам понякога, но моето ми яде от ръката, затова почти не ги използвам.

Ако път късат и хвърлят по земята, просто ги нарежи на малки парченца и ги сложи в една купичка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети