Финките ми снесоха 2 Яйца!!!

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Амадини (Финки) : Развъждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

simobg1
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Май 2008
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Май 2008, 8:18:51    Заглавие: Финките ми снесоха 2 Яйца!!! Отговорете с цитат

Здравейте.Днес сутринта видях че финките ми са снесли 2 яйца.Искам да ви попитам понеже имам 8 финки и сме ги пуснали на едно място в клетка с размери 60х90х30 и са с 3 гнезда.Обикнавено си лягат в гнездата вечерта и третото почти не го използваха ,но от 2-3 дни 2 го убитават непрекъснато и ето че днес си имат яйца.Искам да ви попитам какво трябва да им се дава и какво не(като храна) и дали да отделя родителите в друга клетка да са си само двойката.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Май 2008, 8:18:51    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Май 2008, 9:46:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен, много внимателно трябва да отделиш мътещата двойка в отделна клетка, където остналите да не ги притесняват. Желателно е да го направиш привечер, на приглушена светлина, за да намалиш стреса. Дай разбира се възможност на майката да се върне в гнездото, след което загаси осветлението. Не е нужно да ги храниш с нещо особено през периода на  снасяне и мътене, можеш да даваш зелена храна и зърно.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

simobg1
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Май 2008
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Май 2008, 10:02:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами аз точно така ги отделям привечер когато се приберат а за храната трябва ли да им се дават някакви витаминчета и от сора,нещо като варени яйца?
_________________
www.bgbirds.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Май 2008, 10:41:47    Заглавие: Отговорете с цитат

simobg1 написа:
Ами аз точно така ги отделям привечер когато се приберат а за храната трябва ли да им се дават някакви витаминчета и от сора,нещо като варени яйца?

Не е необходимо, в зелената храна се съдържат достатъчно витамини /листа от глухарче или домашна салата, овчарска торбичка/. Ако държиш, добавяй във водата разтворими на прах витамини, но за варените яйца ЗАБРАВИ, до като не се излюпи и последното пиле. После можеш да даваш на родителите, по време на изхранване на малките. Избягвай да стресираш родителите с ненужно надничане в гнездото, силни звуци или светлина. Остави природата да си свърши работата. И успех, разбира се
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

denkata_2808
Потребител
Потребител


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Апр 2008
Мнения: 68
Местожителство: pleven

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Май 2008, 10:11:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито като се излюпат пусни снимки
_________________
Имам две вълнити папагалчета едното зелено-Поли(мъжко) на 4 години и дрогото е светло синьо-Дейзи(женско) на 2 години и едно мини заиче няма годинка казвасе Пухи черно и бяло е
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

simobg1
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Май 2008
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Май 2008, 14:15:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси,дано се излюпат,ама ме притеснява това,че непрекъснато влизат и излизат,само нощтно време дето са си в гнездото иначе си излизат и обикалят из клетката и май нямат голям интерес към яйцата.Същата двойка първия път снесе 7 яйца,женската ги мъти седмица и половина и заряза яйцата та ме е страх да не би това да се повтори.   
_________________
www.bgbirds.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

alex
Активен
Активен


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Дек 2007
Мнения: 79
Местожителство: софия

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Май 2008, 18:04:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Админ: Мнението е изтрито от alex!

Последната промяна е направена от alex на 20 Май 2008, 11:55:09; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

simobg1
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Май 2008
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Май 2008, 21:32:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Alex хубаво,но моля те сподели в какво клетка са били,имало ли е някакъв шум в стаята в която си ги гледал\а спал\a ли си в стаята в която са мътели,чистил\а ли си им клетката през време на размножителния периоди,виждали ли са се през периода на мътене с други финки и от сорта?10Х предвапително
_________________
www.bgbirds.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

alex
Активен
Активен


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Дек 2007
Мнения: 79
Местожителство: софия

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Май 2008, 22:31:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Админ: Мнението е изтрито от alex!

Последната промяна е направена от alex на 20 Май 2008, 11:55:25; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

simobg1
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Май 2008
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Май 2008, 15:02:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди ден върнах гнездото в старата клетка при всички други финки и сега забелязах ,че отново имат интерес към гнездото защото снесоха 3-то яйце и веч мъжкият и женската влизат по-често вътре.Добре ли съм направил???
_________________
www.bgbirds.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

alex
Активен
Активен


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Дек 2007
Мнения: 79
Местожителство: софия

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Май 2008, 15:55:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Админ: Мнението е изтрито от alex!

Последната промяна е направена от alex на 20 Май 2008, 11:55:40; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

simobg1
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Май 2008
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Май 2008, 16:21:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Клетки в нас имам 4.2 заети и 2 свободни но сега когато са при останалите си мътят а преди по цял ден стоят на кацалкитеи изобщо не влизаха в гнездото освен вечерно време. И аз вече не зная какво да правя.Ти ми казваш да са сами,вчера пък баща ми ги премести сега пак наново да ги местя то нищо няма да излезе.За сега са така и не мисля да ги местя пак пък в крайна сметкак каквото измътят.
_________________
www.bgbirds.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

alex
Активен
Активен


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Дек 2007
Мнения: 79
Местожителство: софия

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Май 2008, 16:40:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Админ: Мнението е изтрито от alex!

Последната промяна е направена от alex на 20 Май 2008, 11:55:54; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

simobg1
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Май 2008
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Май 2008, 17:15:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи сега са  в клетка с размери
60х90х30см ,а в гнездото в което мътят влизат само те двете-мъжкия и женската,а другите си стоят само в горните гнезда,до сега само едно е влизало в това гнездо и то 1 път.

_________________
www.bgbirds.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

sassito
Нов
Нов


Години: 32
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 02 Авг 2009
Мнения: 1

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Август 2009, 14:34:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Мойте финки снесоха 4 яйца.Мътят ги ама не толкова често.Дали ще стане нешто?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Развъждане Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети