Амадинките ми снесоха 8 Яйца!!!

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Амадини (Финки) : Развъждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Albenafeld
Нов
Нов


Години: 45
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 03 Авг 2009
Мнения: 5
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Август 2009, 14:41:43    Заглавие: Амадинките ми снесоха 8 Яйца!!! Отговорете с цитат

Здравейте! Съвсем нова съм в този форум, както и в отглеждането на амдинки. Мъжът ми донесе преди 2-3 месеца двойка амадини в една клетка, сложихме им къщичка, четох как се гледат, но един ден, преди около 2 седмици мъжкото умря. Дано да не съм сбъркала аз нещо в отглеждането му. Веднага купихме друго мъжко и след седмица започнаха да снасят, всеки ден по 1 яйце, вчера 2! Вече са 8, не знам утре като погледна колко ще са! Това нормално ли е? Четох, че снасят максимум 5-6, какво става?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Август 2009, 14:41:43    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Август 2009, 15:42:37    Заглавие: Re: Амадинките ми снесоха 8 Яйца!!! Отговорете с цитат

Albenafeld написа:
Здравейте! Съвсем нова съм в този форум, както и в отглеждането на амдинки. Мъжът ми донесе преди 2-3 месеца двойка амадини в една клетка, сложихме им къщичка, четох как се гледат, но един ден, преди около 2 седмици мъжкото умря. Дано да не съм сбъркала аз нещо в отглеждането му. Веднага купихме друго мъжко и след седмица започнаха да снасят, всеки ден по 1 яйце, вчера 2! Вече са 8, не знам утре като погледна колко ще са! Това нормално ли е? Четох, че снасят максимум 5-6, какво става?

Имат ли условия за мътене? Мътят ли ги? Ядът ли ги? Разкажи по-подробно какво правят. Преди две години моите започнаха така да снасят почти всеки ден по 1 и за малко над два месеца станаха 40-50, но след първите две всички останали ги изяждаха. Имаха гнездо, но ги мътиха няколко часа и ги изяждаха. Измътиха едвам щом ги пуснах да си направят гнездо в една саксия.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Albenafeld
Нов
Нов


Години: 45
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 03 Авг 2009
Мнения: 5
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Август 2009, 17:32:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Мътят ги, да. Сменят се или и 2-те стоят вътре. Не ги ядат. Имат една къщичка от магазина за птици, не знам до колко е подходяща, ама те явно си я харесват - покрита е, с кръгло отворче отпред. Гледам ги в клетка, може би 40/40/60, това е горе -долу. Какво да правя, ако продължават така да снасят всеки ден по 1 яйце? Сега им направихме голяма клетка, ама май не е подходящото време да ги местим в нея. Ще съм благодарна за всякакви съвети, защото съм съвсем начинаеща в отглеждането на птички!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

Albenafeld
Нов
Нов


Години: 45
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 03 Авг 2009
Мнения: 5
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Август 2009, 17:34:45    Заглавие: Отговорете с цитат

А твоите как така си направиха гнездо в саксия, в къщи ли ги пусна да летят?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Август 2009, 19:36:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Не ги мести сега! те ще решат какво да правят с яйцата. Ако продължат да се грижат за тях до към 13-14 ден можеш да чакаш пиленца. А моите просто ги пуснах да полетят и тъй като те не искаха да си правят гнездото в клетката, изнесоха материала в една саксия, всеха няколко гирлянди и до два дни започнаха да снасят. Ето това е темата - Развъждане на амадини.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Albenafeld
Нов
Нов


Години: 45
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 03 Авг 2009
Мнения: 5
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Август 2009, 14:16:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Днес вече яйцата са 9. Имаме опасения дане са и 2-те женски, по какво да позная мъжкото? Едното , което със сигурност е женско е чисто бяло с кремави бузки, а другото е с черни ивички по крилцата. Може ли, ако и 2-те са женски да снасят и да мътят заедно?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Август 2009, 14:49:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Albenafeld написа:
Днес вече яйцата са 9. Имаме опасения дане са и 2-те женски, по какво да позная мъжкото? Едното , което със сигурност е женско е чисто бяло с кремави бузки, а другото е с черни ивички по крилцата. Може ли, ако и 2-те са женски да снасят и да мътят заедно?

Някой беше писал, че само женските имат "сълзички" под очите. При моите е наистина така, но може да е само съвпадение, не мога да гарантирам. Но не ми се вярва две женски да се разбират толкова добре, че да мътят заедно. При второто си мътене моите изобщо не пускаха миналогодишното си бебе да се доближава до гнездото, а и по принцип мъжкия носи материалите за гнездото.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Albenafeld
Нов
Нов


Години: 45
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 03 Авг 2009
Мнения: 5
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Август 2009, 17:25:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи сигурно е мъжко, защото забелязах, че основно той носи материалите за гнездото. Много ти благодаря за отговорите, много ми помогна, ще пиша какво е станало накрая!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Развъждане Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети