Розела
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

jokolinka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 26 Апр 2008
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Април 2008, 10:28:43    Заглавие: Розела Отговорете с цитат

От 2 дни имаме розела и много и се кефим всички в къщи.Когато я взехме човека ни каза,поне 3 месеца да не я пускаме,защото трябва първо да свикне с нас и след това.Това животинче,още вчера засвири,днес съм решила да подхвана друга мелодияимам чувството,че като не сме и пред очите,започва да ни търси и издава едни такива странни звъци,все едно се сърди

Ще се радвам някой да пише и ако обменяме опит.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Април 2008, 10:28:43    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

jokolinka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 26 Апр 2008
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Май 2008, 9:36:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Никой ли няма розела?

Да ви кажа,аз вече за 3-ти път го пускам..Онзи ден дори му сложих,тавичка с вода на пода и той се изкъпа...Вчера само полетя малко,но пък като му викам''ела,ела Джоко'' и той взе да идва по-близо до мен,но все още не дава да го пипаме....Много е лщбопитен и като е в клетката и го викаме и закачаме,той само притичва на сам на там...Вече започна да имитира кокошките на комшията от къщата до блока...А пък с комшията от първия етаж си свиркат взаймно...Той му свирка от долу от терасата и Джоко започва и той
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Май 2008, 9:47:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито! Какво да ти кажа за розелите... не са от най-умните попагали, но иначе имат интересно поведение и наистина обичат да свиркат.. Успех в опитомяването! Може да пуснеш някоя снимка, за да го видим Wink
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

jokolinka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 26 Апр 2008
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Май 2008, 10:08:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега ще кача снимка
Тук някъде във форума имаше тема за цени на папагалите от Чехия,но нещо сега не мога да я открияМоже ли някой да ми даде линк?
Интересувам се толкова,понеже наш приятел утре тръгва и сме му дали задача да види за Жако...

RE:
Ето го и Джоко

http://images25.snimka.bg/005735599.jpg

Админ: Ползвай функцията edit!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

denkata_2808
Потребител
Потребител


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Апр 2008
Мнения: 68
Местожителство: pleven

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Май 2008, 16:55:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито.Много е сладък.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

gab1to
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 06 Май 2008
Мнения: 19
Местожителство: Xramnali

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Май 2008, 0:30:54    Заглавие: Re: Розела Отговорете с цитат

jokolinka написа:
От 2 дни имаме розела и много и се кефим всички в къщи.Когато я взехме човека ни каза,поне 3 месеца да не я пускаме,защото трябва първо да свикне с нас и след това.Това животинче,още вчера засвири,днес съм решила да подхвана друга мелодияимам чувството,че като не сме и пред очите,започва да ни търси и издава едни такива странни звъци,все едно се сърди

Ще се радвам някой да пише и ако обменяме опит.

Честито за розелата ти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger

jokolinka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 26 Апр 2008
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Май 2008, 11:14:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря Ви!
Да ви кажа пускаме го редовно и започна да си играе с на детето играчките и кубчетата,но все още нито идва близо до нас,нито пък иска да взима от ръка,единтвено може да взема марулка,ако листото е по-голямо и не ми е точно до пръстите...Научил е някакви други свиркания....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

2Good4You
Нов
Нов


Години: 29

Offline
Регистриран на: 05 Май 2008
Мнения: 15

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Май 2008, 20:21:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Розелите са яки като цяло.И твоята не е лоша.Не е много трудно да се научи на някои думички но прости.Изискава мн. време и повтаряне(като папагал)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jokolinka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 26 Апр 2008
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Май 2008, 10:17:46    Заглавие: Отговорете с цитат

.Ние пак имаме напредъкСнощи бяхме дота хора в къщи и така се смяхме,че Джоко започна да ни имитита смеха
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bozgo
Нов
Нов


Години: 44
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 04 Мар 2008
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Май 2008, 17:04:23    Заглавие: Отговорете с цитат

здрвейте,
и аз съм собственик на розела, обаче имам проблем с опитомяването. не свиква и това е. за хапането не говоря защото къса месо. много е агресивен. иначе пе та се къса.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

jokolinka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 26 Апр 2008
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Май 2008, 20:48:02    Заглавие: Отговорете с цитат

здравей
ако искаш ми пиши на скайп jokolin или на кю-239350864

Админ:
Правила: 1.12. Ако задавате въпрос конкретно към някой потребител, или споделяте нещо с него, което не е по темата на форума, пишете си ЛС (лично съобщение).


RE:

ok
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

s7el4etoo
Нов
Нов


Години: 34
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Сеп 2009
Мнения: 7

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Септември 2009, 14:29:30    Заглавие: Отговорете с цитат

От 5 месеца имам папагал Розела.Старая се да го дресирам, но нестава   : не иска да се капе,да излиза от клетката , да яде от раката ми.Единствено и само може да крещи.Моля помогнете ми
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

мимито
Нов
Нов


Години: 50
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 14 Май 2009
Мнения: 11
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Септември 2009, 12:19:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е папагал все пак.Не е нужно да ти изпълнява заповедите за да го обичаш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

s7el4etoo
Нов
Нов


Години: 34
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Сеп 2009
Мнения: 7

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Септември 2009, 17:46:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не искам да ми изпалнява заповеди ,а да научи нещо.Като чета навсякъде всеки папагал е свикнал за кратко време а моя не е . Имала сам и Вълнист папагал и свикна за 2 дена а пък тоя не иска!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Септември 2009, 18:48:33    Заглавие: Отговорете с цитат

s7el4etoo написа:
Аз не искам да ми изпалнява заповеди ,а да научи нещо.Като чета навсякъде всеки папагал е свикнал за кратко време а моя не е . Имала сам и Вълнист папагал и свикна за 2 дена а пък тоя не иска!


Прочети повече за розелите... за тях не е присъщо да поддържат голям контакт със стопаните си. Те са по-дивички, но са предпочитани заради красивото си оперение.
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

s7el4etoo
Нов
Нов


Години: 34
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Сеп 2009
Мнения: 7

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Септември 2009, 23:40:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Доста прочетох и клипове гледах.И видях ,че могат да се опитомяват.А моя най-елементарното не може (да се изкъпе)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Септември 2009, 7:12:59    Заглавие: Отговорете с цитат

s7el4etoo написа:
Доста прочетох и клипове гледах.И видях ,че могат да се опитомяват.А моя най-елементарното не може (да се изкъпе)


Щом наричаш къпането "опитомяване" - явно прочетеното не ти стига.
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

s7el4etoo
Нов
Нов


Години: 34
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Сеп 2009
Мнения: 7

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Септември 2009, 11:17:36    Заглавие: Отговорете с цитат

А ми какво е според теб.Някой ще ми кажели какво да направя а не да ми казва да чета защото съм изчела всичко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

мимито
Нов
Нов


Години: 50
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 14 Май 2009
Мнения: 11
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Септември 2009, 8:07:09    Заглавие: Отговорете с цитат

А защо просто не и се радваш вместо постоянно да си мислиш какво може и какво не може да прави?Остави птичката сама да реши дали иска да се изкъпе или да взема храна от ръката ти или каквото ида било друго...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

SteveN
Нов
Нов


Години: 60

Offline
Регистриран на: 08 Сеп 2009
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Септември 2009, 16:46:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет на всички  любители на папагалите!
          От десетина дена и в нашето семейство сме щастливи притежатели на двойка пъстри розели, и то - купени по обява във вашия форум!
За сега те надминават моите очаквания по отношение на възприемчивост, за бързо свикване с новата обстановка и с новите хора.  Съгласен съм, че папагалите искат много внимание и търпение, за да се постигне добър резултат и наистина да станат по-опитомени .  Но, честно казано, за съжаление понякога нещата зависят и от конкретната птица...
Като пример ще дам личният си опит с вълнистите папагали.
Миналата година имахме двойка вълнисти папагалчета, които бяха много умни, съобразителни, любопитни....
       Стана така, че докато бяхме на почивка, майка ми изтърва едното, а другото го забравила навън (на вилата, на 1000м н.в.) и то вероятно се е простудило и умряло.
Тази година си взехме други 2 папагалчета, но.....да ви кажа - нямат нищо, ама НИЩО общо със предишните две... За разлика от първата двойка, която обожаваше да се катери на люлката, даже и се качваха и двете едновременно, тези се страхуват от всичко различно от двете кацалки, и НИТО ВЕДНЪЖ не проявиха интерес да се качат на люлката. Даже и на нова кацалка не обръщат внимание. Като им сложих крекер, едва след половин месец си преодоляха страха, и осъзнаха, че това е за ядене.  Абсурд е да хабнат ябълка или краставица (която предишните обожаваха).
От друга страна пък - едното от новите папагалчета, за разлика от старите, може да чурулика по невероятно хубав начин - все едно в къщи си имам пойна птичка -  така страхотно ги "къдри" звуците!
         Та, мисълта ми беше да отговоря на колегата с проблемната розела, че просто може би той да не е случил на птица....Както и хората не са еднакви, така е явно и при животните...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети